Kappa - podłokietnik

Awatar użytkownika
alf
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 140
Rejestracja: 05 sty 2007, 0:00

Kappa - podłokietnik

Post autor: alf » 24 cze 2009, 20:39

Proszę kogoś kto to robił o dokładny opis zdejmowania podłokietnika w kappie.Wiem zszukania że trzeba wyjąć (wybić) klin.Ale jak ,do góry do dołu ,czy to jest to coś z dziurką? patrząc od góry między siedzenie a podłok.Jestem załamany ,podłokietnik wisi obskurnie .Pomóżcie jakoś.

Awatar użytkownika
Marzena
Klubowiczka wspierająca
Klubowiczka wspierająca
Posty: 998
Rejestracja: 05 wrz 2011, 7:37
Imię: Marzena
Lokalizacja: Lublin

Odp: Podłokietnik lancia kappa

Post autor: Marzena » 24 cze 2009, 21:10

a może zajżeć do działu "zrób to sam" a dokładnie :link:

Awatar użytkownika
alf
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 140
Rejestracja: 05 sty 2007, 0:00

Odp: Podłokietnik lancia kappa

Post autor: alf » 24 cze 2009, 21:37

Dzięki za podpowiedź ,byłem tam już i powróciłem do tego tematu ze ściślejszym zapytaniem do forumowicza który siedzenia demontował.Pzdr

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3249
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Odp: Kappa - Podłokietnik

Post autor: Marcin_D » 25 cze 2009, 14:22

No ja powiem tak - ze swojej storny próbowałem to najpierw wybić zawleczkę do dołu - ale miałem chyba złę narzędzie (znaczy się wybijak - za cienki), próbowałem też wyciągnąć zawleczkę do góry (nie da rady).
Oglądająć tą zawleczkę i siedzenie sądze, że trzeba mieć dobrej średnicy wybijak i wybijać od dołu.

Z tym że Topcio wybijał juużten bolec to jakby napisał co i jak to by było git.

Najlepiej czym i w którą stronę wybijał.

Bo w tym temacie o praciu widzę wiertło tak z 4, a nigdzie nie widzę potem jego użycia - i się zastanawiam czy przypadkiem to nie służyło jako wybijak.

Awatar użytkownika
Marzena
Klubowiczka wspierająca
Klubowiczka wspierająca
Posty: 998
Rejestracja: 05 wrz 2011, 7:37
Imię: Marzena
Lokalizacja: Lublin

Odp: Kappa - Podłokietnik

Post autor: Marzena » 25 cze 2009, 14:28

Marcin_D pisze:Bo w tym temacie o praciu widzę wiertło tak z 4, a nigdzie nie widzę potem jego użycia - i się zastanawiam czy przypadkiem to nie służyło jako wybijak.
: brawo : dla tego Pana

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11991
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Kappa - Podłokietnik

Post autor: topcio » 25 cze 2009, 14:45

w dziale "zrób to sam" uzupełniłem opis wybijania oraz na końcu dodałem "poradę" jak zlikwidować zwis podłokietnika.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3249
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Odp: Kappa - Podłokietnik

Post autor: Marcin_D » 25 cze 2009, 15:37

Marzena pisze:
Marcin_D pisze:Bo w tym temacie o praciu widzę wiertło tak z 4, a nigdzie nie widzę potem jego użycia - i się zastanawiam czy przypadkiem to nie służyło jako wybijak.
: brawo : dla tego Pana
No kurcze to jednak jestem dobrym obserwatorem i myślę też całkiem składnie.

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Odp: Kappa - Podłokietnik

Post autor: mikaeltdi » 25 cze 2009, 17:39

Hi! Panowie i Panie proszę o odrobinę cierpliwości jestem w trakcie demontażu podłokietnika ,zdjęcia póżniej
1 wybijanie od dołu ,można wiertłem ale ja wybijałem imbusem nr podam za chwilkę ...chwilka ...
.... nr 3,niestety w trakcie wyciągania zawleczka się urwała i trzeba było się troszkę napocić żeby ją całą wybić ale dało radę
2 śruby szt 3(w fotelu) nie trzeba demontwać(jeżeli wyciągniecie całą zawleczkę )(ja musiałem żeby wymontować pozostałą resztkę zawleczki) ,żeby naprawić wiszący podłokietnik,chyba że powodem wiszenia są owe śruby,po wyjęciu zawleczki podłokietnik wychodzi z mocowania ,następnie ...
3 demontaż tapicerki jest banalnie prosty ,trzeba wyciągnąć materiał(lekko podważyc śrubokrętem pociągnąć cążkami ,kleszczami czy co tam macie i wyjdzie ) z łączenia na tyle podłokietnika a następnie zsunąć go z gąbki /pianki ,pamietać o cieniutkim materiale żeby nie zginął, łatwiej się nakłada na ten materiał pokrowiec na gąbkę przy montażu
4 żeby dostac się do środka ,trzeba rozciąć elegancko gąbkę/piankę,lub rozerwać jakkto woli i na ile lubi swoje auto, wewnątrz znajduje sie plastikowa obudowa do której przykręcony jest element usztywniający odpowiedzialny za położenie podłokietnika
w moim przypadku winna była śrubka mocująca która to się wykręciła powodując latanie elementu stabilizującego , po umiejscowieniu elementu i wkręceniu śrubki oraz dodatkowemu zabezpieczeniu w postaci silikonu nastepuje montaż w odwrotnej kolejności ,piankę też można skleić silikonem żeby całość była stabilniejsza ...poniżej zdjęcia...może nie wszystko ale reszta łatwo przychodzi gorzej z cięciem Lancii :-? zdjęcia klikalne powiększalne ;)
Obrazek rozebrany podłokietnik
Obrazek chirurgczne cięcie dookoła

Obrazek część ze znaczkeim Lancii otwiera nam serce podłokietnika
Obrazek serce wymontowane ..

Obrazek jedyny otworek ze śrubką trzymający całe ustrojstwo ,koniecznie trzeba wzmocnić ..czymkolwiek..na przyszłość

Obrazek pęknięta zawleczka czy też trzpień mocujący podłokietnik do uchwytu w fotelu
Po zamontowaniu zasłużone pifko ...bardzo dobre...prosto z lodóweczki ..smakuje jak nigdy
Pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
bylo Renault Espace 1,9DCI 2004r.
bylo Renault Laguna 2 1,9DCI 2002r.
jest Lancia k 2.0 155KM 1996
jest Renault Laguna 3 2.0DCI 2008r. 180KM 400Nm

Awatar użytkownika
alf
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 140
Rejestracja: 05 sty 2007, 0:00

Re: Kappa - Podłokietnik

Post autor: alf » 01 sty 2012, 19:29

Wyrzuciłem z mocowania podłokietnika do fotela wielkie blachowkręty, wywierciłem większe otwory i przykręciłem normalnymi śrubami z nakrętkami, dopasowanymi rozmiarem. Nie podaję szczegółów ponieważ nie pamiętam ale to jest wszystko bardzo proste do wykonania i skuteczne

conq

Re: Kappa - podłokietnik

Post autor: conq » 09 maja 2015, 20:49

Nieco pokrewne pytanie: czy jest możliwość zamiany podłokietników ze starego typu (cały obity materiałem) na nowy (obicie materiałem od góry, z otwieranym pojemnikiem wewnątrz)? Czy mocowanie jest takie samo?

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Kappa - podłokietnik

Post autor: Maniak » 09 maja 2015, 21:03

conq pisze:Nieco pokrewne pytanie: czy jest możliwość zamiany podłokietników ze starego typu (cały obity materiałem) na nowy (obicie materiałem od góry, z otwieranym pojemnikiem wewnątrz)? Czy mocowanie jest takie samo?
Jest możliwe pod warunkiem wymiany całego tunelu na nowy typ...podstawa, mocowanie, nawiewy, drewno, podłokietnik.
pozdrawiam brać klubowiczów :icon1a:
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5045
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - podłokietnik

Post autor: Bichoń » 10 maja 2015, 0:18

Zasadnicza jest różnica w mocowaniu podłokietnika. Stary typ jest mocowany do fotela kierowcy, a nowy do tunelu środkowego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”