Lybra - ABS - Co za diabeł?

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - ABS - Co za diabeł?

Post autor: STOD » 10 gru 2007, 14:40

Witam!
Mam taki dziwny przypadek, że kiedy dziś rano odpalałem samochód i przekręcilem stacyjke to część kontrolek zgasła a zotał ABS i równiez wyswietlil się komunikat na ekranie do nawigacji.
Dodam ,że kiedy jeździlem wcześniej samochodem to mignela pare razy kontrolka na desce rozdzielczej od klocków(chyba).Migało wtedy kiedy samochód był rozbujany na tych walkach do zwalniania.Pomyslalem,że to musi byc chyba powiązane.Zdjałem kola i okazało się ,że przednie tarcze sa mocno zjechane choc klocki sa całkiem dobre(widocznie poprzedni własciciel je zmieniał).Co to mogło być?Wspomne tez ,że ABS wyswietlil sie rano kiedy bylo zimno , a samochód stał pochylony przodem na wyraźnej nierówności.Przy kolejnych uruchamianiach(równiez po dłuższym postoju nie bylo takich niespodzianek).Dodamn ,że tarcze z tyłu sa ok, klocki tylne też,a plyn hamulcowy również jest.Proszę o jakies sugestie.Mam ten samochód krótko i nie mam pojęcia co podejrzewac.Podobnie mialem z komunikatem od płynu w chłodnicy o czym juz pisałem.
Pozdrawiam
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - ABS - Co za diabeł?

Post autor: maydayns » 10 gru 2007, 16:30

Grubość tarcz nie ma tu znaczenia, sam wymieniałem je tydzień temu bo były tak cienkie ze mechanik, który zmieniał mi olej nie puścił mnie na drogę bo bal sie, ze tarcze sie rozlecą jak mocniej przyhamuje. Co do tego sporadycznego świecenia kontrolki to może przez temperaturę i wilgotność, elektryka we włoszkach nie jest zbyt udana, mi np kiedyś święciła kontrolka od oleju i migał komunikat o niskim poziomie oleju, po sprawdzeniu okazało sie oleju w sam raz i ze to po prostu kaprys kompa, po rozgrzaniu komunikat zniknął i nigdy sie nie powtórzył.
Seat Leon

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - ABS - Co za diabeł?

Post autor: STOD » 10 gru 2007, 16:36

Tutaj bylo tak,że komunikat znikal jeszcze przed odpaleniem tylko później w stosunku do innych kontrolek.Wyświetlil się a potem zaraz zniknął. Troche sie obawiam ,żeby się tam nic za bardzo nie pochrzanilo w nim.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - ABS - Co za diabeł?

Post autor: maydayns » 10 gru 2007, 17:14

Wiesz co jedz do ASO i podepnij egzaminer, moze wyjda jakies bledy i bedziesz wiedzial co i jak. Zaplacisz kolo 75zl nie wiecej, ale przynajmniej bedziesz wiedzial na czym stoisz.
Seat Leon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”