KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: Nat » 12 sie 2007, 22:52

Najchętniej odpowiedziałbym, że najlepsze jest oryginalne przyciemnienie szyb Kappy ( i skutecznie atermiczne). Jako, ze nie ma takiej opcji- wybrałem możliwość nr 1, jako w moim rozumieniu, najmniej szkodliwą dla urody Kappiszonka.
A co do przyciemniania to:

Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe). Należy również pamiętać, iż w przypadku oklejenia ww. szyb należy posiadać przy sobie i okazać przy kontroli drogowej ?Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej?, w którym znajdować się powinny następujące dane:

- data instalacji,

- nazwa/nazwisko właściciela pojazdu,

- marka pojazdu,

- nr nadwozia/rejestracji pojazdu,

- typ folii,

- nr oznakowania (zgodny z oznakowaniem na szybach i z numerem Świadectwa z badań),

- pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę.



Format tego zaświadczenia powinien być wielkości nadającej się do przechowania z innymi dokumentami samochodu (dowód rejestracyjny itp.)



Policjanci w czasie codziennej służby kontrolując pojazdy zwracają uwagę na wszystkie czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Do rozważnych kierowców zwracamy się z apelem aby poodklejali folię z szyb przednich bocznych i czołowych co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów po kontroli policyjnej. Za przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowej policjant zatrzyma dowód rejestracyjny oraz może nałożyć grzywnę w wysokości do 500 zł.


Podstawy prawne:

Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432)



Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46


Pismo BW/720/2002 z dnia 22.04.2002 roku Instytut Szkła i Ceramiki Oddział Zamiejscowy w Krakowie.



W przypadku jakichkolwiek niejasności proszę przedzwonić pod nr 82-13-092

Podkom. Grzegorz Sudakow

Zastępca Naczelnika SRD KMP w Szczecinie
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3245
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: Marcin_D » 13 sie 2007, 16:11

Norbi widzę że w Civicu miałeś właśnie jasno-czarną. Lustro to kijowo będzie wyglądąć, a poza tym nie bardzo widzę policję (w/g przepisów folia nie możę odbijać światła). Jak przyciemniałem w moim Maluszku to dałem czrną folię - do tyłu w nocy nic nie było widać, a pozatym na przodzie takąnie zaciemnisz bo na 100% nikt Ci nie podbije dowodu (przepuszczalność światła).
Pomijam fakt, że tak naprawdę to w naszych Kappach wogóle nie wolno szyb przyciemniać (przepisy) - szyby barwione w szkle nie mogą być już przyciemniane - tylko żę u nas żaden zakład sie do tego nie stosuje (bo i po co - strata klienta), a goście na przeglądzie to zazwyczaj nie wiedzą o tym, albo nie chcą widzieć.
Kappa ma szyby fabrycznie o przepuszczalności światła na poziomie 75%, czyli nie stosując się do przepisów (barwione szkło) można co najwyżej przyciemnić o 5% - nie ma takiej folii.

Przestudiowalem dokładnie ten temat - bo chcialem przyciemnić szyby w Tipo, a nie chciałem żeby się mnie psy czepaiły.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: trigojunior » 13 sie 2007, 19:19

mój znajomy po przyciemnieniu szyb w swojej Hondzie dostał karteczkę z informacją że każda szyba przyciemniona jest o 15%. gościu powiedział mu żeby to mieć przy dowodzie w razie kontroli i nic się nie stanie. (podobno zgodnie z przepisami jest te 15% choć on ma troche więcej :lol: )

oprócz foli istnieje jeszcze inna możliwość. znajomy mówił ostatnio coś o wypalaniu szyb w piecu. szyba przyciemniona a policja nawet nie może nic powiedzieć. jedyny haczyk to cena. podobno ok 1000zł szyba :?
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

Awatar użytkownika
szlemik3
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 289
Rejestracja: 19 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Grudziądz

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: szlemik3 » 13 sie 2007, 22:13

wedlug mnie chrom odpada,u siebie mam max czarny i mi pasi-zadnej trumny nie odczuwam.Przodu nie robilem ale zastanawialem sie nad najjasniejszym czarnym aby psy sie nie czepialy.Z tylu zdjalem tylko boczki,nic wiecej nie rozbieralem.Tak to wyglada.
Obrazek
Lancia Kappa 2.0 16v turbo '98r
Obrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 14 sie 2007, 0:02

...calkiem zacnie to Szlemik wyglada...akurat kolor Kappy mam podobny(jesli nie identyczny) moze i ja sie zdecyduje... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: norbiwolow » 14 sie 2007, 8:23

czyli nie wyciagałeś szyby z auta przy obklejaniu ???
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: Endrju » 14 sie 2007, 9:15

Ja mam u siebie na tyle czarną folie...ale taką że w nocy przy światłach cofania jeszcze widze gdzie jade :)
kiedyś jeździłem omega z czarnymi szybami...takimi na maxa czarnymi i w nocy cofanie totalnie na czuja...
bardzo fajnie wyglądają folie ciemno grafitowe...z zewnątrz wyglądaja jak ciemno czarne ale od wewnątrz dużo lepiej przez nie widać...
jak juz okleisz to pochwal sie wynikami :)
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3245
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: Marcin_D » 14 sie 2007, 12:37

No właśnie teraz ten grafit jest na topie - kumpel oklejał w zakłądzie i facet stwierdził, że 90% okleja grafitem.
Szlemik wszystko fajnie tylko żę tak do kompletu to tylnia trzeba okleić - a to jest problem bo szyba jest mocno podgieta, a i z tyłu mało miejsca.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: Endrju » 14 sie 2007, 13:26

a to było brane pod uwage bez tylnej ??? tylna to podstawa tak jak boczne...o wiele wolniej nagrzewa sie auto na słoneczku a i klima ma ułatwione zadanie :)...tył obowiązkowo :)
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: norbiwolow » 14 sie 2007, 21:14

tylko ten grafit to tylko jest z 3M i w profesjonalnych zakładach przyciemniających szyby - w ofercie tych folii za 20 złotych są tylko 3 odcienie czarnego , chrom i kolorowe :(
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
szlemik3
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 289
Rejestracja: 19 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Grudziądz

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: szlemik3 » 15 sie 2007, 9:22

"norbiwolow" pisze:czyli nie wyciagałeś szyby z auta przy obklejaniu ???
szyby oklejalem na aucie,po stwierdzeniu ze jest za duzo do rozbierania aby je wyjac "stworzylem" szablon i poszlo calkiem,calkiem.
Na tylna ta zwykla folia sie nie nadaje poniewaz nie da sie jej formowac na cieplo a ukladanie paskow wyglada nie ciekawie.Jest zaluzja i mi to wystarcza.Moze kiedys doczeka sie profesjonalnej foli.
Pozdrawiam
Lancia Kappa 2.0 16v turbo '98r
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3245
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: Marcin_D » 15 sie 2007, 12:16

Akurat Norbi kolor grafit ma 3M, Sunguard i ... no kurcze wyleciała mi nazwa z głowy, ale też kończy się na guard
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: norbiwolow » 16 sie 2007, 9:00

no właśnie - a ta firmowa folia jest stosunkowo droga - wówczas to już chyba lepiej oddać do warsztatu - wołają jakieś 450 złotych za cały samochód - róznica w cenie diametralna - samemu masz za 40 złotych :)
za te 400 to wolałbym xenony nabyć na sezon jesienno zimowy :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Sixt

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: Sixt » 19 maja 2008, 21:37

Chodzi mi po głowie lekkie przyciemnienie szyb. Znacie w Warszawie jakieś miejsca godne polecenia do tego celu?
Korci mnie żeby przyciemnić całość dla dobrego efektu (przód zgodnie z dopuszczeniem), tył tak na 60%.
Jeśli ktoś ma kapiszona w takim kolorze jak mój, z przyciemnieniem to wklejcie zdjęcia albo linki bo chciałbym zobaczyć takie rozwiązanie.

No i jak to się kształtuje cenowo bo nie chciałbym być potraktowany jak leszcz że mam Lancię to mnie stać :lol:

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: norbiwolow » 02 cze 2008, 9:23

ostatnio w mojej alfie 156 przyciemniłem wszystkie szyby boczne folią L.L.BLACK - tą najjaśniejszą i powiem że jest troszkę za jasna - robiłem to w celu ochrony mojego małego szkraba na tylnej kanapie ale dalej słońce mu dokucza :( chyba dokupię takie rozsuwane rolety na boczne szyby tylne .
tylną szybę oddam do przyciemnienia do warsztatu bo tam już musi iść ta lepsza folia termokurczliwa i chyba zrobię to ciemniejszą folią aby już w roletę tylną się nie bawić :)
w hondzie miałem L.BLACK to ta chyba była optymalna ale zwracała uwagę niebieskich :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”