Nuova Delta - jaka powinna być prawidłowa temp. silnika ?

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - jaka powinna być prawidłowa temp. silnika ?

Post autor: mustafi » 28 lis 2004, 11:14

W mojej Delcie mialem zepsuty termostat, chlala bardzo duzo paliwa, 15l benzynki, albo prawie 20gazu. Temperatura ustalala sie na grubszej kresce miedzy 90 a 50, do 90 dochodzila tylko wtedy kiedy auto stalo z zapalonym silnikiem. Wniosek jeden-termostat nie zamykal duzego obiegu. we wtorek zmieniam termostat-koszt 120zl-nie udalo mi sie dostac zamiennika. I pytanie: jaka powinna byc temperatura silnika w delcie przy nagarzanym silniku? mysle ze 90 ale jesli ktos wie prosze o potwierdzenie. I drugie pytanie: od jakiej temperatury powinien sie wlaczac wentylator? dziekuje za pomoc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Nuova Delta - jaka powinna być prawidłowa temp. silnika ?

Post autor: Krzysiek » 29 lis 2004, 10:15

Tak jak w każdym innym aucie. Termostat powinien otwierać się w okolicach 84-95 *C. Wentylator włącza się w okolicach 110-120*C. Inna sprawa to wiarygodność wskazań. Nie wiem jak jest w delcie II, ale na przykład w k czujnik wskazań jest w zbiorniczku wyrównawczym i wskaźnik oszukuje. Temp. płynu 90, na wskaźniku 75.
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - jaka powinna być prawidłowa temp. silnika ?

Post autor: mustafi » 29 lis 2004, 11:00

no coz u mnie chyba nie oszukuje, jesli oszukuje musialby oszukiwac proporcjonalnie i temp nie powinna sie zmieniac podczas jazdy lub np podczas postoju z wlaczony silnikiem a do tego pali ponad 15litrow bezn i 20gazu to pewne ze termostat walniety.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Nuova Delta - jaka powinna być prawidłowa temp. silnika ?

Post autor: Krzysiek » 29 lis 2004, 11:07

To go wyciągnij, wsadź do gorącej wody i sprawdź.
k 2.4 (LPG)
delta integrale

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”