Lybra - 1.9 JTD - kasowanie błędów

Awatar użytkownika
Kufel
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Lybra - 1.9 JTD - kasowanie błędów

Post autor: Kufel » 23 paź 2008, 17:33

Zapaliła mi się kontrolka awarii systemu zasilania(czerwony silniczek na obrotomierzu) Komputer zdiagnozował uszkodzenie czujnika ciśnienia doładowania turbiny. Wymieniłem go . samochód odzyskał część mocy ale lampka świeciła się nadal. Postanowiłem wymienić elektrozawór turbiny (ten na przednim pasie) i efekt jest piorunujący ;0)) Lyberka zbiera się jak jeszcze nigdy dotąd , jest dynamiczna na każdym biegu i ma odczuwalnie dużo większą moc niż kiedykolwiek. Niestety kontrolka nadal się pali ;0(( Data jest wysoka a ja wypsztykałem się z kaski i zastanawiam się czy można jakoś samemu skasować ten błąd bo na kolejny wjazd na komputer chwilowo nie mam ;0(( zapaliła mi się również ponownie kontrolka poduszek zdiagnozowana jako oparcie siedzenia pasażera.
Jeżeli są takie możliwości to proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: Dudi » 23 paź 2008, 17:42

No raczej nie ma innej możliwości skasowania niż podpięcie się do kompa. Jakbyś miał zaprzyjaźnionego mechanika w jakimś serwisie Fiata, to powinien Ci to zrobić za dobre piwo...pare minut roboty (chyba, że okaże się że przyczyna jest poważniejsza...)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DeviLL
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 356
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: DeviLL » 23 paź 2008, 19:42

Ja mam taki diwajs i sobie sam kasuje bledy jak sie pojawiaja (glownie skok napiecia) :wink:

Gość

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: Gość » 26 paź 2008, 19:45

kup eurocana za 249 i wszystko tym zzrobisz w lancii/tego w wersji 1.83 na dwa comylub jak kto woli rs232/ : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Kufel
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: Kufel » 27 paź 2008, 7:27

OK. nie bardzo dycham w temacie :( możesz dać jakiś namiar gdzie to kupić ??? wpisywałem na allegro nazwę którą podałeś i nic nie znalazło. :?

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Imię: mgOmichGD
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: lancia1969 » 27 paź 2008, 8:36

Składam takie zestawy - ;)
Euroscan + karta z drugim com-em ( widziana w Dos-ie) + Laptop + Kabel do zasilania laptopa + konfiguracja za 1200 zł .


Awatar użytkownika
Kufel
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: Kufel » 27 paź 2008, 14:26

Serdeczne dzięki : yesyes : : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Kufel
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: Kufel » 27 paź 2008, 14:30

"lancia1969" pisze:Składam takie zestawy - ;)
Euroscan + karta z drugim com-em ( widziana w Dos-ie) + Laptop + Kabel do zasilania laptopa + konfiguracja za 1200 zł .
Dzięki za zainteresowanie " Lancia 1969"ale szukam czegoś tańszego w stylu urządzenia które pokazał mi "dudekken" Mam swojego laptopa więc szukam samego urządzenia .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Malolat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 21 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Rurzyca

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: Malolat » 27 paź 2008, 14:38

dla ambitnych na forach elektroda.pl mozna znalezc schematy z wsadami ... lutownica i ognia :)
Lancia Lybra 1.9 JTD 2000r.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3249
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: Marcin_D » 27 paź 2008, 15:49

"Malolat" pisze:dla ambitnych na forach elektroda.pl mozna znalezc schematy z wsadami ... lutownica i ognia :)
Zgadza się są, a na forum DVHK można znaleźć EGZAMINER'a i sobie zrobić prywatny serwis swojej Lucynki.
Ja muszę ściągnąć sobie tego Egzaminera i interfejs chyba kupić, bo jakoś nie bardzo chce mi sie lutować to ustrojstwo.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Gość

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: Gość » 27 paź 2008, 20:48

dla początkuących polecam zestaw składany przez lancia 1969 pod warunkiem że jest poprawnie skonfigurowany i jest na Picu /pomimo że PCMCiA to h....we rozwiązanie dla warunków warsztatowych jednak dla takiego laika jak kol."kufel" nic dodać nic ująć/

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Imię: mgOmichGD
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: lancia1969 » 27 paź 2008, 23:24

"jan123456" pisze:dla początkuących polecam zestaw składany przez lancia 1969 pod warunkiem że jest poprawnie skonfigurowany i jest na Picu /pomimo że PCMCiA to h....we rozwiązanie dla warunków warsztatowych jednak dla takiego laika jak kol."kufel" nic dodać nic ująć/
Pożyjemy zobaczymy - marketingowo wygląda to prosto ale trochę się trzeba namęczyć aby ECU zagadało .
P.S nie zapomnij o dodatkowym 12V równoległym do przewodu ECU - 50 % sukcesu :wink:

Gość

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: Gość » 28 paź 2008, 21:35

posiadam euroscan na picu a nie wiem o co chodzi z tym równoległym + na ecu???????????????????
jak mi sie żetony konczą pogramuje pica od nowa i znowu mam początową ilość żetonów/cosik koło 65000 mogę się mylić co doilości/tylko przej...ne z ttą pcmcia lepsze rozwiązanie z dwoma comami

Gość

Lybra - Czy można samemu kasować błędy komputera w 1.9jtd?

Post autor: Gość » 28 paź 2008, 21:38

dodatkowy plus wymaganyjesst dlaa wtczki 3 pinowej fiata reno hu...wo robi bo tam jest rendix siemens tak poza tym do makaronów jest zajebisty oprócz uno wynalazków/magnetii marreli g7ax.../

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”