wytłumienie/wygłuszenie drzwi w Taczce

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: wytłumienie/wygłuszenie drzwi w Taczce

Post autor: Sebastian » 04 kwie 2024, 17:06

Epilog.
I skończyło się tak, że sam zrobię. Nie mam już siły rozmawiać z tymi wszystkimi fachowcami.
Nie dane mi było spotkać nikogo normalnego.

Inwentaryzację sprzętu zrobiłem i wszystko mam w garażu, więc teraz kilka godzin szkolenia youtubowego, zakupy mat i chyba w weekend majowy sobie podziałam.

Ps. Jak ktoś mi powie, że w tym naszym kraju jest źle i ludzie źle zarabiają to się tylko uśmiechnę ;-)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1107
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: wytłumienie/wygłuszenie drzwi w Taczce

Post autor: mikee72 » 04 kwie 2024, 21:01

Jakieś 7 lat temu zdobyłem dedykowane do Tipo panele przednich drzwi - pod głośniki 16. Rozczarowanie, to mało powiedziane.. Zamontowany wcale nie tani zestaw odseparowany 2+2 (tweetery poszły w półkę) a efekt był koszmarny - zero basu. No bo co to za skrzynka - taki plastik zamontowany na boczku?

Na oeliks udało mi się znaleźć gościa, który ogłaszał się, że car audio to jest jego hobby. Umówiliśmy się u niego i w swoim garażu całkiem porządnie przerobił montaż - wycinając otwór pod głośnikiem i wygłuszając całość. Po tej robocie nareszcie zaczęły grać całe drzwi. Całą usługę robił przy mnie i faktycznie widać było, że go to bawi i ma trochę wiedzy. Szybko zleciało kilka godzin na pracy i rozmowie. Całość wyszła mnie umówione kilka stów - razem z materiałem.

Ciekawe - czy nie ma już takich niedrogich pasjonatów..?
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: wytłumienie/wygłuszenie drzwi w Taczce

Post autor: Sebastian » 05 kwie 2024, 6:25

Pasjonatów.
Wszyscy, którzy używają gornolotnych słów o swoim profesjonalizmie (klinika dźwiękowa, procaraudio, itd.) mam wrażenie kreują tylko cenę (dojechałem do 2.9 kpln za 4 szt. drzwi, jeden dzień roboczy). Ale jak *na spokojnie* chcesz dopytać o bardziej szczegółowy zakres tego jak i czym to będzie wykonane to natrafiasz na nerwowość (eufemizm). Dziwna branża.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3241
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: wytłumienie/wygłuszenie drzwi w Taczce

Post autor: Marcin_D » 05 kwie 2024, 12:31

Bo nikt Ci nie poda szczegółów - ponieważ wtedy by wyszło że materiały to 500zł, a resztę biorą za "swój profesjonalizm", który objawia się w tym że jak odbierasz to masz 80% nowych spinek (bo osły nie potrafią odpiąć tak żeby zostały oryginalne).
A jak już coś się w tym orientujesz to wychodzi po oglądnięciu pracy - że praktycznie wszystkie materiały są "made in PRC".

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”