Kappa - ubyło płynu hamulcowego

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Kappa - ubyło płynu hamulcowego

Post autor: PeGaZ » 22 sty 2006, 13:07

Witam,

mam pytanko - gdzie jest min/max w zbiorniczku płynu hamulcowego w Kappie 2,0? Skąd to pytanie - otóż jakiś czas temu robiona była skrzynia i odpowietrzane sprzęgło. Dolałem wtedy płynu do połowy szyjki zbiorniczka. Po ajkimś czasie patrzę - a płyn jest na wysokości początku szyjki (to co było w szyjce znikló). Znów dolałem - przedwczoraj wieczorem, prawie pod korek. Następnego dnia rano (wczoraj) znów płyn poniżej szyjki (po ok. 12h). Dolałem ponownie - przejechałem się, i za 6h sprawdziłe, stan jak po dolaniu (połowa szyjki), ale dziś rano znów pod szyjką..... - czy gdzieś mam nieszczelność, czy też źle zinterpretowałem min/max w samochodzie, a jest w nim (w co wątpię) zabezpieczenie przed nadmiarem płynu i nadmiar gdzieś "uchodzi"????
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Kappa - ubyło płynu hamulcowego

Post autor: Jacek » 22 sty 2006, 20:24

Płyn hamulcowy jest w innym zbiorniczku, a płyn wspomagania sprzęgła (ten sam gatunek) w innym -przynajmniej w themie, u Ciebie też tak powinno być.
U mnie wspomaganie sprzęgła wlewa się obok wspomagania kierownicy pod plastikowa osłoną klimatyzatora na podszybiu od strony kierowcy(miedzy dodatkową przegrodą a scianą kabiny).
Układ hamulcowy uzupełniany jest natomiast od strony silnika przy pregrodzie dosyć nisko za akumulatorem i ABS-em na pompie -jest do niego podłączony czujnik poziomu płynu- idą dwa kable do korka.

Co do ewentualnych wycieków to dokładnie obejrzyj siłownik sprzęgła znajdujący się na skrzyni (gumową harmonijkę i wystajacy z niej popychacz) oraz odpowietrznik i miejsce dokręcenia przewodu hydraulicznego do siłownika. W układzie nie ma dodatkowych "zrzutów" płynu. Na przezroczystym zbiorniku plynu muszą być dwie poziome kreski oznaczajace max i min a ubytek może wynikać bądź z niedokładnie odpowietrzonego układu lub nieszczelności. Na pewno nie ma potrzeby lać aż do szyjki.
.
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

Prezes

Kappa - ubyło płynu hamulcowego

Post autor: Prezes » 22 sty 2006, 20:41

w Kappie hamulce i sprzeglo jest na jednym ukladzie - jeden zbiorniczek wyrownawczy.
Musisz miec wyciek - kwestia zlokalizowania.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”