Kappa 2.4 - AC GAS SYNCHRO 1.14.1.0

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Kapper
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 19 cze 2011, 10:15
Imię: Marx
Lokalizacja: Mazowsze

Kappa 2.4 - AC GAS SYNCHRO 1.14.1.0

Post autor: Kapper » 06 gru 2011, 21:25

Witam.
Czy jest możliwość abym zgrał sobie aktualne ustawienia z instalacji,i jak to zrobić,mam kabel,mam program jak w temacie instalacja stag200-6,plik z ustawieniami gotowymi został u mojego starego gazownika do którego niestety nie mam już kontaktu,po każdym odłączeniu akumulatora miałem możliwość podjechania do gazownika i wgrania tego pliku od ręki,nie jestem specem w tym temacie więc poproszę o jakąś poradę jak to mogę zrobić,gdzie w programie wejść po podłączeniu instalacji pod kompa.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adisz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: AC GAS SYNCHRO 1.14.1.0 Lancia Kappa 2.4

Post autor: Adisz » 06 gru 2011, 22:19

Podpinasz interfejs, odpalasz program, klikasz połącz i w pierwszym oknie masz zapis i odczyt, który przywraca do sterownika wszystkie nastawy (chyba bez mapek). Jeśli bez mapek to dajesz autokalibracje, a później najwyżej w czasie jazdy ustawiasz mnożnik w celu lepszego pokrycia.

Kapper
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 19 cze 2011, 10:15
Imię: Marx
Lokalizacja: Mazowsze

Re: AC GAS SYNCHRO 1.14.1.0 Lancia Kappa 2.4

Post autor: Kapper » 09 gru 2011, 17:48

Adisz pisze:Podpinasz interfejs, odpalasz program, klikasz połącz i w pierwszym oknie masz zapis i odczyt, który przywraca do sterownika wszystkie nastawy (chyba bez mapek). Jeśli bez mapek to dajesz autokalibracje, a później najwyżej w czasie jazdy ustawiasz mnożnik w celu lepszego pokrycia.
zgrałem plik,i nie wiem teraz czy z mapami czy bez,ale mam pytanie po autokalibracji coś zapisuję,i po zebraniu map oraz ustawieniu mnożnika w czasie jazdy też to gdzieś zapisuję,czy samoczynnie się zapiszą mapy??
dzięki z góry za pomoc,pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adisz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa 2.4 - AC GAS SYNCHRO 1.14.1.0

Post autor: Adisz » 09 gru 2011, 20:22

Raczej nie da się zapamiętać mapy...jeżeli jeździłeś do gazownika, a on tylko wgrywał Ci plik, bez ustawienia instalacji na trasie, to widocznie zostawiał mnożnik jaki wyszedł z autokalibracji. Na wszelki wypadek możesz sobie zrobić zrzut ekranu z mnożnikami, jak zrobisz na nowo autokalibracje to poźniej ustawisz sobie tak jak miałeś poprzednio. Tylko w sumie nie wiem czemu po odłączeniu akumulatora musisz ustawiać na nowo sterownik :/

Kapper
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 19 cze 2011, 10:15
Imię: Marx
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kappa 2.4 - AC GAS SYNCHRO 1.14.1.0

Post autor: Kapper » 09 gru 2011, 20:29

Ok.zrobię zrzut i jak coś będę się na nim opierał,co do wgrywania to powiedział mi gazownik że ten stag tak ma że po odłączeniu akumulatora gubi mapy ponoć.

Kapper
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 19 cze 2011, 10:15
Imię: Marx
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kappa 2.4 - AC GAS SYNCHRO 1.14.1.0

Post autor: Kapper » 11 paź 2012, 19:19

Witam.Chciałbym odświeżyć nieco temat,a mianowicie mam pytanie dotyczące ustawienia progów LED,oraz funkcji w tym okienku rodzaj czujnika. są 4 do wyboru 90 ohm rosnący 50 kohm rosnący i kolejno 50 i 90 kohm malejąco,i który wybrać czy może program automatycznie wykrywa i wybiera odpowiednie?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa 2.4 - AC GAS SYNCHRO 1.14.1.0

Post autor: marceli » 11 paź 2012, 22:29

Automatycznie to ustawisz w stagu 300+,bądź isa2.Czyli tym nowym.
U siebie możesz ustawić progi świecenia w programie a jaki czujnik wybrać będziesz wiedział jak zajrzysz do butli i tam na wskaźniku jest napisane jaki masz.
Swoją drogą to automatyczne ustawianie też ma spory błąd ale jakoś działa.
Do Twojego sterownika nie ma uaktualnień i nie wiele zdziałasz, swoją drogą możesz dokupić nową trzysetkę(nową tzn 300+,badz isa) i podmienić,masz więcej funkcji w ustawieniach do samochodu,mapy i korekcje od temp itp a to się przydaje.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”