Delta III 1.6 M-jet - szarpie przerywa silnik

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Delta III 1.6 M-jet - szarpie przerywa silnik

Post autor: Dudi » 19 sty 2013, 13:37

Ja myślę, że ta Delta koleżanki musiała być po jakieś naturalnej katastrofie... :roll: ;)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mojaDelta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:39
Imię: Monika
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III 1.6 M-jet - szarpie przerywa silnik

Post autor: mojaDelta » 20 sty 2013, 21:26

Witam serdecznie :)

Zgadzam się w 100% :). Moja Delta została złożona ze wszystkich możliwych wadliwych elementów wymienionych innym klientom ;).
Przykro mi, że fakty które opisuję tak bardzo dotykają niektórych forumowiczów - relax ;) -żyje się tylko raz :)
Dla odstresowania polecam Dodge Charger -mmmm..... co za pomruk silnika :), co mi tam wiatr :)
Trzy dni jazdy sprawiły, że zapomniałam o wszystkich usterkach :)
Pozdrowionka :)

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Delta III 1.6 M-jet - szarpie przerywa silnik

Post autor: broker » 21 sty 2013, 12:57

Droga koleżanko, forumowiczko, Moniko :)

Każdy z zainteresowaniem czeka na fakty, mocne i słabe strony modeli Lancii, pożyteczne informacje. Z dwoma zastrzeżeniami.

Więcej faktów, mniej sensacji.

Naprawdę nie wypada na forum Lancii, gdy ktoś ma jakiś problem i prosi o opinię/pomoc, sugerować przesiadkę do innej marki ;)
W ostateczności zrozumiałbym to, gdyby jakieś statystyki i doświadczenia szerszej grupy użytkowników pokazywały, że wszyscy lub prawie wszyscy borykają się z tymi samymi problemami.
Jednostkowe problemy oczekują jednak na pomoc innych użytkowników a nie rady z gatunku - kup se pan coś innego i wszystkie Delty odwiedzają serwisy, bo akurat moje auto miało problemy.
Na tej zasadzie, to każda marka i każdy model nadaje się do wymiany, bo zawsze znajdzie się pechowy użytkownik.
mojaDelta pisze:. Jeszcze raz życzę powodzenia i rozważenia wymiany auta na inne. Wierzcie mi moi drodzy posiadacze Delty, jest wiele lepszych rzeczy do robienia niż siedzenie w serwisach Lancii, czego będziecie doświadczać będąc użytkownikami tego modelu. Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów w 2013 !!! :)))
Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Delta III 1.6 M-jet - szarpie przerywa silnik

Post autor: broker » 21 sty 2013, 18:57

Artur G. pisze: Tak, to przykre .... a czy nie podobnie jest z silnikiem 1.4 pb 120/150 KM? Pytam bo myślę o tym. Wiem, że dowsing jest nieunikniony ale ... czy to daje radę? Na papierze nie wygląda to źle, ale papier a praktyka :?:

Mam Deltę Pb 140 KM multiair. Czy daje radę ? Jest znakomicie, grubo lepiej niż się spodziewałem a jeżdziłem ostatnio Avensem 2.0 154 KM.
Oczywiscie trudno tak do końca porównać jednostkę turbo i wolnossącą, ale Delta przy Avensie idzie jak burza ;)
Może znaczenie ma też wysoki moment obrotowy w multiair-ach, nie wiem. Pamietam jednak z jakim sceptycyzmem szedłem na jazdę próbną i jak ta jedna jazda wyleczyła mnie z wszystkich obaw.
Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

Awatar użytkownika
thermano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 750
Rejestracja: 13 kwie 2011, 7:50
Imię: Tomasz

Re: Delta III 1.6 M-jet - szarpie przerywa silnik

Post autor: thermano » 26 lut 2013, 10:54

Myślę , że większość winy można zrzucić na pseudo - ekologię . Ekologia - tak , ale nie za cenę niewłaściwego funkcjonowania auta .

Frustrację koleżanki rozumiem - każdy po takich przygodach miał dośc marki .

JA po 33 tys. km na silnik nie narzekam . Szczególnie po rozstaniu się z pseudoekologią . Już nie ma turbo - dziury , jazdy na półsprzęgle . Teraz to auto odżyło . Dołożyłem katalizator dodatkowy i sumienie mam czyste . Auto robi to co do niego należy . Jeździ - zacnie .
"Jak pięknie się różnimy..."
DELTA 1.6 MultiJet ORO - EGR & DPF off z nową mapą : 149 KM / 362 Nm - Tramonto / Fiat 500 L PopStar 1.4 95 KM + LPG kolor BLACK / WHITE
Ty nie kupiłeś Lancii . Dostałeś Ją gratis . Zapłaciłeś tylko za udział w przedsięwzięciu ... No i przedsięwzięcie się zes...ło :(
-----------------------------------------

anto
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2014, 17:44
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Pilne!!! Lancia Delta III-szarpie przerywa silnik-pomocy

Post autor: anto » 05 cze 2014, 16:47

BogdanA pisze:
mojaDelta pisze:Witam :)
No tak, zapomniałam podać. Posiadam Delte z silnikiem 1.6 diesel 120 KM.
Pozdrawiam
Koleżanko wyjedź po prostu na dłuższą trasę i daj mu w ';DUPSKO" niech przepali pająki ,bo wydaje mi się że problemem tego Diesla jest stanie i tu będzie jedyny powód

ta-mara
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2014, 7:50
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III 1.6 M-jet - szarpie przerywa silnik

Post autor: ta-mara » 14 sie 2014, 7:57

Witam, pam od tygodnia delte z silnikiem 2,0Mjet. dziś zapaliła mi sie kontrolka silnika z komunikatem - sprawdź silnik, jestem przerażona, co to może oznaczać, wczoraj na czerwono zapalił się znak oleju- nie wystarczające cińnienie oleju. Czy wymiana oleju rozwiąże wszystko?

ta-mara
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2014, 7:50
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III 1.6 M-jet - szarpie przerywa silnik

Post autor: ta-mara » 14 sie 2014, 11:07

olej wymieniony, kontrolka silnik pali się nadal :|

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Re: Delta III 1.6 M-jet - szarpie przerywa silnik

Post autor: jenks » 14 sie 2014, 13:25

Podłącz do kompa : ok2 :
lancia lybra intensa 2,4jtd-sprzedana
lancia delta III platinum 2,0 M-jet 2010r-sprzedana
Alfa Romeo Tonale-użytkowana
***** ***

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III 1.6 M-jet - szarpie przerywa silnik

Post autor: Valdi » 20 sie 2014, 0:03

Olej wymieniony,ale błąd nie został skasowany.Jak silnik zgasł Ci podczas pracy,bo za szybko puściłaś sprzęgło,nie nauczyłaś się jeszcze ruszać pod górkę,przejeżdżać przez przeszkody itp - generalnie jak gaśnie nie wyłączony kluczykiem,to zawsze jest komunikat o zbyt niskim ciśnieniu oleju.Bez paniki.Skasuj błąd i obserwuj ucząc się w międzyczasie właściwej eksploatacji.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”