Strona 1 z 4

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 02 mar 2006, 14:31
autor: Wujek_2000
Ponieważ mam do wymiany amorki i sprężyny w swojej Kappie dlatego mam następujące pytanie. Czy te elementy z modeli o silnikach 2.0 i 2.4 i rocznikach młodszych niż 95 będą pasowały do 3.0 z 95 roku? Mam problem ze znalezieniem części do swojego Kapiszona dlatego szukam gdzie się da i jak się da.

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 03 mar 2006, 10:31
autor: Wujek_2000
widze, że nie będzie tak prosto z tymi sprężynami i amorkami :?

Odp: Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 03 mar 2006, 12:43
autor: PeGaZ
"Wujek_2000" pisze:Ponieważ mam do wymiany amorki i sprężyny w swojej Kappie dlatego mam następujące pytanie. Czy te elementy z modeli o silnikach 2.0 i 2.4 i rocznikach młodszych niż 95 będą pasowały do 3.0 z 95 roku? Mam problem ze znalezieniem części do swojego Kapiszona dlatego szukam gdzie się da i jak się da.
Jak patrzę w katalog SACHS, to do 3.0 z lat 08.94-10.01 idzie to samo co do KAPP pozostałych, i to zarówno na przód jak i na tył:

http://img47.imageshack.us/img47/4716/k ... 1dw.th.jpg[/img]

Ja na tył do Kappy 2.0 '98 kupowałem 230 034. No ale katalog katalogiem, a życie życiem :( - lepiej się upewnij.

Co do sprężyn - to nie wiem.

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 03 mar 2006, 15:00
autor: Wujek_2000
DZięki za info i tabele :)

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 03 mar 2006, 17:37
autor: prezesjm
Jeśli chodzi o spręzyny do tyłu to w serwisie około 200 PLN sztuka, przód około 270 PLN sztuka, amortyzatory to lepiej kupić na wolnym rynku bo ceny orginałów zabijają. Można jeszcze dać do zwinięcia w firmach specjalizujących się w spręzynach ale trzeba najczęściej dać na wzór i ceny mogą być zbliżone do serwisowych. W serwisie można zamówić jeszcze spręzyny o podwyższonej twardości do aut o zwiększonej ładowności -kosztują niewiele więcej.

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 04 mar 2006, 1:32
autor: Wujek_2000
Podejrzewam, że te o zwiększonej twardości będą mniej wygodne dla pasażerów a ja i tak jestem wrogiem przeładowywania samochodu

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 08 gru 2006, 20:50
autor: norbiwolow
jakby co to w mojej okolicy są Monroe Reflex tył do 3.0 v6 1995 za 280 złotych sztuka - dziś sam nabyłem takie - myślę jeszcze o sprężynach - bo troche mi tył siedzi - jak wymienie amory to zobacze czy cos sie poprawi :o

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 08 gru 2006, 22:57
autor: wujekp
"norbiwolow" pisze:- myślę jeszcze o sprężynach - bo troche mi tył siedzi - jak wymienie amory to zobacze czy cos sie poprawi :o
Wydaje mi się że tył siedzi we wszystkich.

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 09 gru 2006, 9:42
autor: Wujek_2000
Wszystkim Kappiszonom siedzi dupsko, taki maja urok, tzn. nie siedzi, tylko tak wygląda, ja po wymianie sprężyn uznałem, ze nic sie nie uniosło i była to strata kasy

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 09 gru 2006, 11:27
autor: norbiwolow
a czy z amorami monroe - tez jest szansa że beda pasować zamiennie bo w katalogu monroe są dwa typy:
E4610 do 95 roku
E4611 powyżej 96 rok
ja mam Kappe 95 a amory sprzedawca wcisnął mi E4611 zapewniając że beda pasować - czemu jeden katalog ma jeden model a drugi dwa - czym moga się różnić te amory ???
co robić - zakładać czy reklamować i prosić o wymianę ???

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 09 gru 2006, 11:31
autor: norbiwolow
p.s. czy po wymianie tylnych amortyzatorów trzeba ustawiać zbierzność itp sprawy ??? bo na trzepawki to pojade tak aby mieć wydruk do akt auta :) full serwis - kiedyś jak bedę sprzedawał to niech widzą jak dbałem :)

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 09 gru 2006, 21:41
autor: tomek
"norbiwolow" pisze:p.s. czy po wymianie tylnych amortyzatorów trzeba ustawiać zbierzność itp sprawy ???
Nalezy sprawdzic geometrie auta!!1

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 09 gru 2006, 22:29
autor: dellti
"norbiwolow" pisze: ja mam Kappe 95 a amory sprzedawca wcisnął mi E4611 zapewniając że beda pasować - czemu jeden katalog ma jeden model a drugi dwa - czym moga się różnić te amory ???
różnią się końcówką montowaną w poduszkę - nie są niestety całkowicie zamienne, więc jeżeli trafiłeś na zły typ to pozostaje wymiana u sprzedawcy amorków, bądź dokupienie nowych pasujących do nich poduszek. Słyszałem opinie, że te starego typu są trwalsze.

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 10 gru 2006, 11:59
autor: norbiwolow
a jaki może być koszt poduszek ???? podejrzewam że tych 4610 nie dostane tak wie xcmusze je dopasować do reszty auta :)

Kappa - sprężyny/amortyzatory

: 18 gru 2006, 9:53
autor: norbiwolow
i po wymianie - na szczescie pasowały do poduszek - jedyny mankament to troche inne odboje i osłony - te nowe - stare zachowałem na wzór - amortyzatór mocowany do poduszki na stożek - ogólnie zadowolony jestem z wymiany choć podnieśli mi koledzy mechanicy cene - miałobyc 80 wzieli 100 :)) bo podobnoi było grzebania - choć moim zdaniem to ściema bo w sumie byłem przy tym - warsztat mam naprzeciwko domu i co jakiś czas lookałem co robią - problem z wybiciem tej długiej sruby dolnej :) a i tak ja sam kanape i reszte sam zdemontowałem tak wiec mieli pełny dostęp do amorów - przy okazji wymiany amorów wytłuumiłem cały tył - matami APP - oparcie , nadkola i półkę tylną - teraz tylko dobrze przemyslana zabudowa audio :)) - postaram się zapodać na forum foto realcje z wytłumiania tyłu
p.s. czy te głośniki tył zawsze są tak tandetnie mocowane - nie są osadzone stabilnie - muszę coś wymysleć innego - w planach skrzynia basowa zintegrowana z tylnią scianą oparcia po otwarciu podłokietnika moc basu bedzie płynąć niezłum strunieniem do auta :)