Kappa - gdzie jest bezpiecznik świec żarowych

Mazek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2009, 15:34
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Kappa - gdzie jest bezpiecznik świec żarowych

Post autor: Mazek » 25 sty 2010, 22:55

Witam, od jakiegoś czasu źle odpala mi auto dokładnie kappa 2,4 tds, podejrzewam świece żarowe, jednak chciałbym sprawdzić czy to nie bezpiecznik. tylko nie wiem gdzie on jest.

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Odp: Kappa - gdzie jest bezpiecznik świec żarowych

Post autor: mikaeltdi » 26 sty 2010, 17:46

Hej !
Jeżeli walnął by Ci bezpiecznik to byś jej w ogóle nie odpalił ..lub z wielkim bólem...,na ścianie grodziowej masz skrzyneczkę z wyjściem kabli do świec sprawdż tam i dowiesz sie która świeca nie pali ,jeżeli są problemy ..to stawiam na pierwszą (najtrudniejszą do wyjęcia)ale jak widzę dasz radę ,trochę poszperaj na forum i będziesz wiedział co i jak .W razie czego pytaj.
Pozdro...

Ps mam nadzieje że przedstwiłeś Się we właściwym dziale ;)
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
bylo Renault Espace 1,9DCI 2004r.
bylo Renault Laguna 2 1,9DCI 2002r.
jest Lancia k 2.0 155KM 1996
jest Renault Laguna 3 2.0DCI 2008r. 180KM 400Nm

skromny555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 06 lip 2008, 0:00
Imię: Wacek
Lokalizacja: Ostrów k Debicy

Odp: Kappa - gdzie jest bezpiecznik świec żarowych

Post autor: skromny555 » 28 sty 2010, 19:31

Witaj Mazek.Co prawda nie mam Kappy tylko Lybrę i nie powiem Ci gdzie jest u Ciebie ten bezpiecznik, jednak mogę Ci podpowiedzieć jak się sprawdza świece żarowe:
Mianowicie
Jeśli nie masz to zrób sobie taką próbówkę ,do 12v żarówki dolutuj kabel tak żebyś mógł dotknąć do +i- i Ci zaświeciła,chyba wiesz o co chodzi.Następnie zdejmuj kolejno kable ze świec żarowych i trzymając jeden koniec kabla na + drugim dotknij do łebka świecy.Jeśli żarówka się zaświeci to świeca sprawna,jeśli nie ,do wymiany.To samo można zrobić miernikiem ,jeśli go masz ,to oczywiste.Daj znać jak Ci poszło.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”