Zamiana listwy Valtek na Magic Jet - jaka średnica dysz?

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Adisz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Zamiana listwy Valtek na Magic Jet - jaka średnica dysz?

Post autor: Adisz » 24 lis 2011, 19:30

Prawdopodobnie jutro będę podłączał nowe wtryski w kappie 2.4,stąd moje pytanie czy ktoś ma może takie wtryski (magic jet) i wie jaką ma średnice dysz?

Awatar użytkownika
Adisz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamiana listwy Valtek na Magic Jet - jaka średnica dysz?

Post autor: Adisz » 26 lis 2011, 14:05

Dziś zmieniłem listwy i filtry. Cała operacja zajęła ~4 godziny. Niespodzianki: Magici mają mocowanie od dołu, valteki od boku;dysze wychodzące z listwy są na przewód 5mm, valteki były na 4 więc trochę trzeba było powalczyć żeby je wcisnąć ;/ Dysze rozwierciłem wstępnie na 2.0, tak zmontowałem i wydaje mi się, że jest dobrze...zobaczymy jak spalanie. Chyba trochę ciśnienie trzeba zmniejszyć?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 lis 2011, 14:57 przez Adisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Zamiana listwy Valtek na Magic Jet - jaka średnica dysz?

Post autor: Lukasz_TG » 26 lis 2011, 14:42

średnica powinna być taka sama jak na starych wtryskach. Ciśnienie moim zdaniem dobre. Martwi mnie wysoka temperatura gazu, sprawdz czy w programie masz ustawiony odpowiedni typ czujnika.

W programie oczywiście zmieniłeś rodzaj wtryskiwaczy.

Mapą narazie się nie sugeruj. Pokazuje jeszcze stary wykres, zebrany na valtekach.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Adisz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamiana listwy Valtek na Magic Jet - jaka średnica dysz?

Post autor: Adisz » 26 lis 2011, 14:54

Średnica w valtekach była też 2.0...ale tam nie chodziło to do końca dobrze (zamulał na wyższych obrotach). W programie zmieniłem na matrixy. Mapy z valteków usunąłem i te są ustawione dziś na "medzikach". Czujnik temperatury gazu to ten na listwie? Jeśli tak to jest nie podłączony...Dopiero zacząłem się tym bawić, więc nie do końca wszystko czaje...

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Zamiana listwy Valtek na Magic Jet - jaka średnica dysz?

Post autor: Lukasz_TG » 26 lis 2011, 15:12

Ja bym jednak te dysze do 2,5 rozwiercił.

Ten czujnik to istotna sprawa, oryginalnie w stagu powinien być taki.

Obrazek

Mozna tez ten w listwie wykorzystac
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zamiana listwy Valtek na Magic Jet - jaka średnica dysz?

Post autor: marceli » 26 lis 2011, 15:54

A można wiedzieć czemu wybór padł na MJ a nie dołożyć i kupić Hana i mieć spokój na dłuższy czas?
Swoją drogą ostatnio ktoś na forum lpg sprzedawał Hany zielone praktycznie nowe, nie wiem czy poszły czy nie.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Adisz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamiana listwy Valtek na Magic Jet - jaka średnica dysz?

Post autor: Adisz » 26 lis 2011, 19:05

Mam wrażenie, że trochę muli na niższych obrotach ,mapa niby wygląda dobrze ale czuć, że mu trochę brakuje, czyli będzie trzeba je rozwiercić...mam wiertła 2.2 , 2.4 , 2.5 to spróbuje stopniowo...na wysokich obrotach idzie bardzo ładnie. Hany mi się nie opłacało (no i szczupły studencki portfel) montować...600 zeta wtryski, zamiana wtyczek itd koszt wyszedł by 2 razy taki, na valtekach jeździłem 4 lata i nie było z nimi problemów, jak te wytrzymają tyle samo to mi wystarczy.

27.11.2011

Przestawiłem ciśnienie na 1.15 robocze na 1.05, kalibracja potem mapa, chodzi dużo lepiej jak wczoraj, mam wrażenie, że już ok. Jak będą jakieś niekorzystne objawy, rozwierce dysze.

A gdzie w instalacji znajduje się ten czujnik??

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”