Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Wolek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 598
Rejestracja: 13 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Wolek » 23 lis 2007, 0:15

Witam!
Wzbogaciłem moją lancię o zestaw bixenon w kolorze 6000K czyli diamentowy biały. Muszę przyznać, że efekt jest świetny. Jutro porobię zdjęcia, a dziś nakręciłem krótki filmik. W nocy jest rewelacja, żarniki świecą czysto białym światłem : yesyes : . Tu załączam link:

skracamy linki Taz

Zmieniłem tytuł tematu. Taz
Były: Fiat 125p 2.0 DOHC x3, Alfa Romeo Giulietta 1.8, Honda CRX 1.6 16v, Lancia Dedra 2000 Turbo, Lancia Dedra Integrale x2, Lancia Kappa 20vT
Lancia Kappa 20vT, Lancia Y 1.2

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Taz » 23 lis 2007, 1:03

PRAWIE bi-xenon
prawdopodobnie z PRAWIE samopoziomowaniem i PRAWIE spryskiwaczami
i PRAWIE wyraźną granicą światło-cień
no i PRAWIE nie oślepia nadjeżdżających z przeciwka..

..jak wiemy PRAWIE robi wielką różnicę

Obrazek
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Dziadek » 23 lis 2007, 2:08

: yesyes : Zapytam jak z przeglądami rejestracyjnymi i policją ??
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
Wolek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 598
Rejestracja: 13 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Wolek » 23 lis 2007, 3:39

Na taką wypowiedź jak wyżej odpowiem tak: bi xenon bez prawie (fabryczny też zmienia krótkie długie przez przesłonkę w soczewce na jednym żarniku) z POZIOMOWANIEM bez PRAWIE FABRYCZNYM, od jutra ze SPRYSKIWACZAMI, bez PRAWIE, FABRYCZNYMI. Nikogo nie oślepia (opuszczone lampy w stosunku do serii, działąjące pozimowanie pneumatyczne). Z granicą światło cień BEZ PRAWIE taką samą jak na h4 ( jakie znaczenie dla granicy światło cień ma mocniejsza struga światła z żarnika z przesłonkami ???). Wszytkie te rzeczy są mimo, że w używanym aucie sprzd 98 roku (od wtedy bodajże wymagała tego homologacja fabryczna) nie musiało by ich być. Opiniom wyrażanym przez malkontentów stawiam naprzeciw ten krótki ARTYKUŁ i zapraszam do lektury a nie do potępiania tych, którzy polepszają sobie jakość jazdy :!: JAK NIŻEJ:

Obrazek

Powiększenie w prawym dolnym rogu. JA z moimi lapami zrobiłem dokładnie tak jak wyżej napisane i nie spotkałem się z problemami, a raczej z życzliwym nastawieniem diagnostów :!:
Były: Fiat 125p 2.0 DOHC x3, Alfa Romeo Giulietta 1.8, Honda CRX 1.6 16v, Lancia Dedra 2000 Turbo, Lancia Dedra Integrale x2, Lancia Kappa 20vT
Lancia Kappa 20vT, Lancia Y 1.2

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Taz » 23 lis 2007, 7:16

Poczytam jak wrócę z egzaminu. Być może faktycznie zmieni się moje nastawienie do HIDa.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Taz » 23 lis 2007, 7:29

Nie wytrzymałem i przeczytałem już teraz :)
I WYWRÓCIŁO MI ŚWIAT DO GÓRY NOGAMI!!!
Mam tylko jeszcze kilka pytań:
- z jakiej gazety to skan (tytuł i data wydania)?
- można to poprzeć jakimś paragrafem?

Wolek, na tą chwilę zwracam honor

PS. Napisz mi jak jest z tą granicą światło-cień w twoim przypadku, nie było żadnych problemów z badaniem technicznym? Rzeczywiście działa to jak zwykła żarówka pod tym względem? Dotychczas miałem przeważnie do czynienia z autami gdzie HID powodował gigantyczne oślepianie innych użytkowników drogi, a klosz reflektora tak rozpraszał światło że tej granicy światło-cień nie było w ogóle.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dedra - Bi Xenon 6000K zainstalowany :)

Post autor: Patryklancia » 23 lis 2007, 9:45

Kilka miesięcy śmigam na bi-xenonie i już nieprzesiadłbym sie na zwykłe H4.

Jedna sprawa tylko jest zastanawiająca ponieważ miałem kilka kontroli i żaden z policjantów nic nie wspomniał nawet na ten temat widocznie oni biorą to troszkę patrząc na markę podczas kontroli jak lancia i wszystko jest w standardzie to i xenony to żadna nowość :wink: .
Widziałem juz kilka polonezów, kadety a najlepsze jest to że i trabanta :kopara: 8O na xenonie :lol: więc takim automobilom nie są dziwne problemy i kontrole przez policje. Zestaw HID staje sie coraz bardziej dostepny i czasem przewyższa wartość całego auta :smiech3:
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Wolek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 598
Rejestracja: 13 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Wolek » 23 lis 2007, 10:20

Z jakiej gazety pochodzi skan tego nie jestem pewien, ale ywdaje mi się, że z jakiegoś auto skucesu lub czegoś pochodnego. Ale nie zdziwi mnie już nic bo w nowym autoświecie jest opis jak przerobić lampy na skrętne 8O . Długo nad tym wyślałem i doszedłem do tego, że ta zmiana przypowmina w 100 % tą sprzed kilkunastu lat, kiedy zaczęto robić h4-ki z mocowaniem pod lampę na żarówki "BAŃKI". Nie miały one centralnego odbłyśnika, zasłaniającego h4 i nie były w ogóle homologowane na halogen, a mimo to do dziś można kupić h4-ki z mocowaniem pod te wąłśnie lampy :) . Mimo wszystko myślę, że HID h4 ma mniej "rażące włąściwości niż H4 w Żuku bez odbłyśników :D . Co do granicy światła i cienia to jest wyraźna, a jeśli nie bardzo dobra to napewno taka jak na h4. Dziś wieczorem porobię dokładne zdjęcia z auta 8)
Były: Fiat 125p 2.0 DOHC x3, Alfa Romeo Giulietta 1.8, Honda CRX 1.6 16v, Lancia Dedra 2000 Turbo, Lancia Dedra Integrale x2, Lancia Kappa 20vT
Lancia Kappa 20vT, Lancia Y 1.2

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 23 lis 2007, 10:28

witam jako że przerobiłem ksenony od podszewki
w kappie
hid - raczej tylko do reflektorów soczewkowych, chociaż nie próbowałem ingerować zamalowując bańkę od dołu, światło rozproszone do tego stopnia ze twarze kierowców jadących z przeciwka były oświetlone, jak bym mial je dłużej to pobawiłbym sie w ingerencje żarówki
oryginalny ksenon - nie ucieszyłem sie długo ponieważ szybko sie popsuł :( kupiłem od użytkownika ritmo130 na allegro :( dobra granica światła, wsio ok po tym weekendzie będą pewnie naprawione i dopiero wtedy je wystawie na allegro.

Patryk dlaczego wróciłeś do H4 ???
nie chcesz być banitą na drodze ???

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: ...

Post autor: Patryklancia » 23 lis 2007, 10:34

"larry123" pisze: Patryk dlaczego wróciłeś do H4 ???
nie chcesz być banitą na drodze ???
ni wróciłem do h4 i niewrócę :wink:
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Wolek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 598
Rejestracja: 13 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Wolek » 23 lis 2007, 10:35

Moje świecą po idealnej linii jak Halogen. Trochę wczoraj jeździłem "w ciemnościach" :D żeby potestować i z tego co ja widziałem to linia mojego światła nikogo nie raziła i kończyła się przeważnie na zderzakach lub atrapach. Poza tym nikt nie mrugał, ani nie próbował uciec do rowu więc chyba ok 8) . NA stacji powiedzieli, że strumień światła jak najbardziej mieszczący się w normie.
Były: Fiat 125p 2.0 DOHC x3, Alfa Romeo Giulietta 1.8, Honda CRX 1.6 16v, Lancia Dedra 2000 Turbo, Lancia Dedra Integrale x2, Lancia Kappa 20vT
Lancia Kappa 20vT, Lancia Y 1.2

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Imię: magOmichVE
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: lancia1969 » 23 lis 2007, 11:19

"Wolek" pisze:Moje świecą po idealnej linii jak Halogen. Trochę wczoraj jeździłem "w ciemnościach" :D żeby potestować i z tego co ja widziałem to linia mojego światła nikogo nie raziła i kończyła się przeważnie na zderzakach lub atrapach. Poza tym nikt nie mrugał, ani nie próbował uciec do rowu więc chyba ok 8) . NA stacji powiedzieli, że strumień światła jak najbardziej mieszczący się w normie.
Może wrzucisz jakies fotki bo to temat godny uwagi :wink:
Bezpieczeństwo i poprawa komfortu ponad wszystko :D
Radość właściciela z pokonania trudności adaptacyjnych i zakończenia projektu - bezcenna :!:

Awatar użytkownika
schab
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Radziszów k. Krakowa

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: schab » 23 lis 2007, 14:40

Z innego źródła wiem , że wygląda to tak :
Obrazek
Trzonek P43 / taki jak przy H4 + oczywiście przetwornica .
Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Dziadek » 23 lis 2007, 18:22

Wolek nie było moją intencją obrażać Cię pytałem z czystej ciekawości po obejrzeniu Twojego filmiku miałem wrażenie,że jednak trochę oślepiają.Czy mógłbyś wyjaśnić takim laikom jak ja co wchodzi w skład takiego oświetlenia czy same żarówki czy jeszcze coś?
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

mariusz76

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: mariusz76 » 23 lis 2007, 18:38

..jak wiemy PRAWIE robi wielką różnicę
Tak, ale tylko w reklamie piwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”