Kappa - moje najniższe spalanie

Anonymous

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: Anonymous » 06 maja 2005, 13:10

Uspokoilem sie troche po dlugim weekendzie.
Zrobilem dokladniejszy pomiar.
Zatankowalem do pelna.
I pojechalem do Karpacza. Godzine wyjezdzalem przez zablokowana stolnice.
Troche zamarudzilem w korkach we Wrocku i powirzaowalem sobie na gorskich drozkach.
W drodze powrotnej uzupelnilem zbiornik i wyszlo mi, ze zuzylem 39,48 litra.
Zatankowalem we wroclawiu i w tym miejscu trip pokazywal dystans 636 km.
Daje to okolo 6,2 litra na setke.
Obciazenie - dwie dorosle osoby, dziecko i bagaze.
Pozdrawiam

:skeub:

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: Blash » 09 maja 2005, 15:49

12,6 :fire: to chyba niezbyt normalne????
"olej napędowy"
Ostatnio zmieniony 09 maja 2005, 16:01 przez Blash, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: tomek » 09 maja 2005, 15:50

"Blash" pisze:12,6 :fire: to chyba niezbyt normalne????
No chyba, ze benzyny, przy ostrym traktowaniu ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

spalanie...!

Post autor: Anonymous » 10 maja 2005, 17:20

Moja Kappa 3,0 V6 najmniej spaliła w trasie 10,6 l benzyny, ale przy pełnym obciążeniu, a na zegarze czasem przekraczało 170 (przy wyprzedzaniu), generalnie starałem się jechać nie więcej niż 140. Zwykle potrzebuje średnio do 12 litrów, TO CHYBA NIEŹLE? Jak uważacie???

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: Lewutek » 12 maja 2005, 19:06

arkadius ... według mnie całkiem nieźle jak na taki motor i prędkości o których piszesz ...

Moja 2,4 najczęściej pali średnio ... po przeliczeniu baku - czasem więcej trasy a mniej miasta i na odwrót ... 12-12,5 litra LPG ... prędkość ~110 w porywach 140-160 ... zdarzyło się kilka razy chyba 11 oraz 13,7 ale to wszystko zależy od stylu i charakteru jazdy, klimy a może jeszcze od jakości LPG ... chociaż ja nie zauważam różnicy w jakości LPG a tankuję różnie ... : rotfl : ... i co wy na to ... :zjezdzam:
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Anonymous

prędkości, a spalanie

Post autor: Anonymous » 12 maja 2005, 19:52

spalanie spalaniem, a nie uważacie, że skoro jesteśmy z różnych stron Polski, to może na podstawie własnych doświadczeń oraz doświadczeń naszych znajomych utworzylibyśmy listę miejsc, gdzie są "fotoradary"???

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: mustafi » 12 maja 2005, 20:26

takie mapy juz sa np: http://www.ekomis.net/fotoradary/
Obrazek

Awatar użytkownika
Majkel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 10 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdynia

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: Majkel » 29 maja 2005, 17:06

Tak się cieszyłem bo moja Dedra spalała 6,5-7l. A tu na ostatnim tankowaniu wyszło mi 11 litrów. Troszke sie przeraziłem bo styl jazdy sie nie zmienil a zużycie wzrosło. Wiecie od czego moze być to zależne??
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V
Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4

Wcześniej:
Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
Lancia Delta 1.8 8V
Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - spalanie cd ...

Post autor: Lewutek » 29 maja 2005, 17:37

W ostatnim czasie ze względu na stan techniczny auta ( zaczęła mi puszczać uszczelka pod głowicą i olej zaczął przechodzić do płynu chłodzącego ---- całe szczęście że nie na odwót ---- : rotfl : ---- ) musiałem jeżdzić wolno tzn. nie przekraczałem 2500 obr/min podczas przyśpieszania i podczas jazdy ... odpowiada to prędkości na V biegu ~80-90 km/h ... i zauważyłem że taka jazda oprócz tego że jest ślamazarna nie powoduje znaczącego obniżenia ilości spalanego gazu LPG ... dystans który pokonałem to około 400 km ... i średnie spalania z tego dystansu wyszło ~11 litrów ... podczas gdy przy normalnej jeździe ... tzn. dobre przyśpieszanie od III do V biegu (obroty do około 4500 a w porywach 5000 obr/min) i jazda na V-ce w okolicach 100-120 km/h ... to średnio mi "wsysa" ... 12-12,5 litra LPG/100 km ... Oczywiście klimatronik włączony ....

Dlatego myślę, że powolna jazda w aspekcie ekonomiki jazdy wg mnie się nie opłaca ... A tak sobie myślałem przed tym "wymuszonym testem" ze względu na stan KAPP-ci, że jak pojadę tak wolno ... to zejdę poniżej 10 litrów LPG/100 km ... a tu kiszka ... : zdziwiony :

No i na razie tyle w tym temacie ...
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: mustafi » 29 maja 2005, 22:23

mam pytanie do tych ktorzy maja zagazowane auto, czy macie doplyw powietrza do filtra rozlaczony i powietrze jest zaciagane z komory silnika odrazu za filtrem czy tez nic nie kombinowane i wlot jest w grillu? Ja szukam przyczyny mojego spalania, troche sobie wyrzucam ze sie tym wczesniej nie zajalem, ale jak czytam kolejne posty, ze silnik 2.4 przy ostrej jezdzie pali tyle na trasie co moj 1.8 a na miescie ostatnio nie moge zejsc ponizej 15...to postanawiam sie w koncu tym konkretnie zajac i pojechac do innego gazownika niz ten co mi zakladal, niech ktos spojrzy niezaleznym okiem.
Obrazek

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: Lewutek » 30 maja 2005, 8:14

W moim KAPP-iszonie wlot powietrza do filtra powietrza jest oryginalny tzn. z prawej strony i prawego boku ... prawie z błotnika ... u ciebie jeżeli oryginalnie jest zaraz za grillem to i tak pewnie jest za przesłoną aby nie było wtłaczania powietrza do filtra i kolektora ... bo by ci bardzo obroty głupiały ...

Odnośnie zużycia LPG w mieście mam małe doświadczenie ... bo po mieście mało jeżdżę ... raczej więcej trasa ... no i trochę układu mieszanego z przewagą trasa ... ale gdyby przyszło mi jeździć tylko po mieście to wynik byłby zapewne szokujący ... : zdziwiony : ...


No i ostatnio trochę pojeździłem po mieście ... ~17 litra LPG/100 km ... i kto wie może jeszcze więcej by wyszło ... : zdziwiony : : zdziwiony : : zdziwiony : : zdziwiony : : zdziwiony : ... ale nie ma co się przejmować ... :pifko2: ... bo w dzisiejszych czasach ceny Pb i ON są szalone a LPG jeszcze się trzyma ...
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: tomek » 02 sie 2005, 14:57

Kurde, jestem zalamany. Zona jechala Kappa w trase, 240 km w jedna strone, ktore przejechala w 3 godziny - w sumie niezly czas jak na nasze drogi- spalanie wyszlo 8,7 l LPG!!!. Ja zadko schodze <12 l. :(
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: Torell007 » 02 sie 2005, 17:52

"tomek" pisze:Kurde, jestem zalamany. Zona jechala Kappa w trase, 240 km w jedna strone, ktore przejechala w 3 godziny - w sumie niezly czas jak na nasze drogi- spalanie wyszlo 8,7 l LPG!!!. Ja zadko schodze <12 l. :(
widać masz betonową nogę :lol: ;)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: Lewutek » 02 sie 2005, 22:19

"tomek" pisze:Kurde, jestem zalamany. Zona jechala Kappa w trase, 240 km w jedna strone, ktore przejechala w 3 godziny - w sumie niezly czas jak na nasze drogi- spalanie wyszlo 8,7 l LPG!!!. Ja zadko schodze <12 l. :(

SZOKING ... ale kto wie może jak tankowałeś LPG ... to liczydło tym co tankują wskazało nie tak jak trzeba ... 240 km w 3 godziny to nienajgorszy wynik !!! ... i zależy co się działo na drodze ...

ALE INSTALACJA WTRYSKU LPG potwierdza to co mówią gazownicy ... tzn że zużycie LPG w stosunku do benzyny nie wzrasta ...
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - moje najniższe spalanie

Post autor: Luckyy » 02 sie 2005, 23:00

odcinek trasy o dl 517 km jazda poznym wieczorem ze srednia predkoscia 93 km/h z tego 1/2 to autostrada z predkoscia ok 145 km/h spalanie wyszlo 6,45 l/100km.!

obciazenie auta to 2 osoby, bagznik zaladowany maxymalnie i jeszcze troche gratow na siedzieniu z tylu.

auto (bez kierowcy) wygladalo tak ;-)

http://eit.agh.edu.pl/~lmaziarz/IMG_5457.JPG[/img]
Ostatnio zmieniony 19 sie 2005, 21:23 przez Luckyy, łącznie zmieniany 1 raz.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”