Dedra - klakson/zwarcie

Awatar użytkownika
spontan13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2011, 10:12
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Dedra - klakson/zwarcie

Post autor: spontan13 » 20 paź 2011, 10:50

Szanowni Pasjonaci Lanci,
Problem ujawnił się około miesiąca temu, około 6 rano moja Dedra 1.6IE 94 zaczęła trombić (sama z siebie). Zanim się ubrałem i z szedłem do niej max 5 minut sama również przestała. Bezpiecznik się przepalił więc go wymieniłem na nowy, nacisnąłem klakson i usłyszałem sygnał który trwał mniej niż 0,5 sekundy po czym nowy bezpiecznik się przepalił. wsadziłem kolejny i od tamtej pory nie używam klaksonu lecz pojawił się skutek uboczny (jeśli auto postoi około 3 dni to go już nie od pale bo akumulator się rozładowuje). Również po przekręceniu kluczyka w stacyjce można zaobserwować na Woltomierza po ustaleniu poziomu maxymalnego jak zaczyna opadać i powracać do maximum.

Proszę więc o:
1) Jeżeli ktoś miał podobny problem, bądź wie jako rozwiązać Mój o konstruktywną pomoc.
2) Nie jestem elektrykiem lecz pomyślałem jeżeli odłączę uszkodzony klakson a bateria będzie trzymać to znaczy że zwarcie tworzy się w uszkodzonym klaksonie. Czy ktoś wie gdzie znajduje się klakson w Lanci Dedra 1.6IE 94? Nie mam kanału i ciężko mi jest ustalić jego położenie aby go odłączyć.

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

Pozdrawiam
Wszystkich Użytkowników

Awatar użytkownika
bentekQLIMAX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 218
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:10
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dedra - klakson/zwarcie

Post autor: bentekQLIMAX » 20 paź 2011, 13:19

klakson powinien sie znajdowac za atrapa chlodnicy i powinny byc chyba 2 klaksony
najlepiej odlacz klakson i sprawdz jak zachowuje sie akumulator jezeli bedzie ok to masz do wymiany klakson
mogl sie po prostu spalic i robi w ten sposob zwarcie ukladu
istnieje tez mozliwosc ze masz dodatkowo zwarte styki na kierownicy zalaczajace klakson
zycze powodzenia przy naprawie

Awatar użytkownika
spontan13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2011, 10:12
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - klakson/zwarcie

Post autor: spontan13 » 22 paź 2011, 20:52

Dziękuje za podpowiedz gdzie włosi ukryli klakson. Tak rzeczywiście znajdowały się dwa. Przy pomocy przechodnia namierzyłem uszkodzony i go odłączyłem. Drugi działa właściwie chociaż mój klaksonik jakiś taki piskliwy:/ Spalił się ten od niskich tonów. Dziękuje za pomoc. Prawdopodobnie Mój problem z akumulatorem pewnie zniknie ale to się okaże za kilka dni.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”