lancia lybra sw kontra alfa romeo 156 sw

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Miniol
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 89
Rejestracja: 22 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Śrem/Wrocław

lancia lybra sw kontra alfa romeo 156 sw

Post autor: Miniol » 13 mar 2007, 20:34

no nie wiem...... ;)
bez Lancii,ale z pasja do pieknych samochodow ;)

volkswagenfan: Polo 6N, Golf V

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

lancia lybra sw kontra alfa romeo 156 sw

Post autor: Nat » 13 mar 2007, 20:57

Lybra się wyróżnia, bo ma ciekawą stylistykę i jest mimo wszystko cały czas autem nietypowym. 156 ma również ciekawą stylistykę, tyle, że jeździ jej więcej, więc się mocniej opatrzyła. Chyba o to chodzi? :D
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

lancia lybra sw kontra alfa romeo 156 sw

Post autor: aro » 13 mar 2007, 21:10

"Nat" pisze:Lybra się wyróżnia, bo ma ciekawą stylistykę i jest mimo wszystko cały czas autem nietypowym. 156 ma również ciekawą stylistykę, tyle, że jeździ jej więcej, więc się mocniej opatrzyła. Chyba o to chodzi? :D
Właśnie o to!

Anonymous

lancia lybra sw kontra alfa romeo 156 sw

Post autor: Anonymous » 13 mar 2007, 23:06

jestem teraz za granica (uk)

i chytrze kupilem bilet do dortmundu bo tam wlasnie zamierzam kupic lybre (lub alfe) ale nie do konca wiem jak przedstawia sie w tej chwili sprawa z akcyza

czy wyrok sie uprawomocnil?

czy ten wyrok jest zgodny z prawem ue?

a moze juz ktos to zaskarzyl?

znow bedziemy musieli glowkowac jak to obejsc? 8)

pozdrawiam!

MISIO
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 29 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Alfa 156 SW 2,4jtd czy Lybra 2,4jtd??

Post autor: MISIO » 29 lut 2008, 23:45

Witam Panowie,może i Panie.Jestem nowy w waszym gronie i już mam problem.Jeżdże 156 2,4jtd 98 rok od dwóch lat i jestem zadowolony, oprócz niedoróbek jakościowych jest git!Niestety ja mam wersję w sedanie,a potrzebować zacząłem kombi.I tu zaczęły sie moje rosterki.Dawniej bym powiedział:"TYLKO ALFA"Teraz nie jestem taki pewien...A mianowicie mój sąsiad kupił lybre w kombi i zachwyciła mnie swoim wyposażeniem!!silniki chyba te same a porównując rocznikowo Lancie są tańsze,co dało mi duży znak zapytania.Jak wyglądaja koszty serwisu?Pomóżcie w wyborze!!

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Alfa 156 SW 2,4jtd czy Lybra 2,4jtd??

Post autor: Nat » 01 mar 2008, 10:44

Koszty serwisu Lancii trochę tańsze, bo nie ma tak doskonałego, awaryjnego w polskich warunkach wielowahaczowego zawieszenia. W Lancii zawieszenie bardziej komfort niż sport.
Lancia ma ładniejszy i bogatszy wyposażeniowo środek, Lancia ma większy kufer. Sam miałem identyczny dylemat i wybralem Lybrę. Nie żałuję.
Ale najlepszą radą jest to, że jak będziesz miał do wyboru ładną Lancię Lybrę SW i ładną AR 156 SW- weź to auto, które będzie w lepszym stanie technicznym.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
AR_33
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Alfa 156 SW 2,4jtd czy Lybra 2,4jtd??

Post autor: AR_33 » 01 mar 2008, 18:13

Kolego, jestem wielkim fanem Alfa Romeo 8)
Ale jako samochód rodzinny kupiłem właśnie Libre SW 2.4.
Tak jak pisał przed mówca zawieszenie to wielki plus Lanci w stosunku do Alfy, no i wyposażenie, ale tym to bije wszystkie inne marki na głowę :) (mówię o standardzie )
Lancia Libra 2.4 jtd Executive (140 KM)
Alfa Romeo 33 1.7 16V (132 KM)
506 014 086
www.forum.alfaholicy.net

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Alfa 156 SW 2,4jtd czy Lybra 2,4jtd??

Post autor: Pablo » 01 mar 2008, 18:24

Lybra ma przewagę nad Alfą 156 SW tak jak napisał Nat tańszym serwisem, większym bagażnikiem (ogólnie chyba środek też robi większe wrażenie w Lybrze). Urodą jednak Alfa bije Lybrę na głowę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (szczególnie po lifingu). Pozwolę sobie jednak zacytować pewien fragment ze strony cuoresportivo.pl
Moja Alfa pochłania fortunę na ubezpieczenie, serwis i paliwo. Ale kiedy ją prowadzę, czuję się, jakbym miał milion dolarów i uśmiech na mej twarzy trwa cały dzień! Mówi się, że Alfę kupujesz sercem, nie głową.
Pozdrawiam Pablo

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Alfa 156 SW 2,4jtd czy Lybra 2,4jtd??

Post autor: Nat » 01 mar 2008, 20:33

"Pablo" pisze:
Moja Alfa pochłania fortunę na ubezpieczenie, serwis i paliwo. Ale kiedy ją prowadzę, czuję się, jakbym miał milion dolarów i uśmiech na mej twarzy trwa cały dzień! Mówi się, że Alfę kupujesz sercem, nie głową.
Ewidentnie, autor powyższych wynużeń nie jechał nigdy Integralką... :mrgreen:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Alfa 156 SW 2,4jtd czy Lybra 2,4jtd??

Post autor: kartonik » 02 mar 2008, 9:14

Jesli jestes fanem silnika 2.4, to pamietaj, ze alfy byly dluzej produkowane i mozna kupic egzemplarz ze 175-konnym silnikiem. Choc ja po doswiadczeniach z 1.9 i obecnym 2.4 optowalbym za 1.9 150 KM jtdm. Chyba najrozsadniejsze rozwiazanie.

Jesli chodzi o urode, moj kolega ze studiow mowil - kwestia gustu. Alfa po liftingu niczym nie ustepuje lybrze. Dodatowo wnetrza obu aut kierowane sa do zupelnie innych odbiorcow. Lybra - elegancja, 156 - sport. Co tu porownywac?

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Alfa 156 SW 2,4jtd czy Lybra 2,4jtd??

Post autor: Simon » 02 mar 2008, 20:05

Też miałem taki dylemat!
Jeśli chodzi o urodę to nie bede podnosił takich argumentów bo to kwestia indywidualna. Lybra zwyciężyła:
- Prostym zawieszeniem przednim
- oryginalnością ( i rzadkością na polkich drogach )
- Większym bagaznikiem i większą ilością miejsca z tyłu
- lepszym wyposażeniem przy niższej cenie

Lybra to kanapa na kołach. Jeśli chcesz się nią ścigac i brać ciasne zakręty - to Alfa raczej wypadnie w tej konkurencji lepiej. Jeśli szukasz czegoś bardziej rodzinnego - Lybra.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Alfa 156 SW 2,4jtd czy Lybra 2,4jtd??

Post autor: maciej_ignys » 02 mar 2008, 20:10

"Nat" pisze:
"Pablo" pisze:
Moja Alfa pochłania fortunę na ubezpieczenie, serwis i paliwo. Ale kiedy ją prowadzę, czuję się, jakbym miał milion dolarów i uśmiech na mej twarzy trwa cały dzień! Mówi się, że Alfę kupujesz sercem, nie głową.
Ewidentnie, autor powyższych wynużeń nie jechał nigdy Integralką... :mrgreen:
Ehe :!:

Awatar użytkownika
Ubiq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 530
Rejestracja: 23 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Alfa 156 SW 2,4jtd czy Lybra 2,4jtd??

Post autor: Ubiq » 03 mar 2008, 14:32

A ja miałem dylemat między Kappą a 156/166. I powiem wprost, gdybym miał wybierać dla wyglądu brałbym Alfę (dziewczyny za nimi szaleją ;D), ale jeśli chodzi o niezawodność ew. koszta i wykonanie brałbym Lancie i tak wybrałem ;)
Saab 9-5 2.0t | SilverArctic | ~230KM | 404Nm | Stage 3+ | Powered by CoobcioGarage

Była: Lancia Kappa 2.4 SW LX

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Alfa 156 SW 2,4jtd czy Lybra 2,4jtd??

Post autor: Simon » 03 mar 2008, 15:12

"Ubiq" pisze: (dziewczyny za nimi szaleją ;D),
A o Beemie e36 nie myślałeś ? :)
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”