Kappa - mocowanie amortyzatora

Samael82
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 09 lip 2009, 21:35
Lokalizacja: Ruda Śląska, Kalwaria Zebrzyd.

Kappa - mocowanie amortyzatora

Post autor: Samael82 » 22 mar 2010, 0:03

Witam serdeczne. Proszę o pomoc w znalezieniu części bo mój mechanik jest bezsilny. Posiadam Kappę 2.4 JTD z listopada '99.
Opowiem może po kolei. Oddałem po zimie samochód na warsztat by wymienić wszystkie łączniki stabilizatorów, linki hamulca ręcznego oraz mocowanie tylnego lewego amortyzatora (potocznie mówią na to kielich, dzwon czy jakoś podobnie). Po prostu z czasem przerdzewiał. Zapłaciłem bez mała 1200 zł za wszystko i szczęśliwy wyjechałem w trasę po Polsce. Na wspaniałych Świętokrzyskich drogach niestety okazało się, że ten sam problem pojawił się po drugiej stronie. Tym razem wali niemiłosiernie prawy tylni amortyzator więc i po tej stronie muszę wymienić mocowani ale niestety pojawił się problem... Mój mechanik miał tylko jedną taką część, której kiedyś nie wykorzystał i niestety, gdy zaczął poszukiwać okazało się, że są dwa rodzaje. Ponoć jest jakiś wysoki i niski (czy też z wysokim kołnierzem i niskim). Ten wysoki można dostać wszędzie, ale tego drugiego (który akurat pasuje do mojego samochodu) nigdzie nie ma.
Proszę was o pomoc bo już nie bardzo wiem, gdzie mam szukać a jeździ się fatalnie (mam wrażenie, że mi koło odpadnie). Zastanawiałem się już całkiem serio czy nie zwrócić się do kowala by mi to dorobił (Jest kowal w Rudzie Śląskiej). Tym bardziej, że już na naprawę trochę się z kasy wysypałem, do tego musiałem zrobić przegląd i wykupić ubezpieczenie... masakra... Z góry dziękuję za jakąkolwiek wskazówkę z waszej strony.

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kappa - mocowanie amortyzatora

Post autor: merbart » 22 mar 2010, 22:17

Nie wierzę, że nie można dostać poszukaj na forum informacji o częściach do lanci (sklepy, warsztaty, szroty itp).
Pozdro

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Kappa - mocowanie amortyzatora

Post autor: wujekp » 23 mar 2010, 18:46

Pytałeś w autosklep24 ?
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
jakubg
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5640
Rejestracja: 22 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica/Ciche
Kontakt:

Odp: Kappa - mocowanie amortyzatora

Post autor: jakubg » 23 mar 2010, 18:57

Ja wymieniałem i nie było najmniejszego problemu z dostępnością. Kupowałem w autosklep24.pl i były bez najmniejszego kłopotu.
Są: Lancia Musa 1,3 M-jet'06;Ypsilon 1.4 16V'04;Kappa 2.4jtd '99;Kappa 2.4TDS SW '98;Delta 1.6 GT i.e. '89
Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

Samael82
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 09 lip 2009, 21:35
Lokalizacja: Ruda Śląska, Kalwaria Zebrzyd.

Odp: Kappa - mocowanie amortyzatora

Post autor: Samael82 » 27 mar 2010, 23:50

Dzięki serdeczne już mam i nie będzie w końcu stukać. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”