Lybra- co powinna mieć moja Lancia?

Moderator: stabraf

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Lybra

Post autor: STOD » 06 sie 2008, 11:56

jeśli przebieg rzeczywiscie taki i bez większych wypadków to bym brał.Wyposażenie jest mniej ważne.A klime i tak ma.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
delta81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 30 mar 2006, 0:00
Imię: Łukasz
Lokalizacja: mazowieckie

Lancia Lybra

Post autor: delta81 » 06 sie 2008, 12:10

"STOD" pisze:Wyposażenie jest mniej ważne.A klime i tak ma.
No też tak myślę, a na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej lyberki w dieselu i po czym można poznać czy przebieg rzeczywiście jest nieduży.
Zauważyłem też że gałka zmiany biegów jakaś inna jest, czy mi się wydaje?

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Lybra

Post autor: STOD » 06 sie 2008, 12:31

Gałka - nie pamiętam , zejdę do garażu niedługo to zobacze, choć może to kwestia wyposazenia(ja mam 2.4 jtd z alcantarą i gałka jest obszyta skórą).Co do przebiegu to szczerze mówiąc najlepiej go sprawdzić na komputerze , tam gdzie mają odpowiedni sprzet.Zwróć uwage na wyślizganie kierownicy , pedałów , siedzenia.Na to jak zwijają się pasy bezpieczeństwa.Zobacz jakie ma opony, również w sensie ich marki.Jeśli ktoś ma drogie i mało zjechane opony to znaczy ,że musiał o samochód dbać.Dobrze byłoby obejrzeć go od spodu , sprawdzić luzy i zobaczyć czy coś w zawieszeniu było wymieniane.Drogi mamy dziurawe i jeśli luzów brak ale nic nie bylo robione to robota czekała bedzie własnie Ciebie.Zapytaj o rozrząd , czy był wymieniany ki kiedy choć to i tak nalezy zrobić dla włąsnego świętego spokoju.
I jeszcze co do przebiegu zwróć uwagę na głośność pracy silnika.Im głośniej chodzi tym większe zużycie i większy ma najczęściej przebieg - tak słyszałem od mechanika.A jeśli przebieg się potwierdzi i stan ogólny bedzie dobry to ja bym brał.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Lybra

Post autor: STOD » 06 sie 2008, 12:36

Ta Lybra ogólnie sprawia dobre wrażenie ale jest wyraźnie bardzo solidnie wypicowana.Deska rozdzielcza , podłoga, wszystko na błysk...No ale do Mławy jest dość blisko , warto pogadać z właścicielem i ją zobaczyć.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
delta81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 30 mar 2006, 0:00
Imię: Łukasz
Lokalizacja: mazowieckie

Lancia Lybra

Post autor: delta81 » 06 sie 2008, 12:59

To jak przebieg był cofnięty to da się to wyłapać na kompie?

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Lybra

Post autor: STOD » 06 sie 2008, 13:03

Jak bylem u mechanika - Rafała z Okrzeszyna , który jest znany i bardzo tutaj polecany- powiedział mi ,że na komputerze przebieg da się sprawdzić.Nawet jeśli go cofali i robili kombinacje to i tak bedzie gdzieś zakodowany.Tylko musisz jechać tam gdzie mają sprzęt , najbliższy od Mławy serwis fiata jest chyba w Płońsku.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
delta81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 30 mar 2006, 0:00
Imię: Łukasz
Lokalizacja: mazowieckie

Lancia Lybra

Post autor: delta81 » 06 sie 2008, 13:10

A no to jeśli się da to gra gitara, o to mi chodziło.

Awatar użytkownika
Arkadiusz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 08 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Lancia Lybra

Post autor: Arkadiusz » 06 sie 2008, 22:31

Z tym przebiegiem w komputerze to nie zawsze jest tak prosto. W ASO powiedział mi mechanik, że nie wszystkie komputery mają opcję zapisu przebiegu. I jeśli takiej opcji nie ma - to niestety sprawdzić czy licznik był cofany się nie da... A pytałem w momencie, kiedy ze swoją Lyberką pojechałem do sprawdzenia przed zakupem. Więc albo rzeczywiście nie zawsze się da sprawdzić w komputerze rzeczywisty stan licznika albo mechanik w ASO ściemniał...
Lancia Lybra 1,9 jtd SW 2000 r.

kechup
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Orzesze / śląskie

Lancia Lybra

Post autor: kechup » 07 sie 2008, 1:33

Najlepiej podjedź do jakiegoś znajomego handlarza samochodami, albo blacharza lub mechanika i niech on zobaczy to cacko. Nasz znajomy po obejrzeniu zdjęcia od razu wiedział, że autko było stuknięte, potem się tylko upewnił telefonicznie (nie musieliśmy nigdzie jeździć). Auto jak jest porysowane to przynajmniej wiadomo dlaczego ktoś chce je sprzedać. A jak wygląda za dobrze to coś jest nie tak. Przekonaliśmy się jak kupowaliśmy naszą Lybrę. A tak najlepiej to kupować auta OD NIEMCÓW, oni raczej rzadko kłamią. Nasza Lybra (2003 rocznik, sprowadzona w maju z Niemiec) miała parę płytkich rys i zaoszczędziliśmy na niej prawie 10000zł. Zatarcie rys kosztowało nas 1000zł. Nawet ja nie wiem gdzie te rysy były, tak nam facet ekstra autko zrobił.
Kechup

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Lybra

Post autor: STOD » 07 sie 2008, 11:00

Ciężko kupić teraz samochód od Niemca.Przynajmniej bezpośrednio, bo najczęścije sprzedawcą jest handlarz i bardzo czesto Turek.Wiadomo,że jeśli samochód nie jest bity to lepiej mieć go z zachodniej Europy , bo drogi sa inne zupełnie i zawieszenie jest w lepszym stanie.Ale jak taki samochód znaleźć?
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”