Delta 1,9td - kontrolka turbiny

assar
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Czechowice Dz

Delta 1,9td - kontrolka turbiny

Post autor: assar » 09 maja 2008, 19:02

Witam wszystkich,
jestem świeżym użytkownikiem Lancii Delta 1.9td, prosze o poradę.

Jaka powinna być temperatura pracy tego silnika?? u mnie normalnie jest 70 stopni, w korku miejskim wzrasta do 90-105 st, przy dynamicznej jeździe autostradowej ok 80. Czyżby termostat padnięty??

o czym informuje kontrolka turbo i jak się zachowac gdy się zaświeca?
kontrolka włacza się powyżej 3000-3500 obrotów na 3,4,5 biegu, na jedynce i dwójce nie zauwazylem nawet po dojechaniu do 4000.
Lancia Delta HPE 1.9td
Ford Focus 1.8 tdci

assar
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Czechowice Dz

Delta 1,9td - kontrolka turbiny

Post autor: assar » 11 maja 2008, 19:07

mam nowe dane, po przygladnięciu się jestem pewien ze termostat padł, puszcza od razu na chłodnicę.

natomiast spostrzezenia co do kontrolki turbosprężarki mam takie: jeżeli przyspieszam w miarę delikatnie to dojadę do 4000 rpm bez zaświecenia kontrolki, natomiast przy max wcisnietym pedale przyspieszenia potrafi się zapalić przy 2900-3000 rpm. z tego co wyczytałem w instrukcji tempry to kontrolka wysokiego cisnienia turbospreżarki.

prosze o pomoc bo nie wiem czy zaswiecenię się tej kontrolki jest groźne czy tylko informuje mnie o wysokim cisnieniu wytwarzanym przez turbo.

ps. kontrolka jest czerwona
Lancia Delta HPE 1.9td
Ford Focus 1.8 tdci

piluim
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

kontrolka turbiny dedra 1,9 td

Post autor: piluim » 02 lip 2008, 7:37

mam podobny problem z kontrolką ale u mnie po myciu ciśnieniowym silnika zapaliła się i praktycznie nie gaśnie. Samocód nie stracił nic na mocy a jak go wkręciłem na trasie na wysokie obroty to czasem chwilowo gasła ta kontrolka.
proszę o pomoc i poradę.
Lancia___Dedra _SW 1,9 TDS LS,
Alfa Sportwagon 2,4 JTD 150KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”