Thesis - CD upside down/no CD - rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Thesis - CD upside down/no CD - rozwiązanie problemu.

Post autor: szerszen » 01 cze 2010, 15:41

Czytnik w CN utracił zdolność czytania płyt. Niestety wynalazki w stylu płyt czyszczących nie pomagały więc konieczna była rozbiórka i manualne czyszczenie diody laserowej.
Rozłożenie i dostanie się do diody nie jest niestety proste.
Też postanowiłem to udokumentować. To i proces aktualizacji/zmiany softu (cierpliwość!).
Rozbiórka CN.
Sam proces demontażu CN jest zobrazowany w ePer.

Dysponuje ktoś mapą IT? Bo mam tylko ES i PT.

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Re: Thesis - CD upside down/no CD - rozwiązanie problemu.

Post autor: Michael G » 01 cze 2010, 15:56

Szerszeń a jakich płyt Ci cztnik nie czytał?
Generalnie system audio w Thesisie nie trawi:
-płyt CD-RW
-płyt CD-R z cienką warstwą nośnika"
-płyt nawet lekko zabrudzonych
-płyt porysowanych
Mnie generalnie sprawdziły się Verbatimy CDR

Wiesz co wszedłem na tę stronę ale strasznie kiepska rozdzielczośc tych fotek. Nie wiem czy problem w fotkach czy w stronie. (tzn trzeba się zarejestrować). Aktualizację przeprowadziłeś z dysku SETUP?
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - CD upside down/no CD - rozwiązanie problemu.

Post autor: szerszen » 01 cze 2010, 16:34

Żadnych, łącznie z oryginałami.
Na Picasie jakość jest doskonała - trzeba chwilę poczekać na załadowanie. Rejestracja nie jest konieczna.
Upgrade płytą navi ES/PT - żadnej innej nie posiadam.

Myślę, że tego czytnika nie warto używać "na codzień", załadować płytę navi i niech tak zostanie.
Do muzy zmieniara lub Loudlink - wkrótce do Thesis :-)

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Re: Thesis - CD upside down/no CD - rozwiązanie problemu.

Post autor: Michael G » 05 cze 2010, 15:48

Dzięki.
Obawiam się że jego żywot dobiegł końca.
Trza będzie spróbować wyczyścić lub wymienić.
szerszen pisze: Myślę, że tego czytnika nie warto używać "na codzień", załadować płytę navi i niech tak zostanie.
Do muzy zmieniara lub Loudlink - wkrótce do Thesis :-)
Jak załadujesz płytę NAVI to będziesz miał czytnik non stop w użyciu. Napęd będzie bowiem pracował. Tak że nic tym nie zyskasz.

Ja używam zamiennie obu źródeł CD i CDC.

Biorąc pod uwagę jakość dźwięku systemu w Thesisie to muzykę z MP3 radzę zostawic na kompa. Tego jazgotu nie da się słuchać. Niestety brutalnie pokaże on jak kiepskim formatem do muzyki jest MP-3 i to nawet przy słabej kompresji. Być może jest dobry na PCta i do Seicento bo na 1 CD upchniesz ze 200 kawałków ale jest to jakość jak z kaseciaka i to mono. : czerwona :
Wyjątek gdy ktoś słucha tylko elektronicznej muzy bo tam tego nie słychać tak drastycznie.
Porównujac choćby z deckiem z Thesisa, analogowa kaseta kładzie MP-3 na łopatki
Ale wracając do meritum. Zapytaj tego kolesia z W-awy co handluje częściami do Teresek czy nie ma bezprzebiegowego czytnika. Zwykle miewa takie "cosie" i to w ludzkich kosztach (nie piszę że tanio). Ja wyrwałem od niego zmieniacz bo mój zdechł i jest OK. Nawet cena była do przyjęcia.
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”