Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: luka » 25 mar 2013, 21:51

stabraf pisze:Ja wydałem 5 lat temu 2800 i nie narzekam ;) TFU !!! :P
.. jeżeli nie masz żadnych zacięć, szarpań, odcinania dopływu gazu przy max depnięciu, cheków i innych dzwnych objawów to gratulację, ktoś to dobrze zmontował. Ja do wolnossaka 2.0 założyłem kiedyś zwykłą instalację II generacji z elektroniką i też jeździła, niestety z chekiem non- stop.

regaciarz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 188
Rejestracja: 05 kwie 2012, 19:52
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: regaciarz » 25 mar 2013, 22:16

Akurat w kappie o checka bym się nie bał, mi jak miałem walnięty jeden wtrysk pb to nie zawsze bład zapalało jak silnik kulał na czterech cylindrach, często widziałem "check ok" :P

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: bassman » 27 mar 2013, 1:15

Będą problemy... Instalacji lpg nie kupuje się z allegro - chyba że poszczególne elementy.
Jak się nie ma bladego pojęcia o lpg, to albo trzeba komuś zaufać - i znaleźć takiego - jak nie ma się zaufania to tak jak ja trzeba czytać i się uczyć.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: stabraf » 27 mar 2013, 10:47

luka pisze:
stabraf pisze:Ja wydałem 5 lat temu 2800 i nie narzekam ;) TFU !!! :P
.. jeżeli nie masz żadnych zacięć, szarpań, odcinania dopływu gazu przy max depnięciu, cheków i innych dzwnych objawów to gratulację, ktoś to dobrze zmontował.
Żadnych poważnych problemów - regeneracja kochanych valteków, zmiana filtrów we własnym zakresie i śmiga już 5 lat. Montowane z polecenia Lanciakrak-a od którego autko kupiłem w zaprzyjaźnionej montowni w Niegardowie. Check z powodu LPG nigdy mi nie wyskoczył. Czasem brakło mi ciśnienia przy depnięciu, ale to tylko i wyłącznie z powodu suszy w zbiorniku ;)

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: luka » 27 mar 2013, 12:51

Różnica "valdemorów" na lepsze wtryski to już jest jakieś 200-300 zł, ale i tak tanio jak na 5 garków :)

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: kond243 » 27 mar 2013, 19:29

Wiec tak ja do mojej 20vt zakladalem w krk na mysliwskiej i co do ac-ro1 czerwony ku przestrodze to sie nie nadaje do turbo! dwa razy byl zmieniany na nowy w ciagu miesiaca padaka totalna zwłaszcza cisnienie! teraz jest kme gold turbo termika pozostawia troche do zyczenia ale cisninie stoi jak wryte, hany 2000 niebieskie i do tego stag 300 isa2. Dałem za to 2900zł za całość z montazem. teraz od listopada juz 12tys km i tylko filtry zminiam co 8tys razem, z olejem i hula do 120km na trasie tak 9.3l przy 160- 220km/h 14l miasto 15l wiec jak dla mnie ok. ale planje dolozyc drugi redek kme silver i wtedy to wystroic jak trzeba. A co do hurtowni polecam http://www.drypa.pl ten zestaw co mam bez butli i wielozaworu czyli to co pod maska koszt jakieś 1500zł. A całość okolo 2100zł targowałem sie z na myśliwskiej i z tąd cena normalnie chciał 3600zł.Waże że montaż dobry i w poprzedniej 2.0 vis tez zakladali tylko brc do tej pory za 3 lata zrobione 100tyś km i śmiga aż miło.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: marceli » 27 mar 2013, 22:59

kond243 ,nie masz po co dokładać silvera jak teraz masz ok, jak ciśnienie nie klęka to lepiej mu nie zrobisz,nie ma potrzeby dokładania redka na zapas.

Co do AC czerwonego, wiele było słychać ,że nie obrabia dedykowanej mocy a już turbo to odpada...ciekawe czy coś z tym zrobią bądź zrobili,nie wiem dawno nie wchodziłem na fora lpg.

A co do brc...brc ma gotowe kity i je pakuje,jak wpakuje dobrze(czytaj założy)jest ok, jak "wrzuci" pod maskę , jak na gwarancji jakoś poprawiają a potem ....całuj pan mnie w ...
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: kond243 » 28 mar 2013, 18:07

witam reduktor dołożę bo termika pada i cut off duży 3. 6 bara przy drugim redku termika ok i cut off będzie około 2 bary. Z brc nie miałem problemu i szwagier też nie ma a on to auto odemnie kupił. Niestety acr 01 nie poprawili tnie się regulator. Choć czarny do 150km ale obrabiał 180km bez problemu a czerwony to kicha wogóle.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”