Kappa - oświetlenie w środku

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: red-blade » 13 sie 2014, 22:33

Witam
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł tylko nie bardzo wiem jak się zabrać za to.
Chciałbym podłączyć pod centralny zamek światła ze środka czyli górne i tylne.
Przy otwarciu samochodu z pilota zaświecaly by się światła i gasily po Nie długiej chwili tak jak przy otwartych drzwiach.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: kappa oświetlenie w środku

Post autor: Borek » 13 sie 2014, 22:52

Z ciekawości - z którego roku masz Kappę? Bo może są jakieś różnice.
U mnie jeżeli górna lampa jest w trybie automatycznym, to zapala się przy otwarciu z pilota. Gaśnie w chwile po zamknięciu z pilota albo po włączeniu zapłonu - po jego wyłączeniu znów się zapala.
Lampki z tyłu (te duże, nie kierunkowe) mają tylko tryb stały albo "od drzwi". Pewnie dałoby się dorzucić jeszcze jeden kabelek do styku "od drzwi" aby rozjarzały się razem z lampą środkową. Nie wiem jak to wpłynie na prace tego opóźniacza, który tak płynnie rozświetla i przygasza lampę - w końcu to będzie chyba podwójne obciążenie, nie pamiętam jakie tam żarówki są.
Drop a gear and disappear!

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: kappa oświetlenie w środku

Post autor: red-blade » 14 sie 2014, 6:51

98 rok. Myślałem że coś w zamkach można pokombinować tam są przecież dwa mikro-swicze jeden centralny jeden światło ;)

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: kappa oświetlenie w środku

Post autor: Borek » 14 sie 2014, 7:17

No są, ale to chyba niczego nie daje. Z tych styków chyba jeden daje sygnał do infocenter że drzwi są otwarte, a drugi sygnał do lamp żeby się zaświecić. Przy tym włączenie górnej lampy "od drzwi" następuje chyba bez tego powolnego rozjarzania, nie kojarzę teraz. Wydaje mi się więc, że rozjarzanie tej lampy przy pstryknięciu centralnego następuje nie dzięki sygnałowi z zamków, tylko z jakiejś centralki.
Drop a gear and disappear!

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: kappa oświetlenie w środku

Post autor: red-blade » 14 sie 2014, 7:30

A Twoja kappa jest z jakiego roku ? Bo może u mnie coś się spaliło albo kabelek wyszedł, jak ja kupiłem to ona sporo stała niby jeżdżę nią już trochę ale kto wie.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: Borek » 14 sie 2014, 7:52

2000, ale z tego co widziałem to każdy zawsze pisał, że w Kappie tak ładnie się rozjarza lampa środkowa. No chyba że ktoś zmienił na diody, to mu się nie rozjarza tylko normalnie zapala z opóźnieniem. :P

Niemniej poczekaj aż ktoś inny się tu wypowie albo aż odbiorę samochód z warsztatu i sprawdzę dokładnie. Może być tak, że "na automacie" ta lampa się powoli rozświeca i od centralnego, i od drzwi (tak mam w Iveco, też włoszczyzna). Po prostu nie pamiętam w tej chwili, za mało nią jeździłem ostatnio po zmroku żeby to kojarzyć.
Drop a gear and disappear!

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: red-blade » 14 sie 2014, 8:00

hehe spoko czekam na jakieś info może masz jakaś centralkę dodatkową to się będę musiał rozejrzeć za nią :)

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: Michor » 14 sie 2014, 11:11

Borek pisze:2000, ale z tego co widziałem to każdy zawsze pisał, że w Kappie tak ładnie się rozjarza lampa środkowa. No chyba że ktoś zmienił na diody, to mu się nie rozjarza tylko normalnie zapala z opóźnieniem. :P

Niemniej poczekaj aż ktoś inny się tu wypowie albo aż odbiorę samochód z warsztatu i sprawdzę dokładnie. Może być tak, że "na automacie" ta lampa się powoli rozświeca i od centralnego, i od drzwi (tak mam w Iveco, też włoszczyzna). Po prostu nie pamiętam w tej chwili, za mało nią jeździłem ostatnio po zmroku żeby to kojarzyć.

Mam Ci zrobić filmik jak mi się diodki płynnie wygaszają i zapalają? :)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: Borek » 14 sie 2014, 11:18

Zamiast filmiku lepiej powiedz co konkretnie wstawiłeś. :>
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: Michor » 14 sie 2014, 11:29

Taśmę led taką jak do mebli.

Pociętą na kawałki i wklejoną w całą powierzchnię obudowy - w sensie cały prostokącik mi sie pali jak się lampka zapala :)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
Rapeek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 561
Rejestracja: 14 lip 2012, 10:37
Imię: Jacek
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: Rapeek » 14 sie 2014, 11:48

red-blade pisze:hehe spoko czekam na jakieś info może masz jakaś centralkę dodatkową to się będę musiał rozejrzeć za nią :)

Bardzo łatwo to zrobić, w alarmie znajdujesz kabel na którym przy otwieraniu pojawia się impuls minusa i łączysz z kablem na którym pojawia się minus po otwarciu drzwi, na przewodzie łączącym wstawiasz małą diodę. Z tylnymi lampkami będzie problem bo tam nie ma sterownika.
Lancia Delta HPE 2.0 16v
Lancia Kappa 2.0 20vT[/color]
Lancia Kappa Coupe 3.0 V6

wcześniej:
Lancia Dedra 1.8 LS
Lancia Kappa 2.4 20v LX

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: red-blade » 14 sie 2014, 13:26

A jak nie mam alarmu ...

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: red-blade » 14 sie 2014, 13:32

Bo jeszcze się zastanawiałem czy by dało rade centralke wyjąć z innego ta główna od przgasania i podłączyć ja na tył żeby dzialalo spowolnienie ?

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: Michor » 14 sie 2014, 13:42

Zacznijmy od tego, że tył jest zupełnie niezależny od przodu i działa tylko na zasadzie "przełącznika". Tak więc, pierwsze co, to trzeba trochę pomyśleć jak to ma działać w pierwszej kolejności - czy wszystkie lampki razem, niezależnie od tego które drzwi otwierasz - czy tak jak jest fabrycznie czyli przód/tył niezależnie.

Dodatkowo, spójrz na schemat jeżeli masz - bo z tego co pamiętam to jest jakieś śmieszne salto z masami lampek drzwiowych z przodu i w nogach (musiałbym sobie przypomnieć- ale jest tam jakiś "dziwny" temat.


Potem krótka piłka - przednia centralka od oświetlenia ma 2 wejścia sterowane masą - prawe i lewe drzwi - można np. oboje drzwi puścić na diodach w jedno wejście - i wtedy drugie masz dostępne do zabawy.

TYLKO. Pamiętaj że to nie działa na zasadzie impulsów -tylko wykrywania "masy". Czyli jak np. podłaczysz pod alarm/centralny pod wyjście "masa gdy otwarty/rozbrojony" to lampka będzie się palić ZAWSZE i cały czas tak jak by były non stop otwarte drzwi (bo tak to oryginalnie działa -sygnał otwartych drzwi wyzwala lampkę.

Moduł fabryczny ma jeszcze dodatkowe wejście na + po zapłonie- po przekręceniu kluczyka, procedura wygaszania lampki i czasu opóźnienia się zmienia w stosunku do sytuacji bez kluczyka.
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
Rapeek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 561
Rejestracja: 14 lip 2012, 10:37
Imię: Jacek
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kappa - oświetlenie w środku

Post autor: Rapeek » 14 sie 2014, 14:15

To nie musi być alarm , wystarczy jakikolwiek sterownik centralnego zamka na pilota. Na tył można połączyć taki sam sterownik jak jest z przodu tylko trzeba by było zamontować jakiś radiator do tranzystora bo on mocno się nagrzewa przy rozjaśnianiu i ściemnianiu a obciążony by był dwoma żarówkami.
Lancia Delta HPE 2.0 16v
Lancia Kappa 2.0 20vT[/color]
Lancia Kappa Coupe 3.0 V6

wcześniej:
Lancia Dedra 1.8 LS
Lancia Kappa 2.4 20v LX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”