Kappa - zamek w drzwiach...nie wpuszcza klucza..!?

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - zamek w drzwiach...nie wpuszcza klucza..!?

Post autor: mikaeltdi » 13 mar 2007, 18:40

Witam! Na początek pytanie ,a póżniej proszę o porady...jak w tytule mam mały problem z zamkiem w drzwiach ..przerzuciłem forum i nie znalazłem nic podobnego ,a mianowicie kluczyk nie włazi do końca zamka przez co nie otwiera..jak było zimno myślałem że zamarzł ale teraz jest 16 na plusie i nadal zablokowany...próba nasmarowania WD-40 czy innymi preparatami spełzła na niczym...,brakuje jakiś 1 cm,niestety zmuszony jestem otwierac od pasażera :cry: ..dobrze że ten działa...może ktoś miał z tym doczynienia i czy wystarczy wymienić wkładkę czy też całosć,czy może trochę pogmerać wewnątrz i się odblokuje..czy może cierpliwie czekać az się samo naprawi :roll: ........
pozdro dla wszystkich nowo upieczonych włascicieli Lancii..dla tych starych też..ofcours' :wink:
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
bylo Renault Espace 1,9DCI 2004r.
bylo Renault Laguna 2 1,9DCI 2002r.
jest Lancia k 2.0 155KM 1996
jest Renault Laguna 3 2.0DCI 2008r. 180KM 400Nm

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

kappa -zamek w drzwiach...nie wpuszcza klucza..!?

Post autor: wujek » 13 mar 2007, 19:42

Witam,
Sprawdź prostym drucikiem (wyprostowany spinacz?), może coś wlazło, albo ktoś coś wetknął. Jeżeli nie, to trzeba wyjąć wkład zamka i oddać do czyszczenia - regeneracji.
Pozdrawiam

Anonymous

kappa -zamek w drzwiach...nie wpuszcza klucza..!?

Post autor: Anonymous » 13 mar 2007, 23:12

Cześć. Miałem podobny kłopot we Fiacie ale konsekwentne napuszczaniem olejem do smarowania maszyny do szycia (podobneo świetnie penetruje) dało dobry efekt. Fakt że wymagało to anielskiej cierpliwości bo wstrzykiwałem ten olej strzykawką z igłą nr 11 (taka do pobierania krwi) chyba z 10 dni 2 x dziennie. Jeżeli masz tyle cierpliwości to powodzenia a jak nie to szykuj kasę na serwic.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

kappa -zamek w drzwiach...nie wpuszcza klucza..!?

Post autor: PAHO » 13 mar 2007, 23:36

więc albo zamek boli głowa albo ma okres, jeśli kluczyka nie chce wpuścić :wink:

a tak serio musisz znaleźć dobrego speca od zamków najlepiej w punktach dorabiania kluczy tylko takich które działają baaaaardzo długo i mają doświadczenie, miałem podobny problem w vectrze, koleś miał na stanie odpowiednie blaszki do wkładek 8O wymienił nasmarował i po bólu, szkoda że masz tak daleko do Oświęcimia :/
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

kappa -zamek w drzwiach...nie wpuszcza klucza..!?

Post autor: mikaeltdi » 14 mar 2007, 7:37

Dzięki,dzięki poczekam parę dni moze faktycznie to ''te'' sprawy :lol: ...a póżniej spróbuję nasmarować ...jak nic nie da no to wymontuje, jest w Kielcach paru speców :wink: od zamków może coś poradzą...
Pozdro....
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
bylo Renault Espace 1,9DCI 2004r.
bylo Renault Laguna 2 1,9DCI 2002r.
jest Lancia k 2.0 155KM 1996
jest Renault Laguna 3 2.0DCI 2008r. 180KM 400Nm

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3249
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

kappa -zamek w drzwiach...nie wpuszcza klucza..!?

Post autor: Marcin_D » 14 mar 2007, 9:14

Przypuszczalnie ci właśnie te blaszki popierniczyły się albo sprężynki, miałem tak w Tipo - tylko że był centralny to nie było problemu - ale dla zasady rozebrałem i okazało się co wyżej.
W Radomiu są super spece na ul. Okulickiego - od dziada pradziada się zajmują zamkami, dorabianiem kluczy i awaryjnym otwieraniem (jeszcze nie słyszałem żeby czegoś nie otworzyli).
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

michal
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: sochaczew

kappa -zamek w drzwiach...nie wpuszcza klucza..!?

Post autor: michal » 15 mar 2007, 23:13

U mnie kluczyk choć z oporem wchodzi do końca, jednakże przycina się przy próbie przekręcenia. Podejrzewam zużycie się zapadek wewnątrz zamka. Mam na szczęście pod ręką fachowca który takie rzeczy robi z zamkniętymi oczami ale z tego co pamiętam takie zapadki trochę kosztują(podobne są w zamkach w oplach) bo wymieniałem kiedyś w w którymś aucie. Poczekam aż się ociepli na dobre i wymontuje z dwóch stron bo u pasażera nie działa wcale. Przeraża mnie jedynie zdejmowanie tapicerki z drzwi aby się tam dostać. Przy okazji zminię mikrowyłączniki w ryglach bo nie świeci oświetlenie wnętrza przy otwarciu drzwi. Tak więc na wiosnę kompleksowy remont zamków.
Wcześniej: Vectra 2.0 automat, Ford Sierra 2.0DOHC, Ford Scorpio Turnier 2.0DOHC, Ford Mondeo 1.8 16V, BMW E32 730
Obecnie: Lancia Kappa 2.0 20V+LPG 1995r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”