Kappa - elektrischer anschluss defekt

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - elektrischer anschluss defekt

Post autor: prezesjm » 11 lis 2005, 18:19

Jak w temacie. Wydaje mi się że kiedyś ktoś pisał o tym ale teraz nie mogę tego odszukać. Potrzebuje info od tych co mieli ten komunikat i ewentualnie co było przyczyną.

Anonymous

Kappa - elektrischer anschluss defekt

Post autor: Anonymous » 14 lis 2005, 11:21

WITAM!
Ja ciągle z tym walczę od 3 dni!

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - elektrischer anschluss defekt

Post autor: prezesjm » 17 lis 2005, 19:44

Coś już wiem więcej . Infocenter jest połączony z zegarami i immo wspólną szyną danych która służy do diagnostyki właśnie tych modułów czyli infocenter immobil. zegarów oraz ECU. Pojawienie się komunikatu o defekcie połączeń elektrycznych może spowodować np zakłócenie transmisji pomiędzy blokami oraz przedewszystkim zła masa ECU bo między innymi przez tą masę idzie uziemienie immo i złe działanie tegoż powoduje właśnie pojawienie się tego komunikatu. Żadna uszkodzona lampka nie spowoduje wyświetlania się tego komunikatu bo moduł IGE odpowiedzialny za światła ma swój układ diagnostyczny i poszczególne awarie są podawane do Infocenter przez osobne linie. Kolega slain74 podał cenna uwagę nie wiem czy czy to jest właściwe działanie z punktu serwisu ale zmiana języka powoduje wyzerowanie tych komunikatów do momentu ponownego włączenia zapłonu. Nie ma znaczenia czy do wiązki silnikowej podpięte są jakiekolwiek urządzenia bo sama wiązka oczywiście z ECU i podpięta do zasilania i masy generuje sygnał Check OK tak więc można wnioskować że jakakolwiek awaria osprzętu nie wywoła takiego komunikatu ( oczywiście generuje inne błedy do odczytania w inny sposób) ale check nie świeci. pRzerwanie połączenia pomiędzy immo a ECU powoduje świecenie diody immo nawet przy dobrym kluczyku i komunikat Defekt sterowanie silnikiem. Jak dojdę do innych wniosków to będzie oczywiście public . Może komuś się przyda ten wywód do diagnozowania. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”