Lybra -dziwne objawy podczas hamowania

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Lybra -dziwne objawy podczas hamowania

Post autor: Ricardus » 18 cze 2010, 19:50

Mam dziwną przypadłość w mojej Lucynie. Mianowicie podczas hamowania czuję jak hamulec działa pulsacyjnie, najbardziej jest to odczuwalne w ostatniej fazie, kiedy już samochód się zatrzymuje. Kolejny problem to dziwny dźwięk podczas jazy, słychać wtedy dziwny przerywany dźwięk (opisowo zero jedynkowy: 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1:). Typuję dwóch winowajców osobno lub razem: zwichrowane tarcze hamulcowe lub łożysko podpory półosi. Jak podniosłem prawą stronę samochodu, wrzuciłem 2 bieg i wrzuciłem na luz to dźwięk ewidentnie pojawiał się właśnie w okolicach w/w łożyska? Miał ktoś może już takie objawy w swoim samochodzie? Jeśli tak to proszę o porady, bo przygotowuję się finansowo do sporego przeglądu i muszę sprawdzić, co mam jeszcze do wymiany.

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Re: Lybra -dziwne objawy podczas hamowania

Post autor: Ricardus » 19 cze 2010, 20:41

Może jednak znajdzie się ktoś kto spotkał się z takim problemem :?: :-P

Awatar użytkownika
blantek212
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 19 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Poznań, okolice

Re: Lybra -dziwne objawy podczas hamowania

Post autor: blantek212 » 20 cze 2010, 20:30

Może to tarcze hamulcowe, jak są lekko zwichrowane to przy większej prędkości w związku z większą prędkością obrotową drgania nie są aż tak bardzo wyczuwalne, a z utratą prędkości "bicie" jest coraz mocniej wyczuwalne, co do łożyska to nie mam pojęcia. Jedyny sposób do sprawdzenia jaki przychodzi mi do głowy to, podnieść auto odkręcić koło, zdjąć zaciski hamulcowe i tak jak pisałeś włączyć jakiś bieg i wtedy zobaczyć czy niepokojący dzwięk się pojawi, jeśli nie to raczej będą to tarcze, ale to tylko moje przypuszczenia, ja nigdy nie miałem takiego problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”