Jak wyszukac GPS po parametrach

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: muha » 31 lip 2008, 10:20

Witam,

Przymierzam sie powoli do zakupu GPS. Troche sobie pouzywalem pozyczonych urzadzen i mam mniej wiecej poglad na wlasne oczekiwania. Jednak nie udalo mi sie znalezc porzadnej wyszukiwarki, ktora potrafi zawezic zbior potencjalnych kandydatow na podstawie potrzebnych parametrow. Jesli ktos zna namiary, bardzo prosze o podzielenie sie nimi.

A jesli nie wyszukiwarka, to moze ktos umie wskazac model, ktory bedzie posiadal:
- w miare popularny software/system map z Europa zachodnia
- odtwarzacz MP3
- transmiter FM
- odbiornik TMC
- bluetooth
- odtwarzacz video
- rozsadna :D cene (max ok. 1000 PLN)

Bez video kandydatem jest nuvi 760. Bez transmitera FM - Becker 7977 albo Z200. Ale mam troche czasu, wiec chcialbym znalezc cos, co ma wszystko.

Pozdrawiam,
/muha/
/muha/

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: kartonik » 31 lip 2008, 11:12

skracamy!!!

moze malo dokladna, ale zawezisz juz troche wyszukiwanie[/url]

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: kartonik » 31 lip 2008, 11:16

Moze cos takiego:

JVC

Dwa w jednym - Navteq z Europa i AutoMapa 5

Awatar użytkownika
Fantom
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: Fantom » 31 lip 2008, 11:28

muha pomyśl o zakupie jakiegoś palmtopa opartego o Windows CE + zewnętrzny moduł GPS (np. na bluetooth) :)
Zalety?
1) Możesz sobie na nim uruchomić co chcesz. Wgrać dowolne mapy i dowolne programy do ich obsługi (TomTom, AutoMapa, Destinator itp.).
Możesz zmieniać mapy na nowsze, lub z innych krajów.
2) Odtworzysz (po zainstalowaniu odpowiednich kodeków) dowolny fim, muzykę (MP3 ale nie tylko).
3) Zewnętrzny moduł GPS ma swoją baterię a więc cały zestaw (gdy zechcesz go zabrać na pieszą wycieczkę po mieście) posłuży ci ładnych parę godzin (nawet kilkanaście).
4) Oprócz GPS'a będziesz mógł sobie czasem pograć (gier jest ogromna ilość).
5) Można kupić palmtopa z telefonem .... nie musze chyba mówić o korzyściach?

Zastanów się.
Lancia Lybra 2.4 jtd SW (140kM, 2001')

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: muha » 31 lip 2008, 11:31

"Fantom" pisze:muha pomyśl o zakupie jakiegoś palmtopa opartego o Windows CE + zewnętrzny moduł GPS (np. na bluetooth) :)
...
Zastanów się.
Myslalem :), zastanawialem sie :), sprobowalem. I stad takie, a nie inne oczekiwania.

/muha/
/muha/

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: kartonik » 31 lip 2008, 12:19

"Fantom" pisze: 3) Zewnętrzny moduł GPS ma swoją baterię a więc cały zestaw (gdy zechcesz go zabrać na pieszą wycieczkę po mieście) posłuży ci ładnych parę godzin (nawet kilkanaście).
Jak znajdziesz palmtopa, co dziala kilkanaście godzin, odbierajac caly czas sygnaly GPS przez BT, to daj znac - biore od reki :wink: Moj w samochodzie (Asus) wytrzymuje gora 3-4 h. Nie ma cudow.

Poza tym, zestaw z palmtopem i zewnetrznym gps-em ma te wade uzytkowa, ze... sklada sie z dwoch czesci. Musisz pamietac o obu, a z bardziej technicznych aspektow - obie musisz ladowac.

Mam palmtopa z GPS i jesli kupowalbym urzadzenie stricte do samochodu, to teraz z cala stanowczoscia wzialbym "typowego" GPS-a.

pozdro,
m

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: robert199 » 31 lip 2008, 12:37

nie musisz kupować markowego sprzetu, ja kupiłem akire za 379pln juz jakis czas temu, teraz za 300pln w supermarketach moż an dostac,

taka nawigacje można "odblokować" jest to banalnie proste, i mamy wtedy normalnego windowsa CE, czyli mozna odtwarzac filmy, muzykę.
mozesz wgrać mapę jaką tylko Ci sie podoba, możesz miec nawet kilu producentów.

poszukaj może cos w mantach, akirach, medionach.

TCM nie działa w polsce jeszcze.

bluetooth niewiem do czego chcesz używać, ale dla mnie nie jest przydatny w nawigacji.

transmiter fm kosztuje grosze, ale wiadaomo, ze lewpiej jest miec wszystko w jednym urządzeniu

moja propozycja to cos takiego,
czyba wszystko czego potrzebujesz w jednym i za cene grubo niższą niz 1000pln

akira[/url]

Awatar użytkownika
Fantom
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: Fantom » 31 lip 2008, 12:44

Masz rację. Nie ma palmtopa z GPS który by wytrzymał kilkanaście godzin.
Dlatego napisałem aby wybrać zestaw składający się z polmtopa i GPS'u.
Sam używam Qtek'a S100 (to smartphone) + prosty GPS na BT. GPS'ka wkładam do kieszeni i bez problemu taki zestaw działa przez nawet 10h. Do obydwu "cześci" mam ładowarki samochodowe (to odnośnie zapominania o ładowaniu). Jestem bardzo zadowolony.
Lancia Lybra 2.4 jtd SW (140kM, 2001')

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: muha » 31 lip 2008, 12:44

W skrocie, do roberta199:
- TCM nie dziala w Polsce, ale potrzebuje go wlasnie na Europe zachodnia
- chce miec wszystko w jednym, bo jedna z wad dotychczas posiadanych "kombinacji" byly niepotrzebne kable (problem zarowno w czasie jazdy, jak i przy pakowaniu)
- bluetooth potrzebuje jako zestaw glosnomowiacy. Mozna miec wprawdzie GPS w telefonie - ale albo mam wtedy duzy telefon, albo maly ekranik do nawigacji :(

Opcja "tania Manta" jest dla mnie dopuszczalna - ale wtedy potrzebowalbym jeszcze opisu odblokowywania systemu, no i wskazania modelu ktory dziala u kogos w ten sposob bezproblemowo (z uwzglednieniem wczesniej podanych oczekiwan).

Pozdrawiam,
/muha/
/muha/

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: robert199 » 31 lip 2008, 12:49

przy "odblokowaniu" moge pomóc robiłem to juz w kilku nawigacjach,
z tanich nawigacji mam najwieksze doswiadczenie i zaufanie do akiry, wydaje mi sie, ze dziłą najbardziej stabilnie, i jest to to samo co clarion, tylko napis an obudowie zmieniony, a cena dużo wyższa

pozatym, w tej akirze z linku, chyba powinno byc i tak wszystko bez żadnego odblokowania.

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: muha » 31 lip 2008, 12:51

"robert199" pisze:
pozatym, w tej akirze z linku, chyba powinno byc i tak wszystko bez żadnego odblokowania.
Nie widze w opisie TCM. A przy okazji - ostatnio jechalem z MIO 550P. On ma procesor 400 MHz i troche mi sie wydawal powolny. Akira z linka ma jeszcze wolniejszy procek - nie jest to powod do obaw?

/muha/
/muha/

Awatar użytkownika
Fantom
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: Fantom » 31 lip 2008, 12:54

"muha" pisze: Nie widze w opisie TCM. A przy okazji - ostatnio jechalem z MIO 550P. On ma procesor 400 MHz i troche mi sie wydawal powolny. Akira z linka ma jeszcze wolniejszy procek - nie jest to powod do obaw?
Co rozumiesz przez powolny? Chodzi ci o odświerzanie ekranu tak?
Przecież na dobrą sprawę ekranik jest tylko mało istotnym dodatkiem ... GPS się słucha. Komunikaty nawigacyjne są w zupełności wystarczające i w dodatku nie rozpraszają podczas jazdy.
Lancia Lybra 2.4 jtd SW (140kM, 2001')

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: robert199 » 31 lip 2008, 12:56

z mojego doświadzenia, wiem, ze procesor w akirze radzi sobie bardzo dobrze, napewno nie muli, a ta częstotliwość to jest podawana maxymalna, tak naprawde cały czas pracuje na znacznie niższej, w tej chwili wszystkie mapy które sa na rynku zadowolą sie zegorem okolo 200mhz, do ogladania filmów i muzyki w zupełności wystarcza
a tak pozatym, to da sie procesor podkręcic programowo, tylko niema takiej potrzeby, ja próbowałem i nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: muha » 31 lip 2008, 12:58

"Fantom" pisze: Co rozumiesz przez powolny? Chodzi ci o odświerzanie ekranu tak?
Nie, powolne wyswietlanie mapy i wyznaczanie trasy na poczatku jazdy. Chodzi o to, ze wsiadam do samochodu i mam ruszac. A tu sie okazuje, ze aparatura potrzebuje sporo czasu na wyznaczenie trasy. I albo tkwie na parkingu pare minut (wariant optymistyczny), albo jade przez pierwsze skrzyzowania na slepo - i dopiero potem zaczynam byc prowadzony.

Pewnie trzeba po prostu zmienic nawyki i zaplanowac trase zawczasu. Dlatego o procesor i szybkosc pytam tylko mimochodem, bo wiadomo, ze mocy obliczeniowej to tam oczekiwac nie mozna ;)

/muha/
/muha/

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Jak wyszukac GPS po parametrach

Post autor: robert199 » 31 lip 2008, 13:04

to tak z własnego doświadczenia, mam procesor 372mhz trase okolo 300km wylicza o okolo 15 s na aoutomapie, a trase np, do włoch 2800km w okolo 40s, to nie jest duzo, kiedy zjedziesz z trasy i liczy nową trase to nie trwa to dłużej niz 5 s zazwyczaj nawet niewiesz kiedy masz nowa trase policzona.

mysle, ze to nie jest długo i nie przeszkadza w użytkowaniu, na innych mapach tez nie jest zle, najgorzej chyba na mapie map

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”