Kappa -DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION / Motor Steuranlage

drut4
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2009, 20:46
Lokalizacja: bialystok

Kappa -DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION / Motor Steuranlage

Post autor: drut4 » 15 gru 2009, 21:55

Witam.Ostatnio coraz częściej wyświetla mi się komunikat:DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION - złe/ brak połączenia elektrycznego.Po ponownym rozruchu jest ok.Co to za usterka

Awatar użytkownika
Coupe
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 868
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Kappa komunikat

Post autor: Coupe » 15 gru 2009, 22:06

zima, sól, stare auto i pewnie to jest problem... zapraszamy do salonów po Nuovą Deltę :D <joke>

Zubrania
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:52
Skype: Zubrania
Lokalizacja: Mensk, Białoruś
Kontakt:

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: Zubrania » 15 gru 2009, 22:18

Od czasu do czasu mam taki sam problem, ale nie zbyt często. Jak powiedział mi doświadczony mechanik z warsztatu zdarza się to dla tego, że ECU czasem nie zdąży sprawdzić wszystkich urządzeń pod czas startu. Nie wiem czy to jest prawda, ale ten człowiek nie powiedział nic głupiego wcześniej


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 gru 2009, 20:20 przez miszax, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem literówki

drut4
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2009, 20:46
Lokalizacja: bialystok

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: drut4 » 15 gru 2009, 22:42

Forumowicz/ka jak masz nową Delte to co robisz tu na forum :?:

Awatar użytkownika
Coupe
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 868
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: Coupe » 15 gru 2009, 23:07

hehe mam Kappe ;) gdybym miał nową deltę... też bym siedziałna forum ;)

Awatar użytkownika
samuel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 749
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:00
Imię: Samuel
Lokalizacja: Turek (WLKP)

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: samuel » 15 gru 2009, 23:09

Ja miałem podobny problem i też wyskoczył komunikat. Sprawdź połączenie akumulatora. Możliwe że klemy są do wymiany.
Była Kappa 2.0 16VT
Był Citroën Xantia 1.9TD
Jest Renault Scenic 2.0 (115km)

ObrazekObrazek

alan0104
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 137
Rejestracja: 30 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Nurowice
Kontakt:

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: alan0104 » 16 gru 2009, 12:02

u mnie od czasu do czasu ten komunikat występuje z usterką immo... (code). Muszę czekać aż zgaśnie wtedy mogę odpalić. Jeszcze sobie z ta usterka nie poradziłem. podejrzewam, ze czasami kiepskie jest podłączenie z masa jakiegoś elektronicznego urządzenia - raczej nie silnika

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: Kozi » 16 gru 2009, 18:36

U mnie też czasami wywalało ten komunikat. Dodatkowo miałem problemy ze światłami przeciwmgielnymi (nie zawsze się włączały) i jak zaciągałem ręczny gasły z tyłu światła. Potem któregoś dnia zgasły światła tylne na amen wraz z postojowymi przednimi. Winny tej sytuacji okazał się moduł IGE, taka skrzyneczka pod kierownicą obok "skrzynki" z bezpiecznikami. Kupiłem używany od kolegi z forum i po zamontowaniu wszystko jak ręką odjął. Komunikat już nigdy się nie pojawił.
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: giekso » 26 sty 2010, 14:13

W moim przypadku było nieco inaczej; od początku kiedy kupiłem Kappe świeciła się kontrolka CHECK a komputer wyświetlał informację o przepalonym bezpieczniku tylnych świateł i spalonych żarówkach tylnego oświetlenia - w rzeczywistości żadna z tych usterek nie miała miejsca a wszystko działało poprawnie. Od czasu do czasu pojawiał się również błędny komunikat o nie działającym oświetleniu tablicy rejestracyjnej. W końcu któregoś dnia zgasła kontrolka od świateł postojowych i na dobre zgasły tylne światła mijania, światła stop, przednie i tylne światła przeciwmgielne no i postojówki. Na komputerze wyświetlił się komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION. Co dziwniejsze kiedy zaciągałem hamulec ręczny i go spuszczałem światła stop działały prawidłowo... Na forum trafiłem na ślad uszkodzonego modułu IGE. Próbowałem go naprawić u elektronika przedmuchując luty procesora gorącym powietrzem - dało to pożądany efekt ale tylko na dosłownie jeden dzień, później światła znów zaczęły wariować. Zacząłem szukać modułu ale nie mogłem znaleźć o takim samym numerze jak mój - 60686000. Kolega z forum - Kozi - doradził mi (za co Mu serdecznie dziękuję) abym rozglądną się za starszymi odmianami - 82484173. Zamówiłem na Allegro za 170 zł i po zamontowaniu wszystko działa jak należy. Zniknęły również błędne komunikaty o niedziałających światłach. Natomiast w moim przypadku moduł ten nie obsługuje trzeciego światła stop, które teraz się nie świeci. Jeśli ktokolwiek wie jak można sobie poradzić z tą niedogodnością proszę o porady :)
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: Kozi » 26 sty 2010, 21:09

Hej. Zastanowiła mnie Twoja wypowiedź dotycząca niedziałającego światła stopu. Przeryłem jeszcze raz problem, wymontowałem swój moduł i muszę się przyznać że niestety wprowadziłem Cię w błąd. Na moim module jest kod 60620649. Zaglądnąłem do EPERa. Chronologia jest następująca. Jako pierwszy jest numer 82484173. Moduł o tym numerze nie "obsługuje' trzeciego światła stopu. Potem wprowadzono moduł o oznaczeniu 60620649. Taki właśnie mam zamontowany i światło stopu działa. Na końcu funkcjonował 60686000. Ten właśnie uległ u mnie awarii i zakupiłem 60620649 czyli wcześniejszy. Odpisując na Twój post z działu Kupię dotyczącego tego modułu podałem zamiast 60620649 właśnie 82484173 (a to właśnie ten nie obsługuję trzeciego stopu). Kurcze strasznie mi głupio, może uda Ci się go zwrócić sprzedawcy. Właściwy moduł jest na tej aukcji. Mam nadzieję że nie masz mi mocno za złe.

Przepraszam za kłopot.
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: giekso » 27 sty 2010, 20:08

Kolego Sympatyczny Kozi :) naprawdę nic się nie dzieje - bardzo dziękuję za zaangażowanie w sprawę!!! Szczerze pisząc to cieszę się że w ogóle udało mi się ten problem załatwić i światła mi działają i nie świeci się ta przeklęta kontrolka CHECK bo już białej gorączki dostawałem! Jeśli przy okazji gdzieś będę miał okazję kupić sobie inny moduł to na pewno to zrobię :) Natomiast dziękuję również za wyjaśnienie całej sytuacji z numerologią. Jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie w sprawie! Pozdrawiam serdecznie :)
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: Kozi » 28 sty 2010, 8:24

Powyżej dałem link do aukcji gdzie jest właściwy moduł.
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: skinner » 28 sty 2010, 23:52

A tam pierdzielenie klemy do akumulatora trzeba wymienic, wez zobacz lepiej czy w bagazniku nie masz za duzo rzeczy - taka sama gadka..


Problem jest ze sterowaniem silnikiem, sonda lambda, czujniki spalania stukowego, przeplywomierz, czujnik temperatury powietrza, czujnik polozenia przepustnicy, czujnik faz rozrzadu, cokolwiek co steruje praca silnika. nie wiem czy masz diesla czy benzyne. Ale jest tak ze jak przydepniesz i jedziesz z minute na przydepnietym to gasnie check? Bo w przypadku benzyny jak sie to wyswietli i przydepniesz, badz dluzej bedziesz jechal na luzie z gorki to zgasnie to oznaka odczytu sondy lambda. nie koniecznie musi byc sonda walnieta, moze paliwo zalane *** i ma zle odczyty, w dieslu nie wiem. ojciec taki ma problem i auto nie pali. przypuszczam ze czujnik walka rozrzadu. Poniewaz jest to w dieslu chyba jedyny czujnik przez ktory auto nie odpali. w beznynie tez nie odpali przy odlaczonym./uszkodzonym czujniku walka.

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: Skalniak71 » 31 sty 2010, 10:34

mi wyskoczył ten komunikat gdy "kumpel" zrobił mi zwarcie na akumulatorze kablami przy awaryjnym odpalaniu. Nie mogłem odpalić ani na kable ani na popych. Auto kręciło jak wsciekłe. Okazało się, że prawdopodobnie uszkodzony był elektroniczny wtrysk paliwa/wyłącznik zapłonu. Wymieniłem bezpiecznik na podszybiu (mam 3.0) i o własnych siłach odpalił...
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

mirek0p
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 11 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Barlinek

Odp: Kappa - komunikat DEFECTIVE ELECTRICAL CONNECTION

Post autor: mirek0p » 01 lut 2010, 15:54

Jakieś półtora roku temu po tankowaniu nie mogłem odpalić dopiero po ostygnięciu wszystko wróciło do normy.Podobne psikusy miałem co kilka miesięcy,ale ostatnio co jazda to obowiązkowo odczekanie do ostygnięcia a co najgorsze w czasie jazdy uciekały prady i wyskakiwał ów komunikat.Od początku podejrzewałem jakiś styk że słabo łączy i teraz zaczły wysiadać światła mijania,po zmianie przekażnika swiatła były ok.,aż tu nagle w czasie jazdy zaczęło się kopcić z pod maski.Dymek wydobywał się ze spodu aku.Dzisiaj rozebrałem podstawę aku a tu nic nie widać podejrzanego wszystkie wiązki wyglądają na nie podjarane.Niezbyt uśmiecha mi się ściąganie izolacji z wiązek idących od przekażników świateł w głąb komory ale od czegoś czeba zacząć.
Jakie wartości ma dobry przekażnik świateł(w puszce na nadkolu jest ich pięć) ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”