Nuova Delta - wybór instalacji LPG

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Nuova Delta - wybór instalacji LPG

Post autor: Kozi » 02 lip 2005, 16:31

Witam. Stanąłem przed koniecznością zainstalowania w swojej Delcie 1.8 (94) instalacji gazowej. Przenoszę się niedługo za miasto i codzienne dojazdy do pracy zaowocują rocznym przebiegiem min 15000 km. Mam dylemat. Jaką instalację założyć. II generacja sprawuję się dobrze w delcie (opinia Mustafiego i Kmicica). Spalanie na trasie 10 a w mieście 12-16. Jednak gazownik u którego byłem (z polecenia) zasugerował mi żebym zdecydował się na sekwencję. Spalanie prawie takie jak na benzynie i żadnych problemów związanych z użykowaniem gazu (cafnięcia i wybuchy w kolektorze). Zwracać się będzie nieco dłużej ale potem już będzie procentować. Mój mechanik określił że decyzja należy do mnie bo zarówno II generacja jak i sekwencja jest dobra dla tego silnika. Znam już opinie o II generacji ale może któryś z kolegów ma sekwencje i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami.

Pozdro
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Nuova Delta - wybór instalacji LPG

Post autor: Kozi » 06 lip 2005, 17:01

Po kilku rozmowach z użytkownikami instalacji sekwencyjnej zdecydowałem iż takową właśnie zafunduję swojej Delcie. Termin w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję że powielę ten wątek i podzielę się doświadczeniami z użytkowania sekwencji w 1.8 DOHC.

Pozdr
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Awatar użytkownika
Kmicic
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 208
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Nuova Delta - wybór instalacji LPG

Post autor: Kmicic » 09 lip 2005, 10:31

Ciekawe.
Daj znac ile taka instalacja kosztuje u Ciebie.

Jak juz mowilismy kiedys, ja mam II generacje i nie widze negatywnych efektow u siebie.
Ciekawe jakie dodatkowe plusy zaobserwujesz. Pewnie mniej bedzie palic i nieco szybciej jezdzic? Tylko, ze moja jezdzi niezauwazalnie wolniej na gazie....
Kmicic

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nuova Delta - wybór instalacji LPG

Post autor: Kabar » 09 lip 2005, 16:06

Czekam na wrażenia i ceny. Sam przymierzam się do LPG w mojej 1.8
Obrazek

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Nuova Delta - wybór instalacji LPG

Post autor: Kozi » 09 lip 2005, 18:02

W tej chwili trochę się promocji narobiło w Poznaniu. Najbardziej znany "gazownik" Domański zakładał sekwencję za 2900!!!. Niestety sie nie załapałem a kolejka sięga już końca sierpnia. Znalałem inną firmę z polecenia. Całośc wyniesi mnie 3300. Wrażenia z eksploatacji na pewno zamieszczę na forum. Trzymajcie kciuki.

Pozdro
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była


Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Nuova Delta - wybór instalacji LPG

Post autor: Kozi » 31 lip 2005, 13:20

Zgodnie z deklaracją chciałem się podzielić odczuciami po przebyciu ok 1000 km po zamontowaniu sekwencyjnej instalacji gazowej w mojej Delcie 1.8 8V.
Przed montażem czytałem opinie że ten silnik na sekwencji nie sprawuje się zbyt dobrze. Po odebraniu samochodu z warsztatu po przejechaniu ok 300 km po mieście średnie spalanie wyszło mi ok 11 litrów. Nie odczułem przy tym żadnej różnicy pomiędzy osiągami na benzynie i na gazie podobnie jak praca silnika nie budziła zastrzeżeń. Żadnego falowania obrotów przygasania. Następne 700 km zrobiłem w trasie gdzie zużycie wahało się pomiędzy 8 litrów przy jeżdzie spokojnej i ok 9 przy jeździe bardziej agresywnej. Podczas tej ostatniej wystąpił znany objaw świecącej się kontrolki wtryskiwaczy która jednak zgasła po uspokojeniu jazdy. Średnie spalanie po 1000 km - 300 miasto/700 trasa wyniosło ok 9 litrów. Za instalację zapłaciłem 3300 i na dzień dziesiejszy jestem z niej bardzo zadowolony. Polecam wszystkim wybrać jednak instalację sekwencyjną

Pozdrawiam
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”