Kappa - wymiana sworzni

Awatar użytkownika
kretekpodnietek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 478
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: przeworsk

Kappa - wymiana swożni

Post autor: kretekpodnietek » 07 maja 2008, 20:30

"Marcin_D" pisze:
W Tipo wymiana wachacza to jest udręka w porównaniu do Kappy - tutaj wszystko idzie gładko, w Tipo jak wymieniałem to mi brat musiał pomóc, bo nie mogłem sam sobie poradzić z ponownym włożeniem tych cholernych mocowań do sanek, a potem wsadzić sworzeń w zwrotnicę to jest dopiero popierniczone - ni cholery nie idzie tego wachacza do dołu przycisnąć żeby można było sworzeń wcisnąć.
a ja myślałem że tylko ja tak mam bo pod złym kątem tulejki wprasowałem, ale jednak nie :D delta ma to samo, najlepiej sanki spuścić w dół, bo można cholery dostać.
Lancia nuova delta 1.8 8v LPG 1994r

Pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Kappa - wymiana swożni

Post autor: wujekp » 07 maja 2008, 21:40

"dudekken" pisze: Z informacją o wymianie całych wahaczy spotkasz się tylko w sklepach sprzedawców naciągaczy, a nóż się uda. Polecam zmienić sklep.
Niekoniecznie. Być może po prostu się nie zna i zaufał temu co ma w katalogu. Jak kupowałem wysprzęglik to to oczywiście pasował nie ten który w katalogu był do takiego Kapiszona, ale wg katalogu do Cromy.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kappa - wymiana swożni

Post autor: Bany » 07 maja 2008, 23:20

"Króciak" pisze:No wlasnie juz nie tylko ja narzekam na ten sklep ale niestety to jest jeden z wiekszych w okolicy wiec tam sie idzie za pierwszym razem. Coz bedzie trzeba zmienic nawyk :)
Mam nadzieje, ze bedzie tak jak mowisz bo w naprawach dobry nie jestem ale mysle, ze sam sobie jakos poradze.

Widac, ze chyba na Lanciach znaja sie tylko serwisanci i sami posiadacze bo reszta to... :lol:

jak bedziesz miał z czyms problem to dawaj znać,blisko masz do mnie a cząści kołuje na okrągło

hamberg
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - wymiana swożni

Post autor: hamberg » 05 cze 2008, 10:31

"Egon" pisze:dużo niedużo mechnik też musi płacic podatki itp jak by kazdy robił po
np. 30zł za sworzen to szybko by sie zwineli

ja u siebie wyminiałem sam i bardzo ciezko było odkrecic stary wszystkie sruby sie ukreciły (bez dobrych narzedzi było by po srubach) na szczescie do nowego sworznia miałem komplet srub
Jestem juz po wymianie - sworznie byly zapieczone a ze nie mialem odpowiedniej rury czy innego drazka coby naciagnac pozadnie wahacz przy wybijaniu to podjechalem do mechanika. Wymiana 2 stron z zapieczonymi swozniami zajela 25 minut i mechanik (Wroclawski) za wszystko skasowal 50zl.
Kappa JTD
Tipo 1.9TD

Awatar użytkownika
maciek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wroclaw

Odp: Kappa - wymiana swożni

Post autor: maciek » 27 lut 2010, 23:55

Ja dzisiaj zdemontowałem sworzeń. Te 3 śruby poszły bez problemu. Najgorzej było z główną śrubą bo sworzeń był tak wybity że kręcił się razem z nakrętką. Wkładałem imbusa od góry ale nadal nie poszło ( kiepski imbus i się ukręcił). Więc wyciąłem śrubę brzeszczotem do metalu. Demontaż około 25min , tylko że pod domem i prawie w kałuży.

Dodam też ,że od czasu stukania byłem na przeglądzie i nic nie wykryli. , potem kolejne dwa razy na szarpakach , sam też widziałem jak machał łyżką i nie było nic widać że uszkodzony jest sworzeń. Następnie byłem u mechanika i też nic nie wykrył. Od paru dni tak waliło ,że postanowiłem zaryzykować, wymienić sworzeń i po włożeniu łyżki zobaczyłem luz. czyli dopiero jak bardziej się wyrobił było widać co to stuka.

kd_ola
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:35
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sztombergi Świętokrzyskie

Re: Kappa - wymiana swożni

Post autor: kd_ola » 15 maja 2010, 21:07

Miałem okazję wymieniać sworzeń.Poszło gładko dzięki waszym postom. Dziękuje wszystkim którzy się do tego przyczynili.Korzystałem z Waszych podpowiedzi. Dziękuję
Była:LANCIA KAPPA 2.0 20V SW 98r,Jest;AR 147 1.6 T.SPARK 05r;KAWASAKI NINJA 500R 03r;YAMAHA VIRAGO XV1100 92r;JAWA CZ-175 88r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”