Kappa - świeci sie kontrolka ABS

iras85
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2010, 14:40
Lokalizacja: wschowa

Kappa - świeci sie kontrolka ABS

Post autor: iras85 » 05 lut 2010, 22:34

Świeci się kontrolka ABS i co za tym idzie też nie działają, jak odpalę auto to na chwile po odpaleniu wszystko jest ok ABS działa jednak po chwili zapala się kontrolka i nie działają.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odp: Kappa świeci sie konytolka ABS

Post autor: stabraf » 05 lut 2010, 22:37

najlepiej na kompa. Podepniecie się pod sterownik (wtyczka od ABS-u jest pod maską koło pompy) i wylezie co tam Ci padło ;)

tommydacho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 28 maja 2009, 9:44
Lokalizacja: Ostrołęka, Kurpie

Odp: Kappa świeci sie konytolka ABS

Post autor: tommydacho » 06 lut 2010, 9:13

W wyszukarce poszukaj, bylo sporo na ten temat. Przyczun może być wiele, mógł się kabelek przy czujnikach poluzować, albo klocki na wykończeniu, ale równie dobrze coś jeszcze innego. Poszukaj.
Lancia Lybra 2.4 JTD

argenta67

Odp: Kappa świeci sie konytolka ABS

Post autor: argenta67 » 06 lut 2010, 13:01

tommydacho pisze:W wyszukarce poszukaj, bylo sporo na ten temat. Przyczun może być wiele, mógł się kabelek przy czujnikach poluzować, albo klocki na wykończeniu, ale równie dobrze coś jeszcze innego. Poszukaj.
Ciekawa teoria, kończą się klocki to ABS sie świeci :-?

Awatar użytkownika
Praptax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Odp: Kappa świeci sie konytolka ABS

Post autor: Praptax » 06 lut 2010, 17:34

argenta67 pisze:
tommydacho pisze:W wyszukarce poszukaj, bylo sporo na ten temat. Przyczun może być wiele, mógł się kabelek przy czujnikach poluzować, albo klocki na wykończeniu, ale równie dobrze coś jeszcze innego. Poszukaj.
Ciekawa teoria, kończą się klocki to ABS sie świeci :-?
Jeżeli klocki maja czujnik i kończą się klocki to może się świecić.
Była: Lancia Y 1.1 Elefantino 1998r.
Jest: Lancia Kappa 2.0 VIS LPG 2000r.
Następna : Delta

argenta67

Odp: Kappa świeci sie konytolka ABS

Post autor: argenta67 » 06 lut 2010, 18:02

Praptax pisze:
argenta67 pisze:
tommydacho pisze:W wyszukarce poszukaj, bylo sporo na ten temat. Przyczun może być wiele, mógł się kabelek przy czujnikach poluzować, albo klocki na wykończeniu, ale równie dobrze coś jeszcze innego. Poszukaj.
Ciekawa teoria, kończą się klocki to ABS sie świeci :-?
Jeżeli klocki maja czujnik i kończą się klocki to może się świecić.
Czy ty Praptax pomyślałeś co napisałeś, co maja wspólnego kontrolka ABS-u i informacja o kończących się klockach, niedługo jak nie będzie koła zapasowego to alternator nie będzie ładował : cenzura : Klocki maja czujniki i informują o zużyciu okładziny a układ ABS nie ma czasu określonego na zużycie, radze włączyć myślenie zanim brednie wypocisz.

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7296
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Odp: Kappa - świeci sie kontrolka ABS

Post autor: faraon » 06 lut 2010, 18:32

Moja diagnoza jest krótka ...
Mimo, że auta nie widziałem, nie masz diagnozy na kompie, stawiam na pękniętą "obręcz" plastikową na łożysku/piaście koła tylnego - czujnika ABS. Auta mają swoje lata i ze starości /woda, brud, delikatna korozja itd./ powoduje to rozepchanie tejże "obręczy" z czujnikiem i czujnik nie daje sygnału /przerwa w obwodzie/.

Polecam:
1. podpięcie do kompa /wskaże o które koło chodzi/
2. sprawdzenie połączeń elektrycznych tego koła - przedzwonić cały "kabel"
3. jeśli to przód - sprawdzić czujnik
4. jeśli tył starego typu z czujnikiem razem z piastą - wymiana piasty z czujnikiem załatwia wszystko.

Miałem takie same objawy, wiedziałem które koło, ale łudziłem się, że samo się jakoś "dotrze" - bo raz świeciło, raz nie. Niestety potem świeciło się cały czas. Więc ...

.... "ja mam to już za sobą" .... - tym razem to cytat jednej ze starszych piosenek :D
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Awatar użytkownika
Praptax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Odp: Kappa świeci sie konytolka ABS

Post autor: Praptax » 06 lut 2010, 19:53

argenta67 pisze:
Praptax pisze:
argenta67 pisze:
tommydacho pisze:W wyszukarce poszukaj, bylo sporo na ten temat. Przyczun może być wiele, mógł się kabelek przy czujnikach poluzować, albo klocki na wykończeniu, ale równie dobrze coś jeszcze innego. Poszukaj.
Ciekawa teoria, kończą się klocki to ABS sie świeci :-?
Jeżeli klocki maja czujnik i kończą się klocki to może się świecić.
Czy ty Praptax pomyślałeś co napisałeś, co maja wspólnego kontrolka ABS-u i informacja o kończących się klockach, niedługo jak nie będzie koła zapasowego to alternator nie będzie ładował : cenzura : Klocki maja czujniki i informują o zużyciu okładziny a układ ABS nie ma czasu określonego na zużycie, radze włączyć myślenie zanim brednie wypocisz.
O sorry , masz racje pomyliłem z kontrolka Check.I dziękuje Ci bardzo że nie napisałeś że nie mam racji tylko od razu teksty "radze włączyć myślenie zanim brednie wypocisz"
Była: Lancia Y 1.1 Elefantino 1998r.
Jest: Lancia Kappa 2.0 VIS LPG 2000r.
Następna : Delta

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: Kappa - świeci sie kontrolka ABS

Post autor: wega » 06 lut 2010, 20:20

faraon pisze:Moja diagnoza jest krótka ...
Mimo, że auta nie widziałem, nie masz diagnozy na kompie, stawiam na pękniętą "obręcz" plastikową na łożysku/piaście koła tylnego - czujnika ABS. Auta mają swoje lata i ze starości /woda, brud, delikatna korozja itd./ powoduje to rozepchanie tejże "obręczy" z czujnikiem i czujnik nie daje sygnału /przerwa w obwodzie/.

Polecam:
1. podpięcie do kompa /wskaże o które koło chodzi/
2. sprawdzenie połączeń elektrycznych tego koła - przedzwonić cały "kabel"
3. jeśli to przód - sprawdzić czujnik
4. jeśli tył starego typu z czujnikiem razem z piastą - wymiana piasty z czujnikiem załatwia wszystko.

Miałem takie same objawy, wiedziałem które koło, ale łudziłem się, że samo się jakoś "dotrze" - bo raz świeciło, raz nie. Niestety potem świeciło się cały czas. Więc ...

.... "ja mam to już za sobą" .... - tym razem to cytat jednej ze starszych piosenek :D

O następny poeta :| A ja mam urwany kabelek od czujnika i też mi świeci kontrolka ABS;)

Awatar użytkownika
samuel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 749
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:00
Imię: Samuel
Lokalizacja: Turek (WLKP)

Odp: Kappa świeci sie konytolka ABS

Post autor: samuel » 06 lut 2010, 20:31

argenta67 pisze:
Praptax pisze:
argenta67 pisze:
tommydacho pisze:W wyszukarce poszukaj, bylo sporo na ten temat. Przyczun może być wiele, mógł się kabelek przy czujnikach poluzować, albo klocki na wykończeniu, ale równie dobrze coś jeszcze innego. Poszukaj.
Ciekawa teoria, kończą się klocki to ABS sie świeci :-?
Jeżeli klocki maja czujnik i kończą się klocki to może się świecić.
Czy ty Praptax pomyślałeś co napisałeś, co maja wspólnego kontrolka ABS-u i informacja o kończących się klockach, niedługo jak nie będzie koła zapasowego to alternator nie będzie ładował : cenzura : Klocki maja czujniki i informują o zużyciu okładziny a układ ABS nie ma czasu określonego na zużycie, radze włączyć myślenie zanim brednie wypocisz.
verschleiss vordere bremselage----> wytarte okładziny hamulcowe. Taką informacje daje nam infocenter. Wykładziny to zawsze kojarzyło mi się gdy w samochodzie były bębny. Ale Kappa ma 4 tarcze, wiec wykładziny tu będą oznaczać klocki ?
Była Kappa 2.0 16VT
Był Citroën Xantia 1.9TD
Jest Renault Scenic 2.0 (115km)

ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”