Thesis - JTD dogrzewanie płynu

Awatar użytkownika
gaco
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2010, 23:15
Imię: Michał
Lokalizacja: Prudnik

Thesis - JTD dogrzewanie płynu

Post autor: gaco » 05 gru 2011, 1:19

Witam

Znowu nadeszła zima i dobija mnie zimno w moim autku, przy temperaturach rzedu 5 stopni, do nagrzania plynu do magiczny 90 stopni potrzebuje przejechac z 10km.
Uprzedzam pytania i odrazu mowie termostat sprawny, otwiera sie w odpowiednim momencie, i jak wskazowa osiagnie 90 stopni to stoi w jednym miejscu :).
Jako ze do roboty mam 4km dobija mnie to strasznie bo wnetrze nawet troszke nie robi sie cieple
wyczytalem w elearnie ze wersje JTD wyposaŻone sa w grzałki płynu znajdujace sie przy nagrzewnicy, potwierdzono mi to rowniez w serwisie. To jest standard w jtd i nie ma nic wspolnego z webasto.
Wszystko wskazuje mi na to ze ten układ u mnie nie pracuje bo zgodnie z zalozeniem po odpaleniu silnika po minucie powinno leciec cieple powietrze do wnetrza tak sie niestety nie dzieje. Za niedługo zaczne szukac przyczyny, mam nadzieje ze to nie grzalki bo dostac sie do nagrzewnicy trzeba rozebrac pol srodka.

Ale moje pytanie jest skierowane do posiadaczy JTD, zanim zaczne cokolwiek robic, chcialbym uslyszec jak wam szybko autka osiagaja magiczne 90 stopni i/lub jak szybko z nawiewu zaczyna plynac cieple powietrze przy obecnej pogodzie.

W zeszłym roku jak były silne mrozy tak -18 to w trasie 25km autko nie bylo w stanie osiagnac 90 stopni.

Z góry dzieki
gaco
Ostatnio zmieniony 05 gru 2011, 8:30 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować zgodnie z zasadami!!!/Poprawione

alan0104
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 137
Rejestracja: 30 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Nurowice
Kontakt:

Re: Thesis - JTD dogrzewanie płynu

Post autor: alan0104 » 05 gru 2011, 16:23

w mojej kappie jtd po 4 km zaczyna leciec lekko cieple powietrze pomimo sprawnego termostatu (niedawno wymieniany) i później jest coraz cieplej, nie ma to porównania do delty II td która zdecydowanie szybciej sie nagrzewa i ktora posiadam dluzej. w kappie musze trochę przycisnąć chcąc przyspieszyć efekt ogrzewania. w ducato mulijet zauważyłem to sam.. o ile wiem owe wolne nagrzewanie tych jednostek jest skutkiem wyzszej sprawności tych silników, gdzie w gruncie rzeczy ciepło jest zjawiskiem ubocznym silnikow spalinowych. takie tez mam zdanie na ten temat

Awatar użytkownika
gaco
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2010, 23:15
Imię: Michał
Lokalizacja: Prudnik

Re: Thesis - JTD dogrzewanie płynu

Post autor: gaco » 05 gru 2011, 17:18

Tak, ale jak masz 3 grzałki 700 W zaraz przy nagrzewnicy to ok temperatura płynu może być niższa, ale do wnętrza powinno wlatywać cieple powietrze po chwili.
Chciałbym aby ktoś z posiadaczy thesis mnie w tym temacie ugruntował.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”