Lybra, kilka pytań

Moderator: stabraf

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra, kilka pytań

Post autor: RobertWroc » 04 sty 2010, 21:39

Witam, sam co prawda nie planuję raczej kupna libry ale znajomy owszem. Ale jako że jest to już starszy pan, ma kilka zastrzeżeń, i co za tym idzie pytań. Ponieważ Lybrą raczej się nie interesowałem, mam pytania:
Deska rozdzielcza,Tablica liczników, czy musi być srebrna, to znaczy czy występują jakieś mod-kity zmieniające kolor na czarny?

Wykończenie konsoli środkowej j.w.,

Ponieważ chodzi o SW czy tylna półka występuje w postaci sztywnej, podnoszona jak w coupe razem z klapą lub nawet nie podnoszona ale na której można położyć np parasol, czy cokolwiek innego stabilnie?

To tyle na teraz , jak widać problemy raczej dotyczą wyglądu , ale są ludzie dla których takie szczegóły są istotne.

Użycie opcji szukaj nie przynosi efektów, widać nikt nie miał takiego problemu...

Temat dubluję ponieważ poprzedni w viewtopic.php?f=45&t=36329 został zamknięty. Cóż rozumiem solidarność małżeńską , ale jest to forum raczej lancii a nie poradni problemów osobowości.
Jeżeli ktoś cierpi na jakiś kompleks czy też inny problem ze sobą lub swoim związkiem proponuję skorzystać z odpowiedniego forum lub specjalisty.
Odpowiedź Marzeny była i jest nieprawidłowa, a potwierdzenie jej bez sprawdzenia przez osobę która temat zamknęła czyli topcio1 , jest wyrazem totalnego braku profesjonalizmu.
Tym bardziej że zamknięcie tematu uniemożliwiło osobom mającym pojęcie w temacie udzielenie poprawnej odpowiedzi....

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Lybra, kilka pytań

Post autor: FXX » 04 sty 2010, 22:01

RobertWroc pisze:Deska rozdzielcza,Tablica liczników, czy musi być srebrna, to znaczy czy występują jakieś mod-kity zmieniające kolor na czarny?

Wykończenie konsoli środkowej j.w.,
Chyba jak sobie przemalujesz. We wszystkich są srebrne, nawet w Intensie.
RobertWroc pisze:Ponieważ chodzi o SW czy tylna półka występuje w postaci sztywnej, podnoszona jak w coupe razem z klapą lub nawet nie podnoszona ale na której można położyć np parasol, czy cokolwiek innego stabilnie?
Tylna półka to dość gruby materiał, rozciągnięty na kilku pałąkach. Zresztą wystarczy looknąć na allegro i już wiadomo o co chodzi : :link:
Spokojnie na tym możemy położyć ubrania, parasol czy jakąkolwiek inną rzecz która się tam zmieści, a która nie jest zbyt ciężka.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Lybra, kilka pytań

Post autor: RobertWroc » 04 sty 2010, 22:08

Chyba jak sobie przemalujesz. We wszystkich są srebrne, nawet w Intensie.



Tylna półka to dość gruby materiał, rozciągnięty na kilku pałąkach. Zresztą wystarczy looknąć na allegro i już wiadomo o co chodzi : :link:
Spokojnie na tym możemy położyć ubrania, parasol czy jakąkolwiek inną rzecz która się tam zmieści, a która nie jest zbyt ciężka.[/quote]

dzięki za odpowiedź, a tak w związku z tą półką , wytłumacz to starszemu panu że coś co się ugina jest stabilne, :)

I teraz można temat zamknąć. Dlaczego? bo udzielona została kompletna i wyczerpująca odpowiedź a problem został rozwiązany.
Pozdrawiam....

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Lybra, kilka pytań

Post autor: FXX » 04 sty 2010, 22:30

RobertWroc pisze:dzięki za odpowiedź, a tak w związku z tą półką , wytłumacz to starszemu panu że coś co się ugina jest stabilne, :)
Te "pałąki" są dość mocne i swoją drogą jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż np. w Audi A4 gdzie mamy "zaciąganą" roletę czyli po prostu zaciągamy bagażnik zwykłym materiałem, który tylko jest napięty, także co najwyżej położymy sobie rękawiczki albo czapeczkę :)
Ja jak jechałem do rodziny na pogrzeb jakiś czas temu, na tej półce miałem położone 2 kompletne garnitury, do tego 3 albo 4 skórzane kurtki i parę innych rzeczy, także na pewno to za lekkie nie było. Wszystko bez jakichkolwiek przygód czy uszkodzeń półki dowiozłem tam i z powrotem czyli jakieś 800km :)

Jeszcze co do srebrnego panelu to moim zdaniem dzięki temu, że jest właśnie w takim kolorze rozjaśnia całe wnętrze, bo czarny by strasznie ponuro wyglądał. Od razu mam przed oczami uboższe wersje Audi czy VW :D
Do wielu aut spotkałem takie okleiny na kokpit, ale do Lybry nigdy nie widziałem czegoś takiego....może i nawet lepiej :D

Pozdrawiam
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

bobik123

Odp: Lybra, kilka pytań

Post autor: bobik123 » 04 sty 2010, 22:39

Kol.Robert wroc.
Były liczniki z czarnym tłem i chromowanymi obwódkami do lybry po lifcie w wersjach intensa/executive/Zamiast drewnopodobnego plastiku zastosowano imitacje carbonu.
Co do tylnej osłony bagaznika w wersji sw spokojnie wytrzyma ciężar 10kg psa
Proponuję zobaczyć zdjęcia wzorcowej lybry kol.sebastiana z wrocławia,naprawdę ładniejszej lyberki w realu nie widziałem
Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 22:45 przez bobik123, łącznie zmieniany 1 raz.

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra, kilka pytań

Post autor: RobertWroc » 04 sty 2010, 22:43

hahaha!! FXX ja to rozumiem, ale ciężar wyjaśnienia i udowodnienia chyba spada na mnie, a jak zawali się pod czymś , to i odpowiedzialność spadnie na mnie...A i nie mów że jest duży bagażnik. Bo akurat ten człowiek jast w stanie zawalić bagażnik każdej wielkości rzeczami niepotrzebnymi i zbędnymi które jego małżonka skazuje na wygnanie ale przecież "wyrzucić szkoda"
Poza tym mówimy o starszym , konserwatywnym człowieku który rozważa zakup lybry lub mondeo...
Przekonałem go do lyberki i pokona te kolorki pewnie, no ale ta pólka.....:))))))

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Lybra, kilka pytań

Post autor: FXX » 04 sty 2010, 22:45

bobik123 pisze:Były liczniki z czarnym tłem i chromowanymi obwódkami do lybry po lifcie w wersjach intensa/executive/Zamiast drewnopodobnego plastiku zastosowano imitacje carbonu.
W wersji Intensa tło licznika jest ciemne z chromowanymi obwódkami liczników. W wersji executive były chyba dalej jasne ale mogę się mylić :)
Ale we wszystkich chyba wersja panel środkowy (czyli tam gdzie mamy ICS, nawiewy i klimę) jest srebrny :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Lybra, kilka pytań

Post autor: RobertWroc » 04 sty 2010, 22:46

bobik123 pisze:Kol.Robert wroc.
Były liczniki z czarnym tłem i chromowanymi obwódkami do lybry po lifcie w wersjach intensa/executive/Zamiast drewnopodobnego plastiku zastosowano imitacje carbonu.
ok dzięki...jest nadzieja, nie ukrywam ze zbieram na thezis, ale ta liberka , cóż blisko w rodzinie, a kombi zawsze się przyda...
edit. na alle..nie ma nic takiego..ale przynajmniej wiem jak i gdzie szukać, no i mam argumenty. Jak dobrze pójdzie będe miał do dyspozycji Lybre.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 22:49 przez RobertWroc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Re: Lybra, kilka pytań

Post autor: FXX » 04 sty 2010, 22:48

RobertWroc pisze:hahaha!! FXX ja to rozumiem, ale ciężar wyjaśnienia i udowodnienia chyba spada na mnie, a jak zawali się pod czymś , to i odpowiedzialność spadnie na mnie...A i nie mów że jest duży bagażnik. Bo akurat ten człowiek jast w stanie zawalić bagażnik każdej wielkości rzeczami niepotrzebnymi i zbędnymi które jego małżonka skazuje na wygnanie ale przecież "wyrzucić szkoda"
Poza tym mówimy o starszym , konserwatywnym człowieku który rozważa zakup lybry lub mondeo...
Przekonałem go do lyberki i pokona te kolorki pewnie, no ale ta pólka.....:))))))
Zawalić się nie zawali, no chyba że z 30kg tam położy :)
Ja nigdzie nie mówiłem, że bagażnik jest duży, bo w sumie wielkością to nie powala :)
Hmmm to może zamiast Lybry Volvo V70 :) Tam będzie miał niesamowicie wielki bagażnik :D
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

bobik123

Odp: Lybra, kilka pytań

Post autor: bobik123 » 04 sty 2010, 23:01

Poproś kol.Sebastiana też jest z wrocławia.A znając jego/nie osobiście/na pewno udostepni,pokaże jak to wygląda w realu.Śmiem twierdzić,że jakby był konkurs na najlepiej utrzymaną lybrę głosowałbym na nią,pare razy był u mojego ojca.Dlaczego teraz go nie widuję,chyba stary żle mu naprawiał ,nie wiem

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Lybra, kilka pytań

Post autor: FXX » 04 sty 2010, 23:18

Ewentualnie ja w sobotę będę prawdopodobnie Lybrą we Wrocławiu :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra, kilka pytań

Post autor: RobertWroc » 05 sty 2010, 0:00

do soboty jak przekonam będę miał Lybre do dyspozycji, tylko jak ja sobie poradzę z przejściem z mojej kappy 3.0 do okazjonalnej przejażdżki dieslem?
ech dam radę , dzięki za pomoc....
szkoda zę w ten weekend wyjeżdzam z wrocka poszli byśmy na piwko,
W góry, oczywiście kappą......

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Lybra, kilka pytań

Post autor: FXX » 05 sty 2010, 0:08

No to jak przekonasz to w któryś weekend będzie okazja żeby się spotkać i obejrzeć :)
W styczniu praktycznie co weekend będę we Wrocku, w lutym może podobnie :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

soniocholik

Odp: Lybra, kilka pytań

Post autor: soniocholik » 27 mar 2010, 0:06

Witam!
W najbliższym czasie planuję kupić Lancię Lybrę. Szukam egzemplarza z przełomu 2000/2001 do 13-15 tys. zł. maksymalnie. Interesuje mnie silnik 1.9 w dieslu, ale może być też benzyna. Co poradzicie? Jak się sprawuje ten silnik? Czego mogę się spodziewać po sprzedających, oprócz kręcenia licznika? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakiego wyposażenia szukać? No i którą wersję wybrać, sedan czy kombi?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”