Thesis 2.4 M-jet 20V - moment dokręcenia wtryskiwaczy

Awatar użytkownika
Zygi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 07 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Konstancin woj.mazowieckie

Thesis 2.4 M-jet 20V - moment dokręcenia wtryskiwaczy

Post autor: Zygi » 23 cze 2012, 8:02

Czy orientujecie się z jakim momentem powinny być dokręcone wtryskiwacze? Miałem przedmuch na jednej z podkładek i właśnie je wymieniałem. A teraz dobrze by było to odpowiednio poskładać :)
Drugie pytanie - ale to już z ciekawości - czy w tym silniku trzeba programować wtryskiwacze przy ich wymianie?

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Thesis 2.4 M-jet 20V- moment dokręcenia wtryskiwaczy

Post autor: Ramzes_II » 23 cze 2012, 9:13

w M-Jet są klasyfikowane wtryskiwacze, wiec po zmianie wytryskiwacza należy go zaprogramować.
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

argenta67

Re: Thesis 2.4 M-jet 20V - moment dokręcenia wtryskiwaczy

Post autor: argenta67 » 23 cze 2012, 19:39

Wtryski są dopisane do miejsca ale jak zmieniałeś uszczelki/podkładki to trzeba było wkładać w te same miejsca.

LUKI82

Re: Thesis 2.4 M-jet 20V - moment dokręcenia wtryskiwaczy

Post autor: LUKI82 » 23 cze 2012, 22:12

Zygi pisze:Czy orientujecie się z jakim momentem powinny być dokręcone wtryskiwacze? Miałem przedmuch na jednej z podkładek i właśnie je wymieniałem. A teraz dobrze by było to odpowiednio poskładać :)
Drugie pytanie - ale to już z ciekawości - czy w tym silniku trzeba programować wtryskiwacze przy ich wymianie?


Witaj,
manual podaje że wtryskiwacze należy dokręcić z momentem 3 daNm.

Awatar użytkownika
Zygi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 07 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Konstancin woj.mazowieckie

Re: Thesis 2.4 M-jet 20V - moment dokręcenia wtryskiwaczy

Post autor: Zygi » 26 cze 2012, 21:53

LUKI82 pisze:
Zygi pisze:Czy orientujecie się z jakim momentem powinny być dokręcone wtryskiwacze? Miałem przedmuch na jednej z podkładek i właśnie je wymieniałem. A teraz dobrze by było to odpowiednio poskładać :)
Drugie pytanie - ale to już z ciekawości - czy w tym silniku trzeba programować wtryskiwacze przy ich wymianie?


Witaj,
manual podaje że wtryskiwacze należy dokręcić z momentem 3 daNm.
Sorka, że dopiero teraz piszę, ale zalatany trochę jestem.

Dzięki LUKI za informację. Dokręcone jak trzeba :D No i już trochę mniej słychać klepanie.
argenta67 pisze:Wtryski są dopisane do miejsca ale jak zmieniałeś uszczelki/podkładki to trzeba było wkładać w te same miejsca.
Pytałem się w sumie na przyszłość - mam nadzieję, że odległą, gdybym musiał któryś wtrysk wymieniać. Ale dzięki za info.

Niestety przy okazji zobaczylem, że nie mam jednej śruby dokręcającej kolektor. Dodatkowo jak się przyjrzałem to niestety nie śruba a szpilka, która się urwała :-? No i teraz klops - nie mam pojęcia jak to naprawić... Podejście kiepskie i samemu chyba tego nie zrobię. Dziwne w ogóle, że były tam takie naprężenia, że się to urwało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”