Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: Cocos » 29 maja 2010, 18:46

Witam!

Chcę zagazować moją Lucynkę - jazda na benzynie niestety nie jest na moją kieszeń.
Moje auto to Dedra 1.6 16V z 1999 roku. Kolektor plastikowy, czyli tylko sekwencja wchodzi w grę.

Proszę o radę, co założyć. Początkowo myślałem o Omegasie z LandiRenzo, ale nie dość, że koszt bardzo duży, to po gwarancji koszt części jeszcze wyższy...
Rozglądam się więc raczej za czymś tańszym, ale nie koniecznie najtańszym. Chodzi o to, żeby być zadowolonym, ale też nie przepłacić.

Na uwadze mam coś na STAG-u, bo to chyba najłatwiej ustawić. Myślałem o zestawie STAG 4 lub STAG 300 plus, reduktor Zavoli Zeta N i wtryski Magic Jet. Co sądzicie o takim zestawie?

Ewentualnie proponowali mi w dwóch miejscach instalację na elektronice i reduktorze DT Gas (GAS TECH) i do tego listwę Magic Jet. Ale czytałem, że DT Gas jest dość trudno ustawić, i niewiele warsztatów się tymi instalacjami zajmuje.

Jestem też otwarty na inne pomysły. Za wszelką pomoc z góry dziękuję :)
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: Lukasz_TG » 29 maja 2010, 19:50

Tak jak pisales stag 300, zavoli zeta n i magic jet, lepszego zestawu sie chyba nie wymysli.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: Cocos » 29 maja 2010, 19:59

Dzięki za opinię, można by niby lepsze wtryskiwacze założyć, ale matrixów chyba nie wymienia się pojedyńczo, i w razie czego będą ogromne koszta gdyby trzeba całą listwę wymieniać. Matrixy w końcu do najtańszych nie należą
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: KGB » 29 maja 2010, 22:50

chyba zalozyles temat na forum lpg :>
juz ci tam napisalem ,ze stag4 moze byc ,ewentualnie stag300-4plus ,
zeta N i magicjety tez bedzie dobrze ,
ten DTgas to chyba AC dodaje do niektorych zestawow ,wiec powinien dzialac dobrze - to tak na wszelki wypadek ,jakby gazownik chcial zalozyc gotowy kit

mozesz rozwazyc tez opcje na wtryskach Hana lub matrix ,ale osobiscie to wolalbym Hana ,bo ta sama cena ,a jezeli matrixopodobna listwa to raczej Taurus - podrobka matrixa ,ale tansza stowke ,
a w samych matrixach paprochy sie trafiaja ,wiec rozkrecac nowa listwe w celu przeczyszczenia to lekka przesada

generalnie mozesz brac magicjety - na gwarancji to zmartwienie gazownika ,
dopóki sie nie pobrudza ,albo nie rozpadna sie oringi to dzialaja bardzo dobrze

Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: Cocos » 29 maja 2010, 23:04

Tak, zakładałem też temat na forum gazowym :)
Dzięki za rady, spisuję sobie na kartkę wszystkie polecane opcje i teraz wszystko będzie zależeć od tego jakie ceny zawołąją za poszczególne zestawy.
DT Gas ma swoją stronkę: http://autogas.dtgas.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Spotkałem 2 gazowników mających autoryzację tej firmy, w Warszawie i w Częstochowie. Pytałem się o wymianę filtrów w ramach gwarancji i powiedzieli mi, że w większości większych miast jest ktoś z autoryzacją. Ale tak czy siak chyba lepiej coś bardziej popularnego nawet ze względu na dostępność części zamiennych czy zestawów naprawczych no i na możliwości regulacji STAG-a.
Nie wiem jak dokładnie ma się stosunek ceny Magiców do ceny tych Matrixów HS 210.11, które są pojedyńcze. Bo mimo wszystko wolałbym, żeby w razie problemów dało się wymienić pojedyńczo, a nie od razu całą listwę.
A co sądzisz o tych nowych Valtekach 34, które mają być niby szybsze i trwalsze od Magic Jetów?
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: KGB » 30 maja 2010, 0:22

sorka ,chyba mi sie pomylily te parowniki ,AC jednak nie daje dtgas w zestawach ,
oczywiscie chodzilo mi o sam parownik ,bo elektronika rzeczywiscie egzotyczna ,a ECU w tym silniku kaprysny ,wiec trzeba brac sprawdzona elektronike ,czyli Staga4/300

Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: Cocos » 06 cze 2010, 10:55

Się porozglądałem i popytałem i zostały takie 4 opcje do rozważenia:

1. Stag 300 plus + matrix hd344 + magic III = 2500zł
2. Stag 4 + magic jet + zavoli zeta N = 2100zł
3. BRC SQ 24 Light = 2400zł
4. LR Omegas na MEDach = 3000zł

Tylko że 3000zł za Omegasa to trochę za dużo jak dla mnie, jeśli jednak byłyby jakieś wymierne korzyści w stosunku do zestawu na matrixach to może warto pożyczyć i dołożyć? Mówiąc wymierne mam na myśli np. wyraźnie niższe spalanie, tańsza eksploatacja albo wyraźnie lepsze osiągi auta.
Generalnie chodzi o to żeby po prostu w miarę bezobsługowo jeździło i niewiele paliło.
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: KGB » 08 cze 2010, 0:24

raczej druga opcja ,
jak ci padna magicjety ,to za te 400pln roznicy sam sobie matrixy kupisz ,
a poki co ,to gwarancje masz ,wiecwszelkie usterki ci na niej usuna ,
jkuz pomijam to ,ze matrixy nie maja w Polsce gwarancji ,a osttnio ludzie jakies paprochy w nich znajduja

Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: Cocos » 08 cze 2010, 10:38

KGB, tylko, że tę pierwszą opcję na Matrixach zaproponował mi Nikodem z założeniem przez niego, więc miałbym pewność, że będzie dobrze zrobione. A ta opcja z Magicami za 2100 to u wieluńskiego gazownika, więc nie ma pewności jak to będzie zrobione...
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: KGB » 08 cze 2010, 11:04

wiec rob jak uwazasz ,
dla mnie nikos to wielki sciemniacz ,ale akurat nie powinien miec problemow z zalozeniem tej instalki i rzeczywiscie moze to zrobic lepiej niz nieokreslona blizej osoba ,
widze ,ze moje nekanie o ceny wywarlo efekt w postaci zaproponowania niewygórowanej ceny (i nagle pszczegolne podzespoly wyszly w tej samej cenie co zestaw :] ),
ten zestaw bedzie najlepszy

Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: Cocos » 08 cze 2010, 11:20

No właśnie ja już sam nie wiem co robić :P Co do samego nikosia to rzeczywiście w dyskusjach teoretycznych na tematy typu który sterownik lepszy, ma klapki na oczach i niewiele konkretnego potrafi powiedzieć uzasadniając swoje przekonania. Ale z drugiej strony w tematach w których ludzie mają problemy z instalkami zawsze coś konkretnego poradzi, więc może rzeczywiście zna się na rzeczy... Ale kto go tam wie...
Ci gazownicy z Wielunia którzy mi zaproponowali ten zestaw z Magicami za 2100zł chyba też nie najgorsi, słyszałem kilka pozytywnych opinii o nich, znajomy zagazował tam golfa, niestety nie ma pojęcia jakie ma tam komponenty, ale wie, że od dwóch lat nic przy gazie nie robił a auto chodzi jak na benzynie i spala praktycznie też jak na benzynie. No i to jedni z niewielu, którzy nie chcieli mi wepchnąć reduktora tomasetto alaska i czerwonych valteków. Więc może też nie są źli?
Pisałem też do SebastianaS z forum gazowego, z tego co pisze to wygląda że zna się na rzeczy i w przeciwieństwie do nikosia jest konkretny i da się z nim dogadać. No ale za staga4 na zavoli N lub magicu III i MagicJetach zawołał 2600zł (!!!) a to już chyba lekka przesada.

Przedstawiłem Ci szczegółowo jak sprawa wygląda, co byś zrobił w tej sytuacji? A może masz kogoś innego pewnego w Warszawie kto by to dobrze założył? A Ty przypadkiem się tym nie zajmujesz?
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: KGB » 08 cze 2010, 13:25

nie mam uprawnien ,nie moge nic wbic w dowod ,a juz na pewno nie mam gdzie sie bawic w zakladanie w warszawie ,

z tym sebastianem tez okazuje sie ,ze nie jest rozowo - dotychczas nie bylo na niego skarg odnonie fachowosci ,ale podobno chamski jest w gadce ,a to tez moze wkurzyc jak sie przyjezdza zostawic 2,5 kola i jest sie traktowany jak intruz ,
w kazdym razie cene jaka ci podal wlasciwie dyskwalifikuje go ,skoro nikos chce ci zalozyc staga300plus na matrixach,
tylko ,ze masz kawalek do warszawy ,a do tego wielunia zdecydowanie blizej ,
czasami trzeba podjechac na regulacje ,przeglad ,
jezeli czesto bywasz wwarszawie to dla ciebie obojetne ,ale jezeli mialbys specjalnie po to jechac i jeszcze nie wiadomo jak sie ustawiac z nikosiem to chyba mija sie z celem ,
nikos sprawia wrazenie osoby zyjacej we wlasnym swiecie - nie wiem jaki jest z nim kontakt i na jakiej zasadzie on pracuje ,jeszcze nie mialem tej nieprzyjemnosci ,

wiec jezeli czesto bywasz w stolicu to mozesz sie ustawiac z nikosiem ,ale jezeli bywasz tu od przypadku ,to zaryzykowalbym na twoim miejscu wielun ,
dochodzi jeszcze kwestia gwarancji ,a matrix jej nie daje ,wiec pewnie nikos tez jej nie moze dac ,
a to jednak w zyciu roznie bywa ,a pieniadze spore za wtryski

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: FXX » 08 cze 2010, 14:07

Cocos pisze:Ci gazownicy z Wielunia którzy mi zaproponowali ten zestaw z Magicami za 2100zł chyba też nie najgorsi, słyszałem kilka pozytywnych opinii o nich, znajomy zagazował tam golfa, niestety nie ma pojęcia jakie ma tam komponenty, ale wie, że od dwóch lat nic przy gazie nie robił a auto chodzi jak na benzynie i spala praktycznie też jak na benzynie. No i to jedni z niewielu, którzy nie chcieli mi wepchnąć reduktora tomasetto alaska i czerwonych valteków. Więc może też nie są źli?
A u którego dokładnie gazownika byłeś?

Osobiście mogę Ci polecić gościa w Pajęcznie (a tam masz bliżej niż do Wln chyba :) ). Od dawna serwisuję u niego LPG w Espero i jak na razie bez żadnych problemów. Na PW podeślę Ci dokładniejsze dane, możesz zadzwonić, zapytać co i jak :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: Cocos » 08 cze 2010, 14:15

Ja w ogóle pochodzę z Wielunia, w Częstochowie studiuję, w Warszawie mam dziewczynę więc często bywam i planuję po wakacjach do Warszawy przeprowadzić się na stałe, więc miejsce montażu nie ma tutaj dla mnie większego znaczenia.
Mogę ewentualnie podpytać nikosia czy założyłby mi to samo tylko na magikach, i czy cena byłaby wtedy niższa o rzeczywistą różnicę w cenach rynkowych tych dwóch wtryskiwaczy. Z tego co nikoś pisał wychodzi, że pracuje u kogoś a nie ma swojego warsztatu. Adres jest na ul. Cybernetyki jeśli mnie pamięć nie myli. Tylko znowu czytałem gdzieś na jakiś innych forach, że ciężko się z nim umówić i że niesłowny jest.
Jeśli chodzi o przeglądy to powiedział, że będziemy się widzieć dwa razy: jak będę auto zostawiał i jak będę odbierał. Części kupuje podobno w hurtowni i na wszystko jest dwa lata gwarancji, i jak to powiedział, jeśli chodzi o przebieg to nikt nie musi wiedzieć ile to przejechało.
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Re: Dedra 1.6 16V 1999r. - jaką sekwencję założyć?

Post autor: Cocos » 08 cze 2010, 14:18

FXX, dzięki za namiary. Tylko że do Pajęczna mi nie po drodze, a w Warszawie czy Wieluniu jestem regularnie co jakiś czas. A na sekwencjach gość się zna? Bo w Espero to raczej II generacji instalacja.
W Wieluniu na Nowym Rynku się dowiadywałem. Byłem też u zachwalanego gazownika na Głowackiego koło Citroena, ale oczywiście zaproponował mi zestaw czerwone valteki + tomasetto
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”