Thesis - błąd za małej ilości płynu hamulcowego

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - błąd za małej ilości płynu hamulcowego

Post autor: jjash » 29 paź 2012, 0:02

Wczoraj grzebałem przy zaworze egr - wyczyściłem, wszystko miodzio, ale nie wiedzeć skąd, zapaliła mi się kontrolka za małej ilości płynu hamulcowego. No ok, myślę sobie, trzeba sprawdzić. I co? I mam full! Płynu nawet więcej niż trzeba, a informacja o za małej ilości się pali. Nie mam ze sobą narzędzia diagnostycznego, zatem nie mam jak sprawdzić, ale może ktoś wie, co może być tego przyczyną? Dla mnie dziwna sprawa, tym bardziej, że nie miałem wcześniej tego komunikatu. Hamuje normalnie, wycieków nie ma, w zbiorniczku pełno, w komorze silnika sucho, pompa działa. O co chodzi?
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1578
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - błąd za małej ilości płynu hamulcowego

Post autor: rain » 29 paź 2012, 7:09

Ja odpowiedź na takie problemy znajdę zawsze na tylnej klapie na lewo od rejestracji. Patrze tam a tam: Thesis, i już wiem o co chodzi ;)

A tak na poważne, może grzebiąc tam naruszyłeś kable od czujnika i przestało po prostu stykać?
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

LUKI82

Re: Thesis - błąd za małej ilości płynu hamulcowego

Post autor: LUKI82 » 29 paź 2012, 11:48

Czujnik przy zbiorniczku jest beznadziejnie delikatny. Być może nie urwał się a jedynie nadłamał i teraz nie styka. Sprawdź czy wtyczka ( kostka ) na czujniku siedzi prawidłowo. Mi jak dewastowali skrzynię w warsztacie to właśnie nadłamali ten czujnik i czasem nie stykał.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - błąd za małej ilości płynu hamulcowego

Post autor: jjash » 29 paź 2012, 18:26

Obejrzałem ten zbiorniczek - faktycznie, jakaś taka nie do końca przemyślana konstrukcja - zamiast wyprowadzenia np. od dołu czy z góry, wyprowadzili szynę czujnika z boku, i to w dodatku ze strony, którą można uszkodzić babrając się innymi rzeczami w silniku. Coś faktycznie może źle stykać. Jutro sprawdzę. Faktem jest, że uderzyłem w zbiornik odkręcając zawór egr.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - błąd za małej ilości płynu hamulcowego

Post autor: jjash » 01 lis 2012, 0:53

Znalazłem przyczynę. W moich poprzednich autach, czujnik był włączany na zasadzie zwarcia bądź rozwarcia styków. Tutaj jest inaczej. działa to raczej na zasadzie indukcji. Uszkodzeniu uległ czujnik, znajdujący się w podłużnym elemencie pod zbiornikiem wyrównawczym płynu hamulcowego. Na pierwszym zdjęciu jest cały zespół - zmontowany. na drugim widać wyciągnięty spod zbiornika czujnik, a na trzecim czujnik otworzony. Na jego prawym brzegu, na końcach drutów (podobnych do tych ze spinaczy) widać cienki drucik. U mnie on uległ uszkodzeniu i dlatego miałem błąd. Może komuś się to przyda - jakby co.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”