Kappa - magnetyzer (czy to działa?)

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Kappa - magnetyzer (czy to działa?)

Post autor: NajMlodszyM » 18 sie 2007, 14:52

Dobra, teraz ja dorzucę swoje 0,03 PLN gdyż moja Lancia Lybra 1.9 jtd ma takie magnetyzery założone. Pierwsze spostrzeżenie to cichsza praca silnika. Drugie to koniec z falującymi obrotami. Trzecie to zmniejszenie zużycia paliwa i czwarte, minimalnie odczuwalne zwiększenie osiągów samochodu. Samochód żwawiej przyspiesza. Te magnetyzery które ja mam zamontowane zakupione były nie na allegro ale w jakimś tam sklepie internetowym i kosztowały koło 60 PLN. Są 4 pary magnetyzerów. Dwie pary na przewód paliwowy, jedna para na powietrze, i jedna na filtr oleju. Osobiście do 1.9 jtd polecam bo to na prawdę działa, lecz nie wiem jak w innych silnikach...

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Kappa - magnetyzer (czy to działa?)

Post autor: Egon » 04 sty 2008, 23:11

magnetyzer na filtr oleju czego to ludzie nie wymyślą nie długo bedzie sie je zakładało na felgi zamiast odwazników :lol:
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Kappa - magnetyzer (czy to działa?)

Post autor: Jacek » 05 sty 2008, 20:00

Sorry, NajMlodszyM ale to bzdety.
Ja kupiłem magnetyzery za prawie 200PLN i G : cenzura : wno dają.
Prawda jest taka że masz zasugerowane niższe zużycie i po prostu delikatniej jeździsz bo obserwujesz wyniki. Witaj w klubie frajerów.
W przyszłym roku będa proponować magnetyzery na układ wydechowy i opony -To dopiero będzie super. Będzie przybywac paliwa w baku....
:bubble: :bubble: :bubble: nabijanie frajerów w balona.
Temu kto udowodni mi mniejsze zużycie paliwa dam amerykańskie magnetyzery gratis i odszczekam to jeszcze na forum.. :roll:

<Magnetyzery leżą w garażu i nie zwiększają wagi autka.............
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kappa - magnetyzer (czy to działa?)

Post autor: dunin » 05 sty 2008, 20:18

"XkiciX" pisze:Ja jako mechanik mogę stwierdzić z całą pewnością, że magnetyzery DZIAŁAJĄ, ale tylko na psychikę :wink: miałem kiedyś przypadek, że stały klient założył magnetyzer do getz 1.3 i spalanie spadło o 1L na 100km, tylko, że założył je na przewody od wspomagania, oczywiście został uświadomiony mu błąd. Od tego czasu się u nas nie pokazał :D
i to jest cała prawda o magnetyzerach. pomyślcie logicznie, co ma pole magnetyczne do spalania?! a akurat magnetyzer na filtr oleju może robić najwięcej, bo przynajmniej trochę drobin metalicznych może skuteczniej zatrzymać w filtrze :wink:
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 05 sty 2008, 20:18

ja nie mam dowodów oprócz tego że po zdjęciu magnetyzerów na wolnych obrotach czas wtrysku benzyny wydłuża sie o ok 2 ms :)
obserwacje na podstawie komputera podłączonego do instalacji lpg

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Kappa - magnetyzer (czy to działa?)

Post autor: przemas81 » 05 sty 2008, 20:37

kiedys kupilem toe niby cud wynalazek i nigdy go nie zamontowalem teraz wsadzilem z ciekawosci do lucyny i :
1- jak obroty falowaly tak faluja
2-jak palil tak pali
3-jak koledzy mowia ze to szmelc tak ja zaprzeczam
4-ja mowie ze to szmelc do kwadratu

nic nie daje wyglad ma jakbys mial przewody poskrecane zyletkami szkoda czasu i zawracania sobie glowy
ten kto to wymyslil wiedzial ze z tego bedzie mial kase i to jedyny pozytywny aspekt-oczywiscie dla tego co to sprzedaje-busines ist busines
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

SpecyFiki typu ....ZERY

Post autor: Lewutek » 07 sty 2008, 18:52

Te patenty typu ....ZERY (czytaj ceramiZERY, magnetyZERY, atomiZERY i inne ...ZERY do przyszłościowego wymyślenia) to pic na wodę fotomontaż ... ale ktoś musi kupować i sprawdzać wierząc w skuteczność ....ZERÓW : hahaha :
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”