Ile pali w mieście Twoja Lybra?

Grupa Łódzkie

Moderatorzy: ktoś ŁDZ, SEBAkappa

Awatar użytkownika
Spxcompany
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1166
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:47
Skype: gg:3489385
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: Spxcompany » 28 wrz 2011, 17:19

sęk w małym spalaniu po mieście już odkryłem :) należy powoli ruszać i jak najszybciej zmieniać biegi na jak najwyższy, później utrzymywać prędkość 60-70km/h ale bardziej na rozbujanym aucie niż na gazie wciśniętym, z tego też powodu należy co jakiś czas lekko dodać gazu (dosłownie musnąć pedał gazu) przez chwile i dalej na rozbujaniu na 5 posuwać :)
Pozdrawiam - Marcin
Obecnie: Lancia Musa 1,9MTJ 2005 PLATINO
Wcześniej: Lancia Lybra 1,9JTD 2003 Sedan
Ford Mondeo 2,5 V6 1997 Kombi
VW Golf III 1,4 1992 Hatchback

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: Krissu1980 » 28 wrz 2011, 17:35

Spxcompany pisze:sęk w małym spalaniu po mieście już odkryłem :) należy powoli ruszać i jak najszybciej zmieniać biegi na jak najwyższy, później utrzymywać prędkość 60-70km/h ale bardziej na rozbujanym aucie niż na gazie wciśniętym, z tego też powodu należy co jakiś czas lekko dodać gazu (dosłownie musnąć pedał gazu) przez chwile i dalej na rozbujaniu na 5 posuwać :)
sek w tym, że diesle nie lubią być zamulane ;)

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1662
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: ktoś ŁDZ » 28 wrz 2011, 18:14

Najlepiej zrobić na całym baku tylko jazde po mieście, potem zatankować i sie obliczy dokładnie ile pali (u ojca komputer przekłamuje podając spalanie większe o niecały litr). Ale bądź co bądź wynik rewelka nadal :D Max ecodriving.
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: Rutuś » 28 wrz 2011, 19:50

Komputer pokazuje tylko orientacyjne spalanie Robert dobrze napisał tylko tankowanie pod korek i wtedy będzie realne zużycie paliwa.
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: Egon » 30 paź 2011, 19:42

ja nie wierze w takie spalania niskie, tym bardziej w mieście w korku gdzie więcej spala się paliwa podczas postoju niż podczas jazdy wtedy do spalania fabrycznego się dodaje literki a nie odejmuje :)
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: Nat » 31 paź 2011, 15:19

Faktyczne spalanie mojej Lybry SW 2,0 20V (benzyna)
Po mieście:
w lecie - ok. 9 litrów
w zimie: niecałe 11 litrów
totalny korek (rekord) - 13,5litra

po trasie:
na emeryta: 6,8 litra (rekord)
standardowo: 7,5 litra
nerwowa jazda: 8,5 litra

A Lybrowym dieslowcom napiszę, że w (hehe) tzw. tdi'ku 2,0 195 KM spalanie na trasie bywa nawet mniejsze niż w Lybrach:
- trasa: 5,5-6,5 litra (rekord - 5,0)
za to w mieście rośnie niebotycznie:
- miasto: 9-11 litrów
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: markiz » 31 paź 2011, 22:49

Spxcompany pisze:sęk w małym spalaniu po mieście już odkryłem :) należy powoli ruszać i jak najszybciej zmieniać biegi na jak najwyższy, później utrzymywać prędkość 60-70km/h ale bardziej na rozbujanym aucie niż na gazie wciśniętym, z tego też powodu należy co jakiś czas lekko dodać gazu (dosłownie musnąć pedał gazu) przez chwile i dalej na rozbujaniu na 5 posuwać :)
W tym jest sens.
Spróbuj ruszyć z miejsca nie używając w ogóle gazu,potem wrzuć dwójkę (bez gazu),potem trójkę (bez gazu) itd. i zobacz jakie będzie niskie spalanie :D
Próbowałem, da się.Wyczytałem,że jakiś gościu bił tak rekordy w niskim spalaniu.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: Nat » 02 lis 2011, 16:22

A czy nie jest tak, że silnik jest najsprawniejszy (co mniej więcej przekłada się na to, że najmniej pali) w okolicach maksimum momentu obrotowego?
Pamiętam, że w czasie rajdów "o kropelce" technika jazdy tymi śmiesznymi bolidami polegała raczej na gwałtownym i krótkim przyspieszeniu, a potem na toczeniu się przy jak najmniejszych oporach.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: jaro1959 » 02 lis 2011, 19:47

Podobnie jak napisał Nat, robiłem kiedyś próby (1,9 116 kM), szybkie rozpędzanie, później spokojna jazda, dojazdy do skrzyżowań na biegu bez gazu - spaliłem po mieście ciut ponad 6 litrów.
Na co dzień, przy włączonej cały rok klimie, jazda dość energiczna - 8-8,5 litra.
Trasa od 3,9 na dystansie 100 km (tempomat na 95km/h), do 9,5 l przy jeździe non stop z prędkością zbliżoną do maksymalnej.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: Heathen » 02 lis 2011, 19:53

markiz68 pisze:
Spxcompany pisze:sęk w małym spalaniu po mieście już odkryłem :) należy powoli ruszać i jak najszybciej zmieniać biegi na jak najwyższy, później utrzymywać prędkość 60-70km/h ale bardziej na rozbujanym aucie niż na gazie wciśniętym, z tego też powodu należy co jakiś czas lekko dodać gazu (dosłownie musnąć pedał gazu) przez chwile i dalej na rozbujaniu na 5 posuwać :)
W tym jest sens.
Spróbuj ruszyć z miejsca nie używając w ogóle gazu,potem wrzuć dwójkę (bez gazu),potem trójkę (bez gazu) itd. i zobacz jakie będzie niskie spalanie :D
Próbowałem, da się.Wyczytałem,że jakiś gościu bił tak rekordy w niskim spalaniu.
A co w momencie przyspieszania? zaczynasz z 3-4 czy redukujesz?
Dla silnika zbyt zdrowe nie są duże przeciążenia (deptanie na wysokim biegu przy malych obrotach)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: markiz » 02 lis 2011, 20:49

Heathen pisze:
markiz68 pisze:
Spxcompany pisze:sęk w małym spalaniu po mieście już odkryłem :) należy powoli ruszać i jak najszybciej zmieniać biegi na jak najwyższy, później utrzymywać prędkość 60-70km/h ale bardziej na rozbujanym aucie niż na gazie wciśniętym, z tego też powodu należy co jakiś czas lekko dodać gazu (dosłownie musnąć pedał gazu) przez chwile i dalej na rozbujaniu na 5 posuwać :)
W tym jest sens.
Spróbuj ruszyć z miejsca nie używając w ogóle gazu,potem wrzuć dwójkę (bez gazu),potem trójkę (bez gazu) itd. i zobacz jakie będzie niskie spalanie :D
Próbowałem, da się.Wyczytałem,że jakiś gościu bił tak rekordy w niskim spalaniu.
A co w momencie przyspieszania? zaczynasz z 3-4 czy redukujesz?
Dla silnika zbyt zdrowe nie są duże przeciążenia (deptanie na wysokim biegu przy malych obrotach)
Nie no :D Nie jest to sposób na jeżdżenie po mieście ;) Tak jak pisałem,wyczytałem gdzieś,że tak można (ruszyć i jechać nie dotykając gazu) Postanowiłem sprawdzić.Rozpędziłem w ten sposób samochód do 50km/h.
Wracając do pytania :,,co w momencie przyspieszania"Wrzucasz 1-wszy bieg, puszczasz powoli sprzęgło,samochód zaczyna przyspieszać w pewnym momencie wrzucasz 2-gi bieg i tak kolejno.Trzeba wyczuć moment kiedy silnik nie uzyska już wyższych obrotów i wrzucasz kolejny bieg.
Tak jak pisałeś, nie jest to zdrowe dla silnika jak również nie jest to sposób na jazdę po mieście.
Ot taki eksperyment :D
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: FXX » 02 lis 2011, 21:33

Heh tylko zróbcie taki test nie patrząc na spalanie jakie Wam komp pokaże, a jakie rzeczywiście Wam wyjdzie. Bo opisanym wyżej sposobem bardziej oszukujecie komputer niż wyrabiacie rekord spalania.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
conway87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 236
Rejestracja: 10 lis 2011, 20:00
Imię: Kamil
Lokalizacja: Krośniewice

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: conway87 » 30 gru 2011, 19:05

Moja lybra trasa Krośniewice-Łódź , dystans 60 km wg komputera 5,0-5,5 zależy od jazdy ale raczej spokojnie, dodam że rano bez żadnych korków. A w mieście to nawet nie patrze bo moje małe miasteczko to z punktu a do b nawet kilometra nie ma hehe

Awatar użytkownika
Spxcompany
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1166
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:47
Skype: gg:3489385
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: Spxcompany » 30 gru 2011, 19:52

Dziś na trasie 4,4 litra przy 100 km/h Poraj-Zgierz (Gierkówka)
Pozdrawiam - Marcin
Obecnie: Lancia Musa 1,9MTJ 2005 PLATINO
Wcześniej: Lancia Lybra 1,9JTD 2003 Sedan
Ford Mondeo 2,5 V6 1997 Kombi
VW Golf III 1,4 1992 Hatchback

Awatar użytkownika
conway87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 236
Rejestracja: 10 lis 2011, 20:00
Imię: Kamil
Lokalizacja: Krośniewice

Re: Ile Pali w mieście Twoja Lybra

Post autor: conway87 » 12 lut 2012, 19:40

A to z mojej trasy Krośniewice- Stargard, i takie spalanko wyszlo :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Łódzkie :::”