Lancia Kappa- czy to dobry samochód dla studenta?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
amajek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 30 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: amajek » 01 gru 2007, 15:09

Witam,
jestem tez jeszcze studentem i powiem Ci, że moja kappa za dużo nie jeździ, bo... niestety przeliczyłem się z możliwościami finansowymi. Jak na kieszeń studenta to eksploatacja jest droga. Wymiana filtru nie wymaga serwisu możesz zrobić to sam.
Lancia Kappa 2.4 LX `98
Ząbkowice Śląskie

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: aro » 01 gru 2007, 15:14

(w kręgu zainteresowań było Audi 80, BMW E36 i Opel Vectra B)
Wszystko fajnie, tylko Kappa to zupełnie inny segment aut :wink: Znaczy się wyższy nawet dużo wyższy :D

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: dexus » 01 gru 2007, 16:38

dla studenta?
może być dla studenta, rolnika, górnika.........
wszystko zależy od portfela.
Ja kupiłem auto sprawne technicznie a i tak wszystko (poza ceną zakupu) wyszło około 2500.
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Awatar użytkownika
Króciak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 240
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Króciak » 01 gru 2007, 16:53

Tez jestem studentem i tez kupilem Kappe - jak narazie sie trzymam z oplatami. A jezdze nia caly czas (nie moge sie nacieszyc :lol: )wiec i sporo wydaje na paliwko... a raczej na gaz 8) Nie sadze zebys caly czas jezdzil powoli bo jak wczesniej wspominali - tym nie da sie jezdzic jak starszy dziadek do Kosciola... chodz ja zmniejszylem sr. predkosc.

Dlatego proponuje Ci zaczekac z kupnem Kappy bo z 10tys mozesz sie nie wyrobic... ba gwarantuje Ci ze sie nie wyrobisz bo zawsze sa jakies dodatkowe opslaty. Ja do swojej po kupnie dolozylem jeszcze ok 5tys. a planowalem ok 3tys 8)
"Jeremy McFee" pisze:A laski szybciej polecą np. na mazdę MX-5 :)
Chyba raczej sie mylisz 8)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Nat » 01 gru 2007, 17:49

Mając 10 kpln na wszystko-odpuść Kappę.
Za tę cenę (minus OC) nie kupisz dobrego, niezawodnego autka tej klasy. Bez względu na markę.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: norbiwolow » 01 gru 2007, 18:19

ja tez kupiłem Kappe podczas studiów - na obrone pracy jechałem jak minister :) teraz codziennie robię moją Kappa ponad 100 km i jakos sobie radzę - fakt trzeba dziennie wyżyłować 30-35 złotych ale komfort i prestiz na drogach .... bezcenne. a i faktycznie tym autem nie da sie jechac powoli - nawet sie nie zorientujesz jak na zegarze będziesz miał 120 a odczucia jakbyś jechał 70 - nawet zona mis ię nie buntuje :)

dozbieraj trochę kasy do wiosny i zgłoś sie do mnie - możliwe ze będę szukał porządnej i opiekuńczej osoby aby powierzyć w dalsze użytkowanie moją Włoszkę :) Osoby z forum pierwsze sie o tym dowiedzą !!!!! Może bedzie 3 klubowicz który zaopiekuje się tymi 204 konikami w pięknej lini nadwozia
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Cossi86 » 01 gru 2007, 19:19

Co do tego że za 10 tyś nie kupisz dobrego auta takiej klasy to jestem przeciwny. Ja sprzedałem scorpio 2.0 DOHC z 95' za 9 tysięcy i było w stanie idealnym. Tylko kwestia utrzymania tego auta.

Ale wracając do tematu to studiuję zaocznie w tygodniu pracuję. Pensję mam nie najgorszą. Codziennie dojeżdżam do pracy, w weekendy do szkoły.

Kappa jak dla mnie jest super rozwiązaniem. Koszty utrzymania niewielkie (w porównaniu do scorpio gdzie wahacz to wydatek 450 zł), części w przystępnej cenie. Moim zdaniem do 10 tyś powinieneś kupić TDSa z niemiec/włoch zarejestrować w polsce i jeździć.
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Jeremy McFee » 01 gru 2007, 19:43

"Cossi86" pisze:Co do tego że za 10 tyś nie kupisz dobrego auta takiej klasy to jestem przeciwny. Ja sprzedałem scorpio 2.0 DOHC z 95' za 9 tysięcy i było w stanie idealnym. Tylko kwestia utrzymania tego auta.

Ale wracając do tematu to studiuję zaocznie w tygodniu pracuję. Pensję mam nie najgorszą. Codziennie dojeżdżam do pracy, w weekendy do szkoły.

Kappa jak dla mnie jest super rozwiązaniem. Koszty utrzymania niewielkie (w porównaniu do scorpio gdzie wahacz to wydatek 450 zł), części w przystępnej cenie. Moim zdaniem do 10 tyś powinieneś kupić TDSa z niemiec/włoch zarejestrować w polsce i jeździć.
Po co ściemniasz gościa? :)

powiedz mu lepiej, ile będzie go kosztował remont np. tylnego zawieszenia, które będzie z pewnością po sporym przebiegu i na naszych drogach rozleci mu się szybciej, niż sie chłopak zdąży nacieszyć autkiem :)
Do auta za 10 tys. trzeba w pierwszym roku eksploatacji dołożyć drugie 10 tys.
Lepiej od razu kupić młodsze auto za 20 tys.
J. McFee

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: maki » 01 gru 2007, 19:54

"Cossi86" pisze:Co do tego że za 10 tyś nie kupisz dobrego auta takiej klasy to jestem przeciwny. Ja sprzedałem scorpio 2.0 DOHC z 95' za 9 tysięcy i było w stanie idealnym. Tylko kwestia utrzymania tego auta.

Ale wracając do tematu to studiuję zaocznie w tygodniu pracuję. Pensję mam nie najgorszą. Codziennie dojeżdżam do pracy, w weekendy do szkoły.

Kappa jak dla mnie jest super rozwiązaniem. Koszty utrzymania niewielkie (w porównaniu do scorpio gdzie wahacz to wydatek 450 zł), części w przystępnej cenie. Moim zdaniem do 10 tyś powinieneś kupić TDSa z niemiec/włoch zarejestrować w polsce i jeździć.

porownujesz czesci oryginalne ze scorpio do zamiennikow Lanci...


pozdrawiam

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: norbiwolow » 01 gru 2007, 20:31

może nie 10 tys ale z 3 musisz liczyć na rozrząd rejestracje i ubezpieczenie - oleje filtry i dopieszczenie auta - czyli w sumie wyjdzie ci jakies 13-15 tys za autko do jazdy przez jakiś kawał czasu - ale jestem z Toba - trzymam kciuki - szukaj a znajdziesz a jak nie znajdziesz do wiosny to odezwij sie :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: skyblu » 01 gru 2007, 20:53

w Wawie przy modlińskej stoi kappa 1998, 3.0! z gazem ponoć od starszego gościa, cena 10,800 z gazem, :D :D :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

tony
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 381
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa...ale nie mam swojego miejsca...

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: tony » 01 gru 2007, 21:13

Kappa nie jest takim drogim autem w utrzymaniu.
Sam rozrząd w A6 to blisko 2500.

Nie uwierzę w to że będziesz robił 400KM na mc! Sam robie tylko prywatnie blisko stówę dziennie,a bywa że i więcej:)Jakoś nie chce mi się z tego auta wysiadać.

Jak byłem uparty,spalanie minimalne miałem nawet 9.5litra w mieście(ale z wykorzystaniem techniki eco-driwingu)przeciętnie w mieście mam ok 13,a obecnie na gazie potrafię dojść do 20litrów na setke(ale gaz mam tak ustawiony że na LPG jest mocniejszy)

Dźwięk?jak jest ciepło,czasem śmigam z otwartym oknem-dzwięk jest super.Komfort rewelacja.

Co do kosztu zakupu-moja blisko 13tyś + opłaty i rejestracja,ale nic się nie sypie(przebieg przy zakupie 120tyś,sciągnięta z włoch)

Boorek

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Boorek » 01 gru 2007, 23:31

"Jeremy McFee" pisze:
"Cossi86" pisze:Co do tego że za 10 tyś nie kupisz dobrego auta takiej klasy to jestem przeciwny. Ja sprzedałem scorpio 2.0 DOHC z 95' za 9 tysięcy i było w stanie idealnym. Tylko kwestia utrzymania tego auta.

Ale wracając do tematu to studiuję zaocznie w tygodniu pracuję. Pensję mam nie najgorszą. Codziennie dojeżdżam do pracy, w weekendy do szkoły.

Kappa jak dla mnie jest super rozwiązaniem. Koszty utrzymania niewielkie (w porównaniu do scorpio gdzie wahacz to wydatek 450 zł), części w przystępnej cenie. Moim zdaniem do 10 tyś powinieneś kupić TDSa z niemiec/włoch zarejestrować w polsce i jeździć.
Po co ściemniasz gościa? :)

powiedz mu lepiej, ile będzie go kosztował remont np. tylnego zawieszenia, które będzie z pewnością po sporym przebiegu i na naszych drogach rozleci mu się szybciej, niż sie chłopak zdąży nacieszyć autkiem :)
Do auta za 10 tys. trzeba w pierwszym roku eksploatacji dołożyć drugie 10 tys.
Lepiej od razu kupić młodsze auto za 20 tys.
też jestem studentem tyle że zaocznym a w tygodniu pracuję, moje autko kosztowało... 7 tys wlożyłem w nie jakiś tysiąc (zawieszenie przód opony akumulator, olej i filtry) mam je już ponad pół roku miesięcznie robię 200-250 KM i daję radę, autko mam na gaz i nie zamienil bym je na żadne inne : yesyes : jeśli będziesz szukał i nie nakrecisz sie zbyt mocno to Kappa jest samochodem który da sie utrzymać za w miare rozsądne pieniądze, jednakże jak każde auto czasem trzeba zainwestować. Pozdrawiam i życzę udanego zakupu

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: srekal34 » 02 gru 2007, 13:21

No ja pracuję w weekendy i zarabiam naprawdę sporo, dośc powiedzieć na tę kappę uzbierałem od 0 przez 8 miesięcy :P Zawsze mogę coś jeszcze pozyczyć więc w sumie limit zwiększyć się może jest trochę...

Dla mnie koszty utrzymania sa sprawą drugorzędną w obliczu przyjemności z jazdy. Za ta samą cene mógłbym kupić seicento, clio, megane... tylko po co?

norbiwolow - no własnie będe ją kupował na wiosnę to kto wie czy już nie stanę w kolejce po nią - odezwe sie do Ciebie jutro bo dziś idę do pracy juz...
pozdrawiam wszystkim i dzięki za miłe odpowiedzi ale chyba jednak się skusze na ta Lancię.... dziś widziałem taką pod Centralem, nawet mojej narzeczonej się podoba :)

PS. To nie bedzie auto do wyrywania panienek ;]

Awatar użytkownika
Króciak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 240
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Króciak » 02 gru 2007, 14:16

No to moze dozbieraj troche wiecej to trafisz na naprawde dobry okaz - moze od Norbiwolow? Zycze powodzenia w znalezieniu swojego wymarzonego egzemplarza :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”