Kappa 2.4 JTD - problemy z elektryką

Krzysiek_mlody
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2013, 20:12
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Okolice Białegostoku

Kappa 2.4 JTD - problemy z elektryką

Post autor: Krzysiek_mlody » 04 lis 2013, 21:13

Witam Serdecznie. Mam nie typowy problem, dokładnie to kilka z elektryką. Mianowicie tak: nie działają mi przeciwmgielne z przodu jak i z tyłu i podgrzewanie tylnej szyby. Jak to możliwe, że i jedno i drugie padło jednocześnie? Nie wiem jak jest u Was, ale u mnie zanim pojawił się ten problem to przy zaciągnięciu ręcznego gasły przeciwmgielne i wyłączało się podgrzewanie tylnej szyby. Problem pojawił się z czasie zimy gdy celowo bawiłem się ręcznym na podwórku (precyzyjne parkowanie przy użyciu hamulca ręcznego:P) niestety po takiej zabawie wiosną zaczęła mrygać kontrolka (P) i od tamtej pory nie działają w/w podzespoły. Żeby nie dokładać kolejnego tematu mam także problem z tylnymi światłami. Mianowicie: przy zapalonych światłach mijania i po włączeniu prawego kierunkowskazu gaśnie mi cała lewa tylna lampa, a także na desce rozdzielczej gaśnie mi kontrolka pokazująca włączenie świateł mijania. Sytuacja powtarza się po zapaleniu lewego kierunku. Wtedy prawa tylna lampa gaśnie jak i w/w kontrolka na desce rozdzielczej. Gdzieś słyszałem od znajomego, że mógł paść (czujnik konfortu świateł). Być może trochę pogmatwałem te pisanie, ale jakby co to jutro nagram filmik i dodam link do tematu żeby było jaśniej niż tyle pisać :P Wrazie czego błagam o pomoc
Ostatnio zmieniony 04 lis 2013, 21:23 przez Krzysiek_mlody, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Watazka
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1525
Rejestracja: 06 wrz 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kilka problemów z elektryką na raz

Post autor: Watazka » 04 lis 2013, 21:23

A podmiotem pytania jest Ursus C360 z silnikiem Perkins ?

Krzysiek_mlody
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2013, 20:12
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Okolice Białegostoku

Re: Lancia Kappa 2.4 jtd Kilka problemów z elektryką na raz

Post autor: Krzysiek_mlody » 04 lis 2013, 21:24

Poprawiłem temat. Przepraszam za bład

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3310
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Kappa 2.4 JTD - problemy z elektryką

Post autor: adamM20 » 04 lis 2013, 23:24

Krzysiek_mlody pisze:Witam Serdecznie. Mam nie typowy problem, dokładnie to kilka z elektryką. Mianowicie tak: nie działają mi przeciwmgielne z przodu jak i z tyłu i podgrzewanie tylnej szyby. Jak to możliwe, że i jedno i drugie padło jednocześnie? Nie wiem jak jest u Was, ale u mnie zanim pojawił się ten problem to przy zaciągnięciu ręcznego gasły przeciwmgielne i wyłączało się podgrzewanie tylnej szyby. Problem pojawił się z czasie zimy gdy celowo bawiłem się ręcznym na podwórku (precyzyjne parkowanie przy użyciu hamulca ręcznego:P) niestety po takiej zabawie wiosną zaczęła mrygać kontrolka (P) i od tamtej pory nie działają w/w podzespoły. Żeby nie dokładać kolejnego tematu mam także problem z tylnymi światłami. Mianowicie: przy zapalonych światłach mijania i po włączeniu prawego kierunkowskazu gaśnie mi cała lewa tylna lampa, a także na desce rozdzielczej gaśnie mi kontrolka pokazująca włączenie świateł mijania. Sytuacja powtarza się po zapaleniu lewego kierunku. Wtedy prawa tylna lampa gaśnie jak i w/w kontrolka na desce rozdzielczej. Gdzieś słyszałem od znajomego, że mógł paść (czujnik konfortu świateł). Być może trochę pogmatwałem te pisanie, ale jakby co to jutro nagram filmik i dodam link do tematu żeby było jaśniej niż tyle pisać :P Wrazie czego błagam o pomoc
... na pw wrzuciłem Tobie małe wskazówki.
Pozdrawiam

Alan

Re: Kappa 2.4 JTD - problemy z elektryką

Post autor: Alan » 05 lis 2013, 6:49

Młody Krzyśku :P Wleź no do kapcia od strony pasażera.Na wysokości stóp na tunelu środkowym jest zaślepka w wykładzinie (taka prostokątna) Zobacz czy za nią jest sucho. Bywa w kappach ze tam jest mokro (cieknie nagrzewnica) i wtedy robi się nieprzyjemnie,szaleje elektryka,dzieją się cuda (te z kierunkami już widziałem na własne oczy). Mam nadzieje że wykluczysz to bo szczerze nie życzę.

Krzysiek_mlody
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2013, 20:12
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Okolice Białegostoku

Re: Kappa 2.4 JTD - problemy z elektryką

Post autor: Krzysiek_mlody » 05 lis 2013, 21:09

Dzięki Serdeczne. Nie ma jak to posłuchać się bardziej doświadczonego posiadacza Kappy. Jutro mam więcej wolnego czasu to zajrzę do swego "Kapciuszka" i z pewnością podzielę się co było nie tak. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”