Kappa - jak rozebrać infocenter

elbarto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 26 gru 2009, 17:25
Imię: Bartek
Lokalizacja: Gliwice

Kappa - jak rozebrać infocenter

Post autor: elbarto » 20 lut 2015, 0:30

witam,
Może ktoś rozbierał infocenter i powie, czy jest to bardzo problematyczne i ile czasu powinienem na to zarezerwwać? ewentualnie powie co i jak, ułatwiqając mi pracę i ograniczając ryzyko np połamania elementów?

Chodzi mi o rozebranie samego infocenter, reszta [rozebranie konsoli] jest dla mnie jasna.

Nie klikają mi jakieś przyciski na infocenter, chce to rozebrać i poprawić włączniki,
chyba że ktoś z forum odpowie na moje ogłoszenie i sprzeda mi sprawne i kompletne infocenter w takiej cenie że nie będzie mi sie chciało tracić czasu na rozbieranie :-)
pozdrawiam, Bartek
Lancia Kappa Coupe 2.0 16VT
Lancia Y 1.4 '2008
Fiat 125 - w remoncie:)
była Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa
Była Lancia Y 1.2 '2002

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5045
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - jak rozebrać infocenter

Post autor: Bichoń » 20 lut 2015, 9:58

Pytasz o wyjęcie z samochodu czy o samą rozbiórkę? To pierwsze powinno być opisane na forum, to drugie - to śrubki od tyłu, chyba małe torxy, wszystkie raczej widoczne. Po odkręceniu ich wszystkich zdejmuje się cała tylna pokrywa, potem jest chyba jeszcze kilka śrubek trzymających płytkę elektroniczną. Większych problemów z tym nie ma.

A co do wyjęcia infocenter z samochodu, to trzeba zdemontować tą niby-drewnianą ramkę, do tego trzeba wyjąć:
- kratki nawiewu z góry, zauważ że tam jest kilka śrubek od góry, słabo widoczne z pozycji kierowcy
- chyba radio, po jego wyjęciu są jakieś dwie na dole albo na górze, o ile mnie pamięć bardzo nie zawodzi
- jakieś śruby są ukryte pod mieszkiem zmiany biegów
- może gdzieś jeszcze są ukryte jakieś śrubki - jak samo nie wyjdzie to trzeba poszukać gdzie trzyma...
- być może plastik z tunelu środkowego zachodzi na plastik z przedniej deski, więc trzeba by go poluzować (śruby pod mieszkiem, pod gumową podkładą koło ręcznego)
- jak zdemontujesz te zewnętrzne elementy typu kratki nawiewu i radio, to powinny się pokazać wszystkie śruby trzymające "drewnianą" ramkę. Ramkę należy wyjąć i zobaczysz infocenter, trzyma się na sześciu śrubach, po 3 z każdego boku. Często te zaczepy są połamane...
Jak odkręcisz te 6 śrub to pozostaje tylko wypiąć wtyczki z tylnej ścianki infocenter.

elbarto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 26 gru 2009, 17:25
Imię: Bartek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kappa - jak rozebrać infocenter

Post autor: elbarto » 20 lut 2015, 10:12

dzięki.
samo wyciągnięcie nie stanowi raczej problemu, natomiast obawiałem się co mnie czeka w samym infocenter - tzn w środku. czy jest jakaś masakra, np wszystko zgrzane, a nie rozkręcane, i czy dostane się łatwo do panelu gdzie są switche do przycisków.

dostałem też ofertę na zakup IC, więc może tylko wymienię na to, co zakupie, a moje zostawię w zapasie / na sprzedaż - plus jest taki że mogę sobie na spokojnie grzebać w domu, a w aucie tylko podmianka.
pozdrawiam, Bartek
Lancia Kappa Coupe 2.0 16VT
Lancia Y 1.4 '2008
Fiat 125 - w remoncie:)
była Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa
Była Lancia Y 1.2 '2002

Awatar użytkownika
dobermannn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 428
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Imię: Kuba
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - jak rozebrać infocenter

Post autor: dobermannn » 13 kwie 2015, 23:16

no właśnie czy ktokolwiek rozbierał to ustrojstwo ?????

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - jak rozebrać infocenter

Post autor: stabraf » 13 kwie 2015, 23:23

Wszystko jest skręcane ma śrubkach ;) Nic nie popsujecie ;)

Awatar użytkownika
dobermannn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 428
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Imię: Kuba
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - jak rozebrać infocenter

Post autor: dobermannn » 13 kwie 2015, 23:35

mam nadzieje.
Czy podświetlenia przycisków są diodami czy zwykłymi żarówkami tylko gdzieś pochowanymi ??

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - jak rozebrać infocenter

Post autor: stabraf » 13 kwie 2015, 23:46

LEDy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”