Nuova delta - dziwne stuki w prawym kole

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Nuova delta - dziwne stuki w prawym kole

Post autor: matias21 » 30 maja 2009, 17:56

od jakiegoś czasu podczas jazdy na prostej drodze pojawiły sie dziwne "gumiaste" stuki z okolic prawego koła co dziwne słychać je na drodze równej bądz lekkich nierównościach, mam lekko wylany amor czy może to być przyczyną ? wachacz (OCAP -wiem wiem syf) ma przejechane 25kkm czy to możliwe, że guma już sie na nim wyrobiła ? nie mam zamiaru wymieniać całego zawiasu szczególnie, że sytuacja finansowa różowa nie jest :(. Z góry dzięki za pomoc

dawidson

Odp: Nuova delta - dziwne stuki w prawym kole

Post autor: dawidson » 02 cze 2009, 13:06

zobacz czy przypadkiem łącznik stabilizatora nie umiera. Z czasem zaczynają stukać gdy gumowe elementy skompresują się już na tyle, ze przestają działać.
Najlepiej podnieść przód w gore (oba kola bo inaczej stabi będzie "napięty") a później ruszać kołem i obserwować gdzie będzie luz. najpierw łapiemy kola za boki i staramy się nim ruszać tak jakbyśmy chcieli skręcić. Później łapiemy góra dol i wykonujemy podobne szarpanie. Dobrze by było gdyby druga osoba patrzyła co się rusza i gdzie jest luz.

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Nuova delta - dziwne stuki w prawym kole

Post autor: matias21 » 02 cze 2009, 13:58

byłem sprawdziłem do wymiany prawy wachacz pękła jedna z gumek do tego prawy amor ma 35%, najpierw zrobie wahacz i zobaczę, Pan w serwisie coś mówil o grubości sworznia, a na allegro pisze, że pasuje do każdego modelu fiata i lancii klik skąd mam wiedzieć jaki mam sworzeń chyba nie bede mierzył miarką ?

-- 19 Cze 2009, 13:24 --

zrobiłem wahacz i dalej *** ;(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”