Ypsilon - światła mijania same gasną i się zapalają

PiotrekGw
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2023, 6:30
Imię: Piotr

Ypsilon - światła mijania same gasną i się zapalają

Post autor: PiotrekGw » 23 paź 2023, 6:50

Dzień dobry, na początku bardzo serdecznie wszystkich posiadaczy Lanci pozdrawiam jak również wszystkich miłośników włoskiej motoryzacji .
Proszę was o pomoc może ktoś miał podobną awarię .
Mianowice podczas jazdy moja Lancią ypsilon 1,3 multijet rocznik 2011 zaobserwowałem bardzo niebezpieczne zdarzenie .
Światła mijania same potrafią się zgasić podczas jazdy na parę sekund i ponownie się zapalić .
Również od pewnego czasu godzina i data po każdym uruchomieni samochodu się zeruje .
Oczywiście sprawdziłem programem Multiecuscan ale nie ma żadnych kodów awarii ?
Wszystkie połączenia masowe są sprawdzone akumulator wymieniłem na nowy a problem jak był tak jest dalej .
Dodam również ze wyczyściłem w przełączniku zespolonym płytkę PCB od włączania świateł ale to i tak nic nie pomogło.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i poradę co mogę jeszcze sprawdzić
Ostatnio zmieniony 23 paź 2023, 17:41 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Zatwierdzam post warunkowo. Zapoznaj się z Regulaminem forum, w tym sposobie tytułowania i umieszczania postów. Jeśli nie "załapiesz" Regulaminu to kolejne posty nie będą zatwierdzane.

Wojcech21
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2023, 13:23
Imię: Wojtas

Re: Ypsilon - światła mijania same gasną i się zapalają

Post autor: Wojcech21 » 13 lis 2023, 9:42

Cześć, pomimo braku kodów awarii, istnieje kilka potencjalnych przyczyn, które warto rozważyć:
1. Elektryczne zakłócenia: Mogą występować zakłócenia elektryczne lub problemy z przewodami, które powodują nagłe wyłączanie się świateł mijania. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń w przewodach i złączach elektrycznych, zwłaszcza w okolicach przełącznika świateł oraz reflektorów.
2. Przełącznik świateł: Mimo że już wyczyściłeś płytkę PCB przełącznika, nadal może występować uszkodzenie lub problem z samym przełącznikiem świateł. Może być konieczna jego wymiana.
3. Moduł sterujący: Nieprawidłowości w modułach sterujących elektroniką pojazdu mogą powodować różne problemy. Upewnij się, że moduł sterujący jest sprawny i nie ma problemów z zasilaniem.
4. System zegara i daty: Jeśli godzina i data zerują się po każdym uruchomieniu pojazdu, może to wskazywać na problem z modułem sterującym lub zasilaniem.
5. Problem z alternatorem: Niskie napięcie z alternatora może powodować różne problemy elektryczne w pojeździe. Sprawdź stan i wydajność alternatora oraz kondycję akumulatora.
6. Interferencje elektromagnetyczne: W niektórych przypadkach, problemy z elektroniką pojazdu mogą być spowodowane interferencjami elektromagnetycznymi. Upewnij się, że nie ma żadnych urządzeń elektrycznych w pobliżu, które mogą zakłócać działanie systemów pojazdu.

Jak będzie konieczna wymiana jakiś części, to z kolei polecam zajrzeć do sklepu internetowego iparts.pl - mają szeroki wybór, często można znaleźć nawet unikatowe części, a przy tym ceny są atrakcyjne.

Jeśli wszystkie powyższe kroki nie przyniosą rozwiązania, może być konieczne skonsultowanie się z doświadczonym mechanikiem lub elektrykiem samochodowym, który będzie w stanie przeprowadzić bardziej zaawansowane testy i diagnozę problemu. Trzymam kciuki, żeby się udało :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”