Historia kołem się toczy - 125p

Dział dla ludzi kochających klasyki czyli... o nieco starszych Lanciach i nie tylko

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Historia kołem się toczy - 125p

Post autor: grzole » 03 cze 2010, 1:11

2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Historia kołem się toczy - 125p

Post autor: KGB » 03 cze 2010, 13:16

nie no ,teraz nawet świńską propagande wplatuja 125p ,
niesamowite sa te teorie spoiskowe ,
te same osoby mowia o gnusnosci zycia i o sztucznym zapewnieniu rozrywki przez wladze - rozdwojenie jaźni ?
wychodzi Zasada, ze zasada byl wielkim propantorem socjalizmu ,bo chcial pobic rekord predkosci ,ktory pozniej przez lata nalezal do Polakow ,
a tak wogole to Gierek budowal bloki na pokaz ,ze Ursus jest brzydki ,tylko nikt nie zastanowi sie nad tym ,ze skoro mieszkania byly budowane szybko i duzo ,to moze to jednak nie bylo na pokaz ,a byla potrzeba wyposazyc w mieszkanie wielu ludzi ,
i oczywiscie to wszystko za cudze pieniadze ,a teraz to sie bawimy za swoje - proponuje sprawdzic jaki byl wtedy dlug zagraniczny ,a jaki jest teraz ,
oczywiscie tez przed wojna to robilismy swietne fiaty ,a po wojnie kiepskie :lol:

do dzialu Old/youngtimery proponuje jednak tego nie wrzucac ,a znaleźć film o faktycznym biciu rekordu

P.S.
podoba mi sie jedno zdanie "... sprowadzil fiata do warszawy..." nie do Polski ,ale do warszawy - cala mentalnosc mieszkancow tego smutnego jak ... ursus miasta :lol:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Historia kołem się toczy - 125p

Post autor: Nat » 21 lip 2010, 12:46

Słucham ostatnio Trójki, a tu przemawia nikt inny tylko nasz przyjaciel... Piotr Mady z Muzeum Motoryzacji.
Zadawał pytanie własnie o długodystansowe bicie rekordu prędkości przez PF125.
Pozdrawiam Piotra - co prawda smsa nie wysłałem (zasady ;) ), ale odpowiedź, również dzięki intensywnej akcji edukacyjnej Muzeum Motoryzacji w Warszawie - szczególnie Piotra i Ani - znałem : ok2 :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Gepard
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1108
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Historia kołem się toczy - 125p

Post autor: Gepard » 22 lip 2010, 2:30

Akurat też słyszałem to pytanie, i też znałem odpowiedź, ale po prostu pamiętałem, bo oglądałem wszystkie relacje z tego bicia rekordu - to było wówczas ogromne wydarzenie i było oczywiście okazją do " propagandy sukcesu".
Ojciec michala1045.

- Kappa SW 2.4 TDS 1997 - moja była
- Y 1.2 16V 1997 - była żony.
- Lancia Phedra 2,0 jtd 2004 - była
Aktualnie na stanie
- Y 1,2 8v 2001 Marie Claire - żony
- Citroen BX 19 TRI, 1989
- MZ ES 250 1965 - mój rocznik :D
- Dodge Grand Caravan 3,3 2007

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Oldtimery, youngtimery :::”