Thesis - problem z tylnymi drzwiami nie można otwierać z zew

d_ize_l
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: DEN HAAG

Thesis - problem z tylnymi drzwiami nie można otwierać z zew

Post autor: d_ize_l » 27 kwie 2013, 11:50

Witam

Mam problem z tylnymi drzwiami, nie mogę ich otwierać z zewnątrz. Przez krotki okres były to tylko jedne drzwi, teraz i drugie .

Nie wiem czy to wina klamek, czy coś innego. Czy ktoś miał takie dziwne rzeczy?

Od środka wszystko oki, ale od zew... nie otworzy furtek ani jednej .......................
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2013, 13:02 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami, używamy polskich liter i interpunkcji. Poprawiłem.
thesis 2.0TB

Awatar użytkownika
lysholm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:32
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Thesis - problem z tylnymi drzwiami nie można otwierać z

Post autor: lysholm » 27 kwie 2013, 13:47

Ale rozumiem, że nie możesz otworzyć przyciskiem elektronicznym? Awaryjne otwieranie czarnym przyciskiem w narożniku wewnętrznej części klamki działa?

d_ize_l
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: DEN HAAG

Re: Thesis - problem z tylnymi drzwiami nie można otwierać z

Post autor: d_ize_l » 27 kwie 2013, 14:08

lysholm pisze:Ale rozumiem, że nie możesz otworzyć przyciskiem elektronicznym? Awaryjne otwieranie czarnym przyciskiem w narożniku wewnętrznej części klamki działa?

nie nic nie działa od zewnetrznej strony dzis dzwi jedne zaskoczyły udało sie otworzyc ale raz i pozniej znowu martwe
thesis 2.0TB

Awatar użytkownika
lysholm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:32
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Thesis - problem z tylnymi drzwiami nie można otwierać z

Post autor: lysholm » 27 kwie 2013, 14:16

Ale mechaniczne otwieranie tą zwykłą, nie elektroniczną klamką nie ma nic wspólnego z elektryką- powinno zawsze działać. Najwyżej może być przycisk zapieczony od nieużywania i może nie chcieć się wcisnąć, wtedy pomaga np. WD40. U mnie elektryczne guziki otwierania drzwi też niestety wymagają już interwencji- po zimowej soli to ponoć normalne. W serwisie usłyszałem, że sporo roboty jest z ich naprawą (rozbiórka drzwi), więc zastanawiam się, czy nowych od razu nie kupić. Thesisowcy, jakie macie z tym doświadczenia?

d_ize_l
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: DEN HAAG

Re: Thesis - problem z tylnymi drzwiami nie można otwierać z

Post autor: d_ize_l » 27 kwie 2013, 14:55

lysholm pisze:Ale mechaniczne otwieranie tą zwykłą, nie elektroniczną klamką nie ma nic wspólnego z elektryką- powinno zawsze działać. Najwyżej może być przycisk zapieczony od nieużywania i może nie chcieć się wcisnąć, wtedy pomaga np. WD40. U mnie elektryczne guziki otwierania drzwi też niestety wymagają już interwencji- po zimowej soli to ponoć normalne. W serwisie usłyszałem, że sporo roboty jest z ich naprawą (rozbiórka drzwi), więc zastanawiam się, czy nowych od razu nie kupić. Thesisowcy, jakie macie z tym doświadczenia?

dzieki za odp własnie popatrzyłem na te machaniczne i faktycznie trzeba je przczyscic a elektrycznymi sie zajme tez ....dzieki za sugesteje bede rozbierał furtke ... ;)
thesis 2.0TB

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - problem z tylnymi drzwiami nie można otwierać z

Post autor: jjash » 27 kwie 2013, 16:29

Ja to robilem. Czyszczenie tych mikrostykow. Proste. Napisze wiecej jak wroce z Wolsztyna. Teraz parowozy!
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

d_ize_l
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: DEN HAAG

Re: Thesis - problem z tylnymi drzwiami nie można otwierać z

Post autor: d_ize_l » 27 kwie 2013, 16:31

jjash pisze:Ja to robilem. Czyszczenie tych mikrostykow. Proste. Napisze wiecej jak wroce z Wolsztyna. Teraz parowozy!

oki super prosze o info jak cos tojutro zabieram sie za te klamki ....pozdr
thesis 2.0TB

LUKI82

Re: Thesis - problem z tylnymi drzwiami nie można otwierać z

Post autor: LUKI82 » 27 kwie 2013, 21:08

Jeśli elektrycznie od zewnątrz drzwi Ci się nie otwierają i czarny przycisk stoi w miejscu to problem leży w korozji "sworzni" na wodzidełkach od microswitch-a do tego czarnego przycisku. Klamkę trzeba zdemontować z drzwi i rozebrać na czynniki pierwsze i oczyscic. Na forum było pisane jak i gdzie jest przykręcany przedni i tylny boczek a gdzie ma spinki.
Drzwi przednie http://forum.lanciapolska.org/viewtopic ... 36&t=31411
Drzwi tylne http://forum.lanciapolska.org/viewtopic ... 36&t=43830

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”