Thema - v 2.0 ie Kontrolka dobíjení a oleje

Beherovka

Thema - v 2.0 ie Kontrolka dobíjení a oleje

Post autor: Beherovka » 03 paź 2006, 21:05

Zdravím,svítí mě kontrolka oleje a dobíjení,kde hledat závadu?Olej je ,motor maže,alternátor dobíjí. Díky za radu.

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thema 2.0 ie Kontrolka dobíjení a oleje

Post autor: prezesjm » 03 paź 2006, 21:15

Witam. Mam nadzieję że zrozumiesz. Uszkodzone jest połączenie pomiędzy rozrusznikiem a panelem Check. Jak Check panel nie dostanie na chwilę napięcia z rozrusznika to " nie wie" że silnik już pracuje i wyświetla takie głupoty. Najprościej dorobić dodatkowy kabelek pomiędzy stacyjką (czerwony kabel) napięcie na rozrusznik w momencie rozruchu do checkpanela złącze C (6pin) przewód czerwony z fioletowym paskiem.
Zdravim :D
Ostatnio zmieniony 03 paź 2006, 21:17 przez prezesjm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thema 2.0 ie Kontrolka dobíjení a oleje

Post autor: prezesjm » 03 paź 2006, 21:19

"AleX" pisze:A jak ty go zrozumiales?
Sie mieszka blisko granicy i się ppo browarka jeździło to się obyło w świecie : lol :

Anonymous

Thema 2.0 ie Kontrolka dobíjení a oleje

Post autor: Anonymous » 04 paź 2006, 8:20

"prezesjm" pisze:Witam. Mam nadzieję że zrozumiesz. Uszkodzone jest połączenie pomiędzy rozrusznikiem a panelem Check. Jak Check panel nie dostanie na chwilę napięcia z rozrusznika to " nie wie" że silnik już pracuje i wyświetla takie głupoty. Najprościej dorobić dodatkowy kabelek pomiędzy stacyjką (czerwony kabel) napięcie na rozrusznik w momencie rozruchu do checkpanela złącze C (6pin) przewód czerwony z fioletowym paskiem.
Zdravim :D
Děkuji za radu,pokusím se to nějak udělat.Předtím to dělalo jen občas nebo i za jízdy se na chvilku rozsvítily kontrolky dobíjení a mazání. Kde přímo nebo v čem mám hledat poškozenou součástku? Alternátor jsem vyměnil a řídící jednotku taky.Nebo to je v pojistkové skříni nějaké relé?

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thema 2.0 ie Kontrolka dobíjení a oleje

Post autor: prezesjm » 04 paź 2006, 9:36

W twoim przypadku najprościej będzie jak dorobisz ten dodatkowy kabel od stacyjki do řídící jednotku :) . Jak się przekonałeś niepotrzebnie wymieniłeś alternator i řídící jednotku . Jeżeli nie chcesz dorabiać dodatkowego kabelka to szukaj uszkodzenia lub złego styku przy rozruszniku i jeszcze jest jedna złączka, niestety nie jestem Ci w stanie wytłumaczyć gdzie ona jest. Dodaj ten kabelek i będzie OK.

Anonymous

re>prezesjm

Post autor: Anonymous » 04 paź 2006, 13:09

Dobře,díky za radu,zítra to udělám a napíšu jak to dopadlo.

Anonymous

checkpanel

Post autor: Anonymous » 04 paź 2006, 14:26

Mám tu jeden vymontovaný ,ale nevidím na něm svorkovnici (C) 6 pin.Kde ho najdu?Můžeš prosím nakreslit na foto zde a odeslat na email pavlicek@dvk.cz nebo icq 312-598-822.Děkuji http://img206.imageshack.us/my.php?imag ... 007pv6.jpghttp://img152.imageshack.us/my.php?imag ... 008rp2.jpg

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thema 2.0 ie Kontrolka dobíjení a oleje

Post autor: prezesjm » 04 paź 2006, 14:58

Nie mam pod ręką serwisówki a tylko tam są opisane złącza. Jeśli nie uda się naprawić to w piątek zajrzę do instrukcji i odpiszę. Szukaj przewodu na złączu 6 pinowym( są 4 takie) pin nr 1 czyli skrajny , kabel czerwony z fioletowym paskiem - jest tylko jeden taki. Jak rozkręcisz auto to zobaczysz.

Anonymous

re>prezesjm

Post autor: Anonymous » 04 paź 2006, 16:14

Děkuji za radu.Koukal jsem na rozebrané Themě co tu mám ale jsou tam červený (zelený proužky napříč) a na jedný svorkovnici červený (zelená prouha) ani jeden není červený + fialovy pásek.Kdyžtak počkám do pátku až napíšeš, když něco najdeš v servisním manualu.Díky.

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thema 2.0 ie Kontrolka dobíjení a oleje

Post autor: prezesjm » 04 paź 2006, 20:28

:oops: :oops: :oops: :oops:
Teraz sprawdziłem , przewód z włoskiego RV - czyli czerwony z zielonym paskiem. Sorry za wprowadzenie w błąd, czyli przewód czerwony z zielonym paskiem na złączu 6pin, pin 1 skrajny to ten kabel i połączyć do stacyjki - kabelek czerwony bez żadnego paska.

Anonymous

re>prezesjm

Post autor: Anonymous » 04 paź 2006, 20:48

Díky moc,zítra to udělám a napíšu jak jsem dopadl.

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Re: re>prezesjm

Post autor: Tomasz » 04 paź 2006, 20:51

"xxxe" pisze:Díky moc,zítra to udělám a napíšu jak jsem dopadl.
Uzupełnij profil
Obrazek

Anonymous

Thema 2.0 ie Kontrolka dobíjení a oleje

Post autor: Anonymous » 05 paź 2006, 19:37

Tak jsem dnes vyzkoušel ještě sondu hladiny oleje a závada byla tam.Vyčistil jsem ji od karbonu a už to občas zhasne ,ale někdy se rozsvítí taky.Snad seženu někde novou , nebo fungující.

Awatar użytkownika
strang
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2188
Rejestracja: 24 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Thema 2.0 ie Kontrolka dobíjení a oleje

Post autor: strang » 05 paź 2006, 23:07

Bohouzel slabo mhluwim cesky-hledej prezesjm. svítí tebe kontrolka oleje dal ?
Strang Delta 1,9td
Obrazek

Anonymous

re

Post autor: Anonymous » 06 paź 2006, 6:56

Někdy svítí dál a někdy ne.Je špatná měrka hladiny oleje???
Ostatnio zmieniony 16 sty 2007, 22:56 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”