Y 1.2 16v - falujące obroty

Tomasz_SK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 215
Rejestracja: 12 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Y 1.2 16v - falujące obroty

Post autor: Tomasz_SK » 28 lut 2012, 14:18

Jestem w trakcie poszukiwań Y z silnikiem 1.2 16v. Znalazłem takie autko za chyba rozsądne pieniądze, ale sprzedający poinformował mnie, że auto dość długo stało nieużywane, około roku. Stwierdził, że wszystko z autem jest ok, wszystko działa itp itd, jedyny problem jaki występuję to falujące obroty po rozgrzaniu silnika. Wyjaśnił to tym, że na pewno silniczek krokowy trzeba wyczyścić. Co sądzicie o tym problemie oraz jakich usterek, niespodzianek mógłbym się spodziewać po aucie, które tak długo stało nieużywane?
Ewentualnie gdzie w tym aucie znajduje się złącze diagnostyczne, którego mógłbym użyć do zidentyfikowania problemu? I jakiego programu do tego najlepiej użyć?

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Y 1.2 16v - falujące obroty

Post autor: Lukasz_TG » 29 lut 2012, 21:42

W 16v nie ma krokowego, Przyczyn takiego falowania moze byc wiele, niestety bez podpiecia sie pod komputer mozna tylko gdybac. Po piewsze trzeba zalac swiezym paliwem. Jezeli stalo rok na dworze, to do wymiany bedzie wiele rzeczy np. tarcze hamulcowe, klocki, pewnie linki recznego.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”