Lybra - parowanie szyb

chomiciusz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 31 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Lybra - parowanie szyb

Post autor: chomiciusz » 12 sty 2009, 13:39

Podłączę się pod temat.
U mnie problemem jest zamarznięta przednia szyba od wewnątrz. Przy ostatnich mrozach więcej szronu mam od wenętrzenej strony szyby niż od zewnętrzenej. Auto stoi pod chmurką. Czy w Waszych Lybrach też się tak dzieje? Czy powodem może być nieszczelność któregoś z systemu nawiewu itp.?
Mam także Peugeota 306 i wcześniej nigdy się z czymś takim nie spotkałem, chyba że zostawiłem okno na noc w samochodzie otwarte :)
Pozdrawiam
Piotr
Chomik

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - parowanie szyb

Post autor: maydayns » 12 sty 2009, 15:12

"chomiciusz" pisze:Podłączę się pod temat.
U mnie problemem jest zamarznięta przednia szyba od wewnątrz. Przy ostatnich mrozach więcej szronu mam od wenętrzenej strony szyby niż od zewnętrzenej. Auto stoi pod chmurką. Czy w Waszych Lybrach też się tak dzieje? Czy powodem może być nieszczelność któregoś z systemu nawiewu itp.?
Mam także Peugeota 306 i wcześniej nigdy się z czymś takim nie spotkałem, chyba że zostawiłem okno na noc w samochodzie otwarte :)
Pozdrawiam
Piotr
Heh parkuje w garazu ale czasem zostawie gdzies auto na zewnatrz i mam to samo, zmarzniete szyby od wewnatrz... domyslam sie ze wine za to ponosi wilgosc w aucie, a ta spowodowana jest prawdopodobnie zatkanym otworem wentylacyjnym w tylnej czesci auta, niestety nie wiem gdzie dokladnie sie znajduja, czy trzeba np sciagac zderzak?? niestety nikt na ten temat sie nie wypowiedzial po ostatnim moim poscie w tej sprawie..

Pozdr.
Seat Leon

Tomecki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 22 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Tomecki » 12 sty 2009, 15:28

"chomiciusz" pisze: Mam także Peugeota 306 i wcześniej nigdy się z czymś takim nie spotkałem, chyba że zostawiłem okno na noc w samochodzie otwarte :)
I odpowiedziałeś sobie na pytanie. Wystarczy przewietrzyć auto przed zamknięciem - tj schłodzić go.
Otwórz wszystkie drzwi na kilkanaście sekund. Zamknij auto i sprawdź rano czy problem dalej istniej.
Pozdrawia Was Tomecki oraz
Lybra SW 1.8 w czarnej perle

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - parowanie szyb

Post autor: rain » 17 lut 2009, 13:46

Ostatnio przy okazji bycia w serwisie, zapytałem się ile by naprawa uszkodzonego silniczka klapki zmieniającej obieg by kosztowała. Zawołali koło 400zł. Więc daje sobie spokój... Będę jeździł z cały czas otwartym, od kiedy go ręką przesunąłem.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - parowanie szyb

Post autor: STOD » 17 lut 2009, 14:36

Ja mam włączoną funkcję ekon,a na guziku od obiegu pali sie taka bursztynowa lampka(chyba obieg otwarty) i szyby nie paruja choć stoi na dworze caly czas.Aha , ja je jakieś dwa miesiące temu dobzre wymyłem od środka.Może coś to daje.Ale nie paruje ani trochę.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Fugaz » 17 lut 2009, 14:49

U mnie ten problem nie występuje. Kiedyś widziałem na TVN Turbo, jak koleś pokazywał, że auto ma takąkonstrukcję iż specjalnie są zrobione otwory w tylnej części tam gdzie są lampy w karoserii otwry które przewietrzają auto i jak się z tyłu powkłada jakieś szmaty albo inne graty tam gdzie są wnęki z lamp to może całe auto parować.

Ja wymieniam filtr i nic mi się nie dzieje.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

grzesiekg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 02 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Odp: Lybra - parowanie szyb

Post autor: grzesiekg » 19 mar 2009, 17:25

Polecam każdemu kto ma problem z parowaniem szyb w Lybrze i nie tylko , sprawdzone przeze mnie do kupienia w każdym supermarkecie za okolo 30 zlotych pochłaniacz wilogoci firmy Henkel :) wiecej na http://www.stopwilgoci.pl" target="_blank

Awatar użytkownika
AR_33
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Prowanie szyb :(

Post autor: AR_33 » 03 gru 2009, 11:14

Witam,
Od ponad roku borykam sie z problemem parowanie szyb w Lybrze.
Problem zaczyna sie gdy temperatura spada po niżej 5 C. Po odpaleniu wszystkie szyby robią się białe i nawet włączenia maxymalnego grzania powoduje tylko odparowanie dolnej części przedniej szyby, i dwóch owalów na bocznych szybach wielkości lusterek. W trakcie jazdy widoczność się nie poprawia, a grzanie na maxa z włączonym max nawiewem powoduje że po szybach płynie woda (dosłownie płynie)
Kanały odpływowe są drożne (były sprawdzane), sama klima była sprawdzana, jeśli temperatura jest po wyżej 5 C wszystkie problemy znikają :?
Może ktoś może mi coś doradzić lub wskazać jakiś warsztat w który będą mogli mi pomóc.

P.S. Mowa o Lybrze SW ;)

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Prowanie szyb :(

Post autor: bargaw3181 » 03 gru 2009, 11:16

a sprawdzałeś filtr kabinowy?? u mnie w przypadku bardzo zanieczyszczonego filtru kabinowego wydajność nawiewu bardzo spada...
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
AR_33
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Odp: Parowanie szyb :(

Post autor: AR_33 » 03 gru 2009, 11:31

Wszytkie filtry wymienione na nowe :(

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Prowanie szyb :(

Post autor: Sebastian » 04 gru 2009, 8:14

AR_33 pisze:Witam,
Problem zaczyna sie gdy temperatura spada po niżej 5 C. Po odpaleniu wszystkie szyby robią się białe i nawet włączenia maxymalnego grzania powoduje tylko odparowanie dolnej części przedniej szyby, i dwóch owalów na bocznych szybach wielkości lusterek. W trakcie jazdy widoczność się nie poprawia, a grzanie na maxa z włączonym max nawiewem powoduje że po szybach płynie woda (dosłownie płynie)
Kanały odpływowe są drożne (były sprawdzane), sama klima była sprawdzana, jeśli temperatura jest po wyżej 5 C wszystkie problemy znikają :?
Nie masz przypadkiem zamkniętego obiegu powietrza (nie sugeruj się kontrolką)?
U mnie zaparowanie szyb występuje jak w chłodny, mokry dzień wyłączę klimatyzację (tzn. jadę z włączoną i następnie ją wyłączę) - szyby potrafią zaparować w kilka sekund. Jednakże po chwili wentylacja daje radę odparować wnętrze. W zimne dni nie mam problemu z zaparowaniem - fakt, faktem, że czasami wydajność wentylacji wnętrza irytuje (4 osoby, deszcz i kłopoty z parowaniem szyb murowane) ale jakiegoś dramatu nie zaobserwowałem.

Może masz wilgoć w aucie - gdzieć coś Ci ciekanie i nawet o tym nie wiesz?

Przetestuj także stary sposób - po zaparkowaniu auta wieczorem (przed całonocnym staniem) otwórz wszystkie drzwi i przez kilka chwil wywietrz auto (żeby wnętrze się wychłodziło maksymalnie, wilgoć nie będzie się aż tak wytrącała z powietrza). - zobaczysz, czy jest jakaś poprawa.

Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Ciechu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 24 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Odp: Lybra - parowanie szyb

Post autor: Ciechu » 04 gru 2009, 8:29

Ja mam to samo co user AR_33. Po odpaleniu silnika jakby wilgoć własnie z kratek powietrza sie wydobywała. szyby paruja w mgnieniu oka pokrywaja sie taka grubą warstwą wilgoci. Moze to cos z ukladu klimy? sam juz nie wiem. Do czego sluzy parownik w klimie?

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - parowanie szyb

Post autor: Dudi » 04 gru 2009, 9:30

Przede wszystkim - jak napisał na początku Sebastian - sprawdźcie czy działa wam klapka która otwiera/zamyka obieg zamknięty. Bo już były przypadki, że ta klapka się zacinała i bez względu na to, co się pstryka (czy zielona czy pomarańczowa lampka na pierwszym przycisku z lewej na panelu) obieg był cały czas zamknięty. I wtedy problem z parowaniem murowany.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Lybra - parowanie szyb

Post autor: rain » 04 gru 2009, 13:50

Dudi pisze:Przede wszystkim - jak napisał na początku Sebastian - sprawdźcie czy działa wam klapka która otwiera/zamyka obieg zamknięty. Bo już były przypadki, że ta klapka się zacinała i bez względu na to, co się pstryka (czy zielona czy pomarańczowa lampka na pierwszym przycisku z lewej na panelu) obieg był cały czas zamknięty. I wtedy problem z parowaniem murowany.
A ponieważ nakłady pracy jakie trzeba włożyć są duże (rozebranie całej konsoli), i koszta niewspółmierne do naprawianej części. Ja proponuje wszystkim wyciągnięcie filtra powietrza, ręczne odsunięcie klapki obiegu, i włożenie filtra na miejsce. U mnie pomogło i nigdy więcej nie maiłem problemu z parowaniem.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: Lybra - parowanie szyb

Post autor: kaeres » 04 gru 2009, 14:01

To czy klapka jest zablokowana można stwierdzić bez rozbierania niczego.
Pęd powietrza i wydawany przy tym hałas powinny zmienić natężenie bardzo zauważalnie przy zamkniętym lub otwartym obiegu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”