Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Awatar użytkownika
Sosna
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 100
Rejestracja: 29 lut 2012, 23:09
Imię: Kamil
Lokalizacja: Poznań

Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: Sosna » 13 mar 2014, 12:44

Mam takie pytanie chce sobie do swojej Kappy zamontować żarówki LED-owe na stop+pozycja (P21W/5W) i kierunki przód i tył (P21W) i mam takie pytanie czy z tymi żarówkami wyświetli mi się błąd spalonej żarówki bo niby mają to do CANBUS, ale wiem, że w Lanciach jest IGE i czy to będzie na tych żarówkach działać. Wiem, że potrzebuje zmienić przekaźnik od kierunkowskazów, ale czy tylko czy muszę coś jeszcze kombinować i czy muszę też wymienić kierunkowskazy boczne, żeby to działało?
Wielkie dzięki za informacje, przeszukałem całe forum, ale nie znalazłem wyczerpujących dla mnie informacji.

longlong
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 01 sie 2013, 19:13
Imię: McKappa
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: longlong » 16 sty 2015, 18:13

Kup ledy typu can bus, są droższe ale niwelują błąd spalonej żarówki
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, 19:00 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki z "Allegro" niedozwolone w dziale technicznym!!!

Awatar użytkownika
Python25
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: Python25 » 16 sty 2015, 20:08

Z tym małym ale, że jak spali się dioda, a nie są to elementy bezawaryjne, nie zostaniesz poinformowany o przepalonej żarówce.

longlong
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 01 sie 2013, 19:13
Imię: McKappa
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: longlong » 09 lut 2015, 14:26

Python25 dramatyzujesz, dioda ma 50x większą żywotność od żarnikowej żarówki, więc praktycznie możesz jeździć 20 lat i się nie spali, jeśli to nie made in china, a nawet jeśli już i się spali to co? koniec świata? ludzie maluchami jeździli i nie mieli żadnych komunikatów.

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1578
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: rain » 09 lut 2015, 14:37

longlong pisze:Python25 dramatyzujesz, dioda ma 50x większą żywotność od żarnikowej żarówki, więc praktycznie możesz jeździć 20 lat i się nie spali, jeśli to nie made in china, a nawet jeśli już i się spali to co? koniec świata? ludzie maluchami jeździli i nie mieli żadnych komunikatów.
Kluczem w twojej wypowiedzi jest "made in china", czyli 90% obecnego rynku. Kupiłem sobie takie cuda na pokojówki kiedyś. Jedna po miesiącu padła a druga zaczęła migać. A nie były tanie bo zapłaciłem 50zł za dwie sztuki pod H6W. Specjalnie dałem więcej bo nie chciałem najtańszych chińskich badziewi....

Obecnie wolę tradycyjne żarówki.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: Borek » 09 lut 2015, 15:15

Ja też raz do ładowni Iveco założyłem ledówkę, bo to i światło będzie bardziej naturalne i dłużej poświeci. Ta...
Światło było iście lodowe, ale na szczęście padła po kilku dniach. :D
Drop a gear and disappear!

longlong
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 01 sie 2013, 19:13
Imię: McKappa
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: longlong » 10 lut 2015, 18:56

rain pisze:
longlong pisze:Python25 dramatyzujesz, dioda ma 50x większą żywotność od żarnikowej żarówki, więc praktycznie możesz jeździć 20 lat i się nie spali, jeśli to nie made in china, a nawet jeśli już i się spali to co? koniec świata? ludzie maluchami jeździli i nie mieli żadnych komunikatów.
Kluczem w twojej wypowiedzi jest "made in china", czyli 90% obecnego rynku. Kupiłem sobie takie cuda na pokojówki kiedyś. Jedna po miesiącu padła a druga zaczęła migać. A nie były tanie bo zapłaciłem 50zł za dwie sztuki pod H6W. Specjalnie dałem więcej bo nie chciałem najtańszych chińskich badziewi....

Obecnie wolę tradycyjne żarówki.
Chytry traci podwójnie, zwracaj uwagę co kupujesz, 90% chińszczyzny? mnóstwo jest made in Germany, i taka dioda daje aż inne światło, wiadomo że będzie trochę droższa, za jakość się płaci

Awatar użytkownika
Python25
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: Python25 » 10 lut 2015, 19:01

Widzę że mało do czynienia miałeś z importem z Chin. Przy odpowiednio dużym zamówieniu mogą napisać na produkcie nawet Made in Wąchock. Dla nich to nic trudnego tak jak wszystkie homologacje. Sami doprowadziliśmy do tego że nigdzie nie opłaci się nic produkować bo wszyscy szukają najtańszych rzeczy.

RiGi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 216
Rejestracja: 22 lip 2014, 9:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: RiGi » 10 lut 2015, 20:12

Ja osobiście jeżdżę na 5-ledowych odpowiednikach żarówki H6W już ponad pół roku i jakoś mi się nie przepaliły, a szczerze mówiąc to zapłaciłem 2złote za sztukę. Mam też led na podświetleniu tablicy rejestracyjnej i na oświetleniu wnętrza. Tylko trzeba kupować z CAN-BUSEM aby nie wyrzucało błędu spalonej żarówki.
Lancia Lybra 1.8 131KM + LPG

stasky87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 16 wrz 2013, 21:33
Imię: Marek
Lokalizacja: Radomsko

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: stasky87 » 10 lut 2015, 21:03

W swojej Kappie mam ledy w całym wnętrzu, schowku, drzwiach, bagażniku. Wymieniłem zaraz po kupnie i jak na razie posłuszeństwa odmówiła tylko jedna. A jakby nie patrzeć to Kappą śmigam już ponad 2 lata.
Żarówki kupowałem w zwykłym sklepie motoryzacyjnym i z tego co pamiętam to płaciłem ok. 5 zł za sztukę.
KAPPA 3.0 manual

RiGi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 216
Rejestracja: 22 lip 2014, 9:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: RiGi » 10 lut 2015, 21:08

Jest wielka różnica między zwykłymi żarówkami a LED :)
Lancia Lybra 1.8 131KM + LPG

stasky87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 16 wrz 2013, 21:33
Imię: Marek
Lokalizacja: Radomsko

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: stasky87 » 10 lut 2015, 21:28

Zwłaszcza jeżeli chodzi o jasność, dają o wiele więcej światła.
KAPPA 3.0 manual

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: Borek » 13 lut 2015, 21:29

Oj kurde, bo mnie przekonacie. :P

Stasky87, w całym wnętrzu zamocowałeś ledy? W takich pierdółkach jak podświetlenie przycisków szyb albo na konsoli również, czy chodzi ci tylko o lampy oświetleniowe?
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4020
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: volf » 13 lut 2015, 21:50

Podświetlenie przycisków szyb to akurat ma już fabryczne ledy, chociaż te współczesne mogły by być jaśniejsze, tylko nie każdy lubi jak mu "wali po oczach" :lol:
Pisząc o konsoli to co masz na myśli :?:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - żarówki LED w lampach przód/tył

Post autor: Borek » 13 lut 2015, 22:14

Przyciski w infocenter, ale tam pewnie jest tak samo jak z tymi od szyb. Nie wiedziałem nawet że tam są ledy, myślałem że jakieś słabe żaróweczki. ;)
Drop a gear and disappear!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”