Lybra - układ scalony świateł

Codee

Re: Lybra - układ scalony świateł

Post autor: Codee » 30 sty 2012, 23:30

PILNIE POSZUKUJĘ DOBREGO ELEKTRONIKA CO BY MI LICZNIK UZDROWIŁ

z okolic Śląskiego

PROSZĘ uprzejmie o jakieś namiary

ps. podpinałem kilka liczników i za każdym razem nie było nic odzewu ( 2 sztuki i zepsute jak mój? ) więc już sam nie wiem co jest?
bezpieczniki wydają się być ok.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra - układ scalony świateł

Post autor: janosik99 » 31 sty 2012, 8:53

Codee pisze:PILNIE POSZUKUJĘ DOBREGO ELEKTRONIKA CO BY MI LICZNIK UZDROWIŁ

z okolic Śląskiego

PROSZĘ uprzejmie o jakieś namiary

ps. podpinałem kilka liczników i za każdym razem nie było nic odzewu ( 2 sztuki i zepsute jak mój? ) więc już sam nie wiem co jest?
bezpieczniki wydają się być ok.


pozdrawiam
Uszkodzony licznik zazwyczaj daje inne objawy więc wątpię, żeby wszystkie trzy były uszkodzone w ten sam sposób.
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

Codee

Re: Lybra - układ scalony świateł

Post autor: Codee » 31 sty 2012, 9:30

no pewno sobie może coś wywaliłem ale nie wiem gdzie to się znajduje ;)

co zrobiłem? wypiąłem włącznik od awaryjnych i jak go podpinałem zrobiłem zwarcie i do dziś nic nie świeci.
Może wypaliłem coś o czym nie wiem?
Ma ktoś jakieś sugestie?

Argenta chcesz pomóc ? czy chcesz drwić ? gdybyś mieszkał bliżej to bym przyjechał do Ciebie ;)

argenta67

Re: Lybra - układ scalony świateł

Post autor: argenta67 » 31 sty 2012, 18:58

Codee pisze:
Argenta chcesz pomóc ? czy chcesz drwić ? gdybyś mieszkał bliżej to bym przyjechał do Ciebie ;)
Myślałem, że jak sobie pogadaliśmy na GG to temat drwin został rozwiany a tak po drugie to masz do niego bliżej więc nie wiem w czym problem. Swoją drogą to nawet nie mam czasu np naprawianie zestawów bo dostępność używanych całkowicie wyklucza naprawę. Wszelkie inne naprawy elektryczne robię w miarę potrzeby, ale odległość między nami wyklucza opłacalność.

Codee

Re: Lybra - układ scalony świateł

Post autor: Codee » 31 sty 2012, 19:03

No i doszedłem powoli do przyczyny - bezpiecznik oznaczony jako F1 czyli dolny rząd 3 pozycja od lewej.
Wyglądał na dobry ale miernik pokazał coś innego......masakra.
wszystko działa....


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rodżer
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 27 lip 2009, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - układ scalony świateł

Post autor: Rodżer » 15 paź 2012, 8:00

Witam wszystkich. Podepnę się pod temat i ja. Objaw generalnie dobrze znany - brak podświetlenia panelu klimy, brak świateł z tyłu, ale... Nikt z Was nie pisał czy jak walniecie w zegary problem znika? Niestety u mnie tylko na jakiś czas. Jest tak: panel gaśnie - szybki strzał w okolicę prędkościomierza i światła są, nierówność - świateł nie ma itd. Jest i taki etap "międzystrzałowy", że pojawia się światło na panelu, ale przy naciśnięciu stopu znika... 8-O Wyjąłem zegary potraktowałem kontaktem wszystkie złącza, na chwilę jakby pomogło, ale na chwilę. Wyjąłem znów, otworzyłem i z tyłu na płytce (właśnie gdzieś na wysokości prędkościomierza) znalazłem coś co ktoś już musiał poprawiać - spory kleks z cyny i kalafonii, poprawiłem i na jakiś czas spokój, jednak problem wrócił. Muszę znów wyjąć zegary i zajrzeć głębiej, powiedzcie tylko jak zdjąć te ustrojstwa od wskaźników (silniczki czy co to tam jest) - najpierw wskazówki i potem te bebechy? Bo podejrzewam że to nie jest standardowa usterka jaka występuje najczęściej tylko coś nie styka? Może jakieś sugestie?
Item ględziarze i bajdury,/Ciągnący z nieba grubą rentę,/O, łapiduchy z Jasnej Góry,/Z Góry Kalwarii parchy święte,/
I ty, księżuniu, co kutasa/Zawiązanego masz na supeł,/Żeby ci czasem nie pohasał,/Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Julian Tuwim

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra - układ scalony świateł

Post autor: janosik99 » 15 paź 2012, 21:18

W twoim przypadku ewidentnie coś "nie styka" na lutach więc możesz (jeśli masz wprawę) potraktować lutownicą okolice podejrzanego miejsca. Wszystkie układy znajdują się na tylnej stronie zegarów więc nie ma sensu demontować "silniczków" zwłaszcza, że mają bardzo kruche zaczepy, które przy demontażu często pękają. Najprostszym wyjściem jednak będzie wymiana zegarów, ceny na allegro zaczynają się już od 50zł, jedyna wada to nieprawidłowy przebieg.
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

Awatar użytkownika
Rodżer
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 27 lip 2009, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - układ scalony świateł

Post autor: Rodżer » 23 paź 2012, 7:49

No to znowu ja. Jak od tej pory nie miałem czasu zająć się tymi cholernymi zegarami, a tu doszły nowe objawy :)
W niedzielę wieczorową porą macha do mnie kierowca busa - "nie ma pan świateł z tyłu, stopy tylko są", a podświetlenie konsoli jest (do tej pory po tym sprawdzałem czy z tyłu świeci :) ) A teraz kolejna heca: wczoraj wyjeżdżam wieczorkiem niby wszystko w normie - strzał w deskę światła są, ale po chwili patrzę coś dziwnego dzieje się z obrotomierzem: pokazuje 500 potem mniej i mniej aż wskazówka całkiem opadła - silnik normalnie pracuje. Ruszam ze świateł wskazania rosną ale jakby zakłamane o co najmniej 1000 obr. Do tego prędkościomierz też zwariował. Wskazówka opadła "poniżej zera" więc wskazania tez przekłamane o jakieś 20 km/h. Po wyłączeniu silnika obrotomierz jakby ożył, ale wciąż nie wskazuje tego co trzeba, prędkościomierz leży... Macie jakieś pomysły, oprócz wyj***nia licznika do kosza?
Item ględziarze i bajdury,/Ciągnący z nieba grubą rentę,/O, łapiduchy z Jasnej Góry,/Z Góry Kalwarii parchy święte,/
I ty, księżuniu, co kutasa/Zawiązanego masz na supeł,/Żeby ci czasem nie pohasał,/Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Julian Tuwim

Sop33L
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2013, 10:05
Imię: Kamil
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Lybra - układ scalony świateł

Post autor: Sop33L » 04 gru 2015, 17:08

Witam, odświeżę temat i spytam się.. Czy jeżeli przypuszczalnie mam walnięty układ scalony, to wymiana całego licznika z zegarami pomoże? W sensie, czy to jest wewnątrz? Czy taka operacja wystarczy pod warunkiem, że kupione zegary będą w 100% sprawne?

Przykładowy licznik do kupienia:

Pozdrawiam, Sop33l.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2015, 19:46 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki z "Allegro" niedozwolone w dziale technicznym!

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra - układ scalony świateł

Post autor: janosik99 » 04 gru 2015, 18:53

Wymiana pomoże, tylko musisz wziąć pod uwagę, że zmieni ci się przebieg, który też zapisuje się w zegarach.
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”