Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Vikos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 02 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: Vikos » 28 gru 2007, 20:46

Witam koledzy !

Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby wzbogacić moją Lybre w xenony.
Znalazłem już zestaw do montażu za ok 440 zł.

Mam pytanko czy przymierzał się już ktoś do tego, a może już ma ktoś założone ??

Czekam na ewentualne porady lub sugestie, zobaczymy może wrzuce jakąś fotorelacje ...

Pozdrawiam i czekam na info !
Gdyby Carlsberg produkował LYBRE, to były by to prawdopodobnie najlepsze samochody :)

Lancia LYBRA LX 2.0 5.20 KOMBI 2000 rok

Awatar użytkownika
sebabix
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Łomianki

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: sebabix » 28 gru 2007, 23:24

witam, nawet nie próbuj , nie da sie wyregulować strumienia światło-cienia, temat przerabiałem , świeci pięknie ale jedziesz jak na drogowych ,mam kumpla na stacji diagnostycznej walczyliśmy z ustawieniem chyba z 4 godziny a na koniec zdemontowałem zestaw , no i można pozbyć sie dowodu rejestracyjnego
Lancia Lybra 2,4 jtd sprzedana :( !!!! Obecnie A6 C5 Avant Quattro 2.5 TDI 221KM po chipe
Skoda Fabia 1,4 tdi

Awatar użytkownika
Vikos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 02 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: Vikos » 29 gru 2007, 11:18

Kurcze ludzie zakładają to i nie narzekają raczej z tego co słyszałem ...
Wiadomo xenon jest mocniejszym światłem, ale żeby aż takie problemy były ... dziwne
Gdyby Carlsberg produkował LYBRE, to były by to prawdopodobnie najlepsze samochody :)

Lancia LYBRA LX 2.0 5.20 KOMBI 2000 rok

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: Egon » 29 gru 2007, 11:24

jak byś miał jeszcze reflektory do xenonów to by nie było problemu, pozatym wszystkie xenony mają automatyczą regulacją a ludzie to zakładają różne cuda
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: wega » 29 gru 2007, 11:45

jak byś miał jeszcze reflektory do xenonów to by nie było problemu
Tutaj z Tobą sie nie zgodzę. Bynajmniej w Kappie, reflektor zwykły i z zestawem ksenonowym niczym się nie różnił. Reflektor pod ksenon nie był gładki.
witam, nawet nie próbuj , nie da sie wyregulować strumienia światło-cienia,
Poprzedni właściciel mojej obecnej Kappy miał założony bi-ksenon taki i świecił rewelacyjnie (nie raził).
no i można pozbyć sie dowodu rejestracyjnego
Nie prawda. Samochód bez najmniejszych problemów przechodził przeglądy. Te zestawy posiadają i spełniają normy ISO, wszelkie homologacje itd. Proszę sobie poczytać w ww. aukcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: Saleen » 29 gru 2007, 12:08

Tutaj masz troche o ksenonach montowanych w "starszych" samochodach
:link:

"Tylko kompletny, homologowany zestaw całych ksenonowych lamp, obejmujący automatyczny system poziomowania reflektorów i układ oczyszczania ich szyb jest legalny i bezpieczny dla innych użytkowników dróg." A tego napewno za 400zl nie dostaniesz!
Pozdrawiam, Michał

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: wega » 29 gru 2007, 12:15

Lybra czy Kappa nie jest "starym" samochodem.
Autorowi artykułu chodzi o samochody typu np. Golf II z roku 88 itp. gdzie ksenon nigdy nie był montowany. A jeśli jest to wiadomo że został umyślnie do niego "zaadaptowany".
Tym bardziej, że właśnie w Lanciach zestawy ksenonowe były montowane i nie wzbudzają zainteresowania. Póki co Kappa posiada spryskiwacze reflektorów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: Saleen » 29 gru 2007, 12:31

Owszem, ale jesli nie posiadasz chocby 'automatycznyego systemu poziomowania' to nie mozesz instalowac ksenonow za ~450zl .
No chyba ze kupisz cale lampy w tym wypadku z Lybry - orginalne lampy ksenonowe to wowczas oczywiscie ze se mozesz zamontowac, ale tych calych lamp napewno za ~450zl nie kupisz...
Pozdrawiam, Michał

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: Taz » 29 gru 2007, 14:27

wega, szybko skończę polemikę faktami: Reflektor dostaje homologację razem ze źródłem światła. Zmiana źródła światła (HID) powoduje utratę homologacji na cały zestaw oświetlenia - chyba że w homologacji reflektora jest zezwolenie na stosowanie żarnika ksenonowego z mocowaniem jak żarówki typu H (co się praktycznie nie zdarza).
Tak wiec HID jest nielegalny w zwykłym reflektorze, pomimo tego że sam w sobie ma homologację i bez przeszkód prawnych możesz go stosować w reflektorach posiadających homologacje na ksenonowe źródło światła.

PS. Temat był już wałkowany na forum wielokrotnie
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: Egon » 29 gru 2007, 15:23

"Taz" pisze:wega, szybko skończę polemikę faktami: Reflektor dostaje homologację razem ze źródłem światła. Zmiana źródła światła (HID) powoduje utratę homologacji na cały zestaw oświetlenia - chyba że w homologacji reflektora jest zezwolenie na stosowanie żarnika ksenonowego z mocowaniem jak żarówki typu H (co się praktycznie nie zdarza).
Tak wiec HID jest nielegalny w zwykłym reflektorze, pomimo tego że sam w sobie ma homologację i bez przeszkód prawnych możesz go stosować w reflektorach posiadających homologacje na ksenonowe źródło światła.

PS. Temat był już wałkowany na forum wielokrotnie
mniej więcej to chciałem napisać : yesyes :
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
Vikos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 02 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: Vikos » 29 gru 2007, 15:45

Nie widziałem, żeby ten temat był kiedykolwiek poruszny na forum Lancii !

Moje zdanie jest takie, że jak jest to dobrze założone, to jedynie świeci mocnieszym światłem zbliżonym do barwy dziennej i nikomu nie zagraża. Xenon ma to do siebie że razi, bo daje bardzo jasne światło niezależnie czy jest montowany seryjnie / wystarczy spoglądnąć na takie samochody jak Nissan Primera, Nowy Volkswagen Passat/ czy na własną rękę.


Reasumując:

Skoro xenon daje jaśniejsze światło w porównaniu ze zwykłą żarówką, to logiczne jest, że po zamontowaniu lampy będą świeciły jaśniej niż wcześniej, ale nie od razu oślepiały !!! Ludzie ...
Gdyby Carlsberg produkował LYBRE, to były by to prawdopodobnie najlepsze samochody :)

Lancia LYBRA LX 2.0 5.20 KOMBI 2000 rok

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: wega » 29 gru 2007, 17:08

Skoro xenon daje jaśniejsze światło w porównaniu ze zwykłą żarówką, to logiczne jest, że po zamontowaniu lampy będą świeciły jaśniej niż wcześniej, ale nie od razu oślepiały !!! Ludzie ...
Pisząc oślepiały miałem na myśli to co pisał też kolega sebabix.
Zajrzyj do google i zobacz budowę normalnej żarówki halogenowej oraz żarnika ksenonowego. Potem zrób eksperyment w swoim samochodzie i odwróć żarówkę H-4 o 180stopni. Będzie świeciła w niebo, rozproszonym światłem. A przecież wydaje się symetryczna!!! Jej budowa jest ściśle związana z kształtem odbłyśnika w reflektorze oraz wieloma soczewkami (załamaniami) na powierzchni zewnętrznej klosza. Sama w sobie też ma odbłyśnik.
Teraz zobacz jak wygląda żarnik ksenonowy. Jest też symetryczny ale bez jakiegokolwiek lusterka w środku. Jak zbudowany jest reflektor pod oświetlenie ksenonowe. Jest zazwyczaj gładki a odbłyśnik w reflektorze ma inny kształt, oraz wbudowaną soczewkę przed nim.
Cały wic polega na tym aby dobrze skupić wiązkę światła żeby nie oślepiała a jednocześnie spełniała swoje zadanie na jezdni.
Wygląda to mniej więcej tak:
jedziesz na przegląd samochodem, stajesz na przeciwko ściany, z zamontowanymi ksenonami i zamiast ładnej linii poziomej (jedna niżej druga trochę wyżej) są dwie okrągłe, mocno świecące plamy.
U mnie w Kappie (a w zasadzie u poprzedniego właściciela) jak był zamontowany zestaw ksenonowy nie było z tym problemu. Lampy świeciły tak jak powinny. Nie były rozproszone, nie raziły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vikos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 02 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: Vikos » 29 gru 2007, 21:17

Zauważ kolego, że mimo zalożenia żarnika xenonowego i tak mamy przeslone, ktora blokuje bicie mocnego światla !!!

Xenon razi wtedy gdy mamy sytuację taką jak przy światach drogowych gdzie w Lybrze nie ma przeslony !

Pozdrawiam !!!
Gdyby Carlsberg produkował LYBRE, to były by to prawdopodobnie najlepsze samochody :)

Lancia LYBRA LX 2.0 5.20 KOMBI 2000 rok

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: trigojunior » 30 gru 2007, 0:54

ja bym czegoś takiego nie założył tylko z tego względu że wiem jak to mnie denerwuje jak się mijam z takim w nocy...... : cenzura :
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra Montaż uniwersalnego zestawu HID XENON

Post autor: matias21 » 30 gru 2007, 12:55

ja jak sie mijam to nie widze różnicy między tymi dorabianymi xenonami, a oryginałami prawda jest taka, że obydwa oślepiają, kiedyś mnie to wkurzało, ale np gdy z bliska widze, ze to jedzie jakas S klasa czy inny luks car i mnie oślepia to stwierdzilem, że tak musi byc :D
Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”